УХВАЛА
03.11.2022
м. Одеса
Справа № 522/6311/21
Провадження № 2-п/522/66/22
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді- Ярема Х.С.
при секретарі судового засідання - Кніш Д.А.
за участю представника позивача- ОСОБА_1
представника відповідача- Туровець О.В.
розглянув у судовому засіданні заяву ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення суду.
ВСТАНОВИВ:
23.05.2022 до суду надійшла заява ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення суду від 23.09.2021 у справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків АДРЕСА_1 , АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
Необхідність перегляду заочного рішення суду обґрунтовує тим, що ОСОБА_2 не була належним чином повідомлена про розгляд справи, а докази на яких буде грунтуватись її позиція захисту мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Позивач подав заперечення на заяву про перегляд заочного рішення. Зазначає, що відповідач взагалі не посилається на жодні докази, що мають істотне значення для правильного вирішення справи. Матеріали справи підтверджують належне сповіщення про розгляд справи.
Вислухваши доводи обох сторін, перевіривши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 287 ЦПК України, у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: 1) залишити заяву без задоволення; 2) скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.
Положеннями ст. 288 ЦПК України визначено, що заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Отже, заочне рішення може бути скасовано лише у випадку наявності всіх (обох) підстав, зазначених в ч. 1 ст. 288 ЦПК України. Наявність однієї з цих обставин не є підставою скасування заочного рішення.
З матеріалів справи вбачається, що про розгляд справи суд повідомляв відповідача за адресою АДРЕСА_4 , оскільки віддділ адресно-довідкової роботи не підтвердив місце реєстрації ОСОБА_2 через відсутність ідентифікуючих даних про особу.
З протилежної сторони ОСОБА_2 , подавши заяву про перегляд судового рішення, нотаріальну довіреність на представництво її інтересів, підтвердила, що дійсно її зареєстрованим місцем проживання є АДРЕСА_4 .
Отже, суд направляв судову кореспонденцію для відповідача на правильну адресу.
05.05.2021 відкрито провадження у справі та призначено судове засідання на 31.05.2021.
До суду повернувся конверт у зв`язку з не врученням адресату з причин відсутності адресата.
Наступне судове засідання призначено на 01.07.2021. До суду знову повернувся конверт з причин відсутності адресата.
Наступне судове засідання призначено на 23.09.2021. До суду втретє повернувся конверт з причин відсутності адресата.
Згідно зч.7,8ст.128ЦПК Україниу разіненадання учасникамисправи інформаціїщодо їхадреси судоваповістка надсилаєтьсяфізичним особам,які немають статусупідприємців,-за адресоюїх місцяпроживання чимісця перебування,зареєстрованою увстановленому закономпорядку.Днем вручення судової повістки є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Таким чином, доводи особи про неналежне повідомлення про розгляд справи не підтверджується.
Крім того, в заяві про перегляд заочного рішення відповідач не наводить заперечень проти позовних вимог та не посилається на докази, які мають істотне значення для правильного вирішення справи, а її не згода грунтується лише на фактичній відсутності в судовому засіданні. Проте зі сторони суду обов`язок належного повідомлення про розгляд справи виконано.
Решту доводів, наведених представником відповідача, про наявність у нього сумнівів щодо законності встановлення тарифів за певний період, доведення рішень про тарифи до відома мешканців, є лише його припущеннями.
Таким чином, за відсутності обставин, зазначених в ст. 287 ЦПК України, в сукупності, суд не має законних підстав для скасування заочного рішення.
Керуючись ст.ст. 285, 287, 288 ЦПК України, суд, -.
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення суду від 23.09.2021 - залишити без задоволення.
Ухвала суду є остаточною та не підлягає апеляційному оскарженню. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Повний текст ухвали складено 08.11.2022.
Суддя Ярема Х.С.
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2022 |
Оприлюднено | 09.11.2022 |
Номер документу | 107170596 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про перегляд судового рішення за виключними обставинами |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Ярема Х. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні