Ухвала
від 07.11.2022 по справі 922/1758/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"07" листопада 2022 р.м. ХарківСправа № 922/1758/22

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Жиляєва Є.М.

розглянув матеріали

позовної заяви Інституту проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного Національної академії наук України (61046, м. Харків, вул. Пожарського, буд. 2/10) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-технічна компанія "Плутос" (61046, м. Харків, вул. Багратіона, буд. 6, оф. 205/2) про стягнення 53504,15 грн. та розірвання договору оренди

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Інститут проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного Національної академії наук України звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-технічна компанія "Плутос", в якому просить суд стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за договором про відшкодування витрат балансоутримувача орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю №367 К від 31.12.2019 року у розмірі - 53504 ,15 грн. Також, у прохальній частині позову позивач просить договір оренди №367 від 31.12.2019 року укладений між позивачем та орендарем розірвати.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 10.10.2022 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк у п`ять днів з дня вручення такої ухвали для усунення недоліків.

01.11.2022 до загального відділу діловодства Господарського суду Харківської області від позивача надійшла заява про усунення недоліків (вх. № 12948) з матеріалами усунутих недоліків позовної заяви.

Вказані документи досліджено та приєднано до матеріалів справи.

У відповідності до вимог частини 3 статті 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день її первинного подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно з приписами частини першої, п`ятої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Дана справа не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у частині 5 статті 12 ГПК України. Обставини справи, що згідно частини третьої статті 247 ГПК України мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про відсутність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку.

З урахуванням наведених положень процесуального закону, а також враховуючи усунення позивачем недоліків позовної заяви, визначених ухвалою суду від 10.10.2022, суд дійшов висновку про прийняття позовної заяви Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного Національної академії наук України до розгляду та відкриття провадження у справі № 922/1758/22 за правилами загального позовного провадження.

Керуючись статтями 12, 121, 177, 178, 181, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №922/1758/22.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на "06" грудня 2022 р. об 11:00.

4. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 2-й поверх, зал № 224.

5. Встановити відповідачу строк у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з моменту отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов. Зобов`язати відповідача надіслати відзив на позов та додані до нього документи прокурору одночасно з надісланням такого відзиву до суду. Докази такого надіслання надати суду (ч. 5 ст. 165 ГПК України).

6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив з доказами його надсилання відповідачу - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов.

7. Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив з доказами їх надсилання учасника справи - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.

8. Участь учасників справи у підготовчому засіданні визнати необов`язковою.

8-1. У разі прибуття представників в підготовче засідання повноваження учасників справи оформити у відповідності з вимогами ст. 60 ГПК України та надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.

9. Звернути увагу учасників справи, що:

Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати ст. 169-170 ГПК України.

У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (ч. 9 ст. 80 ГПК України).

Главою 6 ГПК України врегульовано поняття, обчислення, зупинення процесуальних строків, наслідки їх пропуску, а також підстави та порядок їх поновлення чи продовження.

10. Звернути увагу учасників справи на порядок подання доказів, встановлений у ст. 80 ГПК України, та наслідки неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також на загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення передбачені ст.170 ГПК України.

11. Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/.

12. Вдруге довести до відома учасників справи, що явка їх представників в судове засідання не є обов`язковою.

З огляду на запровадження на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи, суд вважає за необхідне рекомендувати учасникам процесу у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці представників учасників справи подавати до суду заяви по суті справи за допомогою поштового/електронного зв`язку та із клопотаннями про проведення стадії підготовчого провадження та розгляду справи по суті за їх відсутності за наявними матеріалами.

13. Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою або дистанційними засобами зв`язку.

Суд звертає увагу учасників справи на те, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв`язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.

14. Учасникам справи необхідно письмово повідомити суд про оптимальний для них спосіб отримання інформації щодо розгляду справи.

Суд звертає увагу учасників справи на наступне:

- для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України.

- учасники справи (їх представники) мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

- інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.

15. Роз`яснити учасникам справи положення ст. 202 ГПК України, відповідно до якої неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи (заяви) по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

СуддяЄ.М. Жиляєв

Примітка: У зв`язку з початком тестової експлуатації підсистеми «Електронний суд» з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в «Електронному суді» за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення07.11.2022
Оприлюднено09.11.2022
Номер документу107178848
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1758/22

Рішення від 21.02.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

Ухвала від 31.01.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

Ухвала від 09.01.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

Ухвала від 20.12.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

Ухвала від 06.12.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

Ухвала від 07.11.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

Ухвала від 10.10.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні