Справа № 367/4166/22
Провадження №2/367/4986/2022
УХВАЛА
іменем України
про залишення без руху
07 листопада 2022 року місто Ірпінь
Суддя Ірпінського міського суду Київської області Одарюк М.П., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОТРАНС-ЛОГІСТИК-ГРУП» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
13 жовтня 2022 року до суду надійшла вказана позовна заява.
Перевіривши дотримання позивачем вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України, суддя вважає, що подана заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частиною 2 статті 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до частини 3 статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, крім іншого, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Крім того, відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Також відповідно до частин 1, 2 статті 4-1 Закону України «Про міжнародне право» учасники приватноправових відносин з іноземним елементом можуть укласти угоду про вибір суду, якою визначити підсудність судам певної держави або одному чи декільком конкретним судам певної держави справ у спорах, що виникли або можуть виникнути між ними у зв`язку з такими правовими відносинами. Угода про вибір суду укладається у письмовій формі незалежно від місця її укладення. Угода про вибір суду, якою обрано суд України, укладається у письмовій формі відповідно до закону України.
В тексті позовної заяви в додатках зазначено, що до позову додано докази сплати судового збору, однак в доданих до позовної заяви документах відсутній такий документ, що підтверджується складеним канцелярією суду актом від 13 жовтня 2022 року.
Позовну заяву підписано директором Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОТРАНС-ЛОГІСТИК-ГРУП» ОСОБА_2, однак до самої позовної зави не додано доказів на підтвердження повноважень останнього на підписання позовної заяви від імені юридичної особи.
У позовній заяві зазначено про кредитора Павлова, однак жодних доказів правовідносин з ним не надано (3 аркуш позовної заяви).
По тексту позовної заяви зазначено, що ОСОБА_1 є громадянином Республіки Білорусь, а договір про надання послуг було укладено з громадянином «Російської федерації».
До позовної заяви не долучено угоду про вибір суду, яка повинна бути долучена відповідно до положень статті 4-1 Закону України «Про міжнародне право».
Згідно статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, дана позовна заява відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків, які перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Керуючись статтями 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
ухвалив:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОТРАНС-ЛОГІСТИК-ГРУП» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Надати позивачу для усунення недоліків заяви, вказаних в мотивувальній частині ухвали, строк 5 (п`ять) днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення заяви без руху, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо визначення розміру судових витрат у встановлений законом строк і порядок, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.П. Одарюк
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 10.11.2022 |
Номер документу | 107180975 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Одарюк М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні