Чортківський районний суд Тернопільської області
копія
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2022 року Справа № 608/2045/22
Номер провадження2-н/608/145/2022
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Коломієць Н. З. , розглянувши заяву об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Є. Коновальця, 2» до державного підприємства Міністерства Оборони України «Управління торгівлі західного оперативного командування» про видачу судового наказу про стягнення боргу по внесках, що спрямовуються на утримання та обслуговування будинку,
ВСТАНОВИЛА :
В суд на розгляд поступила заява об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Є. Коновальця, 2» (далі ОСББ «Є. Коновальця, 2») до державного підприємства Міністерства Оборони України «Управління торгівлі західного оперативного командування» про видачу судового наказу про стягнення боргу по внесках, що спрямовуються на утримання та обслуговування будинку.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Згідно ст. 160 Цивільного процесуального кодексу України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими для виконання судових рішень у порядку, встановленому законом.
Таким чином, наказне провадження - самостійний спрощений вид судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, спрямоване на швидкий та ефективний захист безспірних прав осіб, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення (одночасно є судовим рішенням та виконавчим документом).
Згідност. 162 ЦПК Українизаява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Загальні правила підсудності визначені устатті 27 ЦПК України, відповідно до якої позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Отже, за змістом зазначених норм процесуального закону заява про видачу судового наказу подається до суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебування боржника, який єфізичною особою, або за місцезнаходженням боржника, який єюридичною особою або фізичною особою -підприємцем.
Порядок дій суду, пов`язаних із визначенням підсудності заяви про видачу судового наказу, регламентовані у частинах четвертій- дев`ятійстатті 165 ЦПК України. При цьому, вказаними нормами визначається один порядок дій, коли боржником є юридична особа або фізична особа-підприємець (ч. 4, 8ст. 165 ЦПК України) та інший порядок дій, коли боржником є фізична особа (ч. 5, 6, 7, 9ст. 165 ЦПК України).
Зокрема, частиною 4 цієї статті передбачено, що суддя з метою визначення підсудності, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, не пізніше наступного дня з дня отримання заяви про видачу судового наказу перевіряє зазначене у заявімісцезнаходження боржника за відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
В свою чергу, відповідно до ч. 8ст. 165 ЦПК України, яка перебуває у системному взаємозв`язку із частиною 4 цієї статті, якщо за результатами розгляду отриманих судом відомостей промісцезнаходженняборжника - юридичної особи або фізичної особи - підприємцябуде встановлено, що заява про видачу судового наказу не підсудна цьому суду, суд не пізніше десяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу про передачу заяви про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами за підсудністю.
При цьому, положення частин 5, 6, 7, 9ст. 165 ЦПК України, якими регламентові порядок дій, коли боржником є фізична особа не передбачають можливості направлення заяви до іншого суду.
Відтак, можливість направлення заяви про видачу судового наказу за підсудністю до іншого суду стосується лише випадку, якщо боржником за такою заявою є юридична особа або фізична особа-підприємець.
Вказане узгоджується з положеннямистатті 27 ЦПК України, за правилами якої пред`являється заява про видачу судового наказу і у якій іменник середнього роду «місцезнаходження», використано саме у частині другій цієї статті, яка визначає правила пред`явлення позовів до юридичної особи або фізичної особи-підприємця, тоді як у частині першій цієї статті, яка визначає правила пред`явлення позову до фізичної особи, мова йде про «зареєстроване місце проживання або перебування».
З матеріалів заяви про видачу судового наказу вбачається, що державне підприємство Міністерства Оборони України «Управління торгівлі західного оперативного командування», код ЄДРПОУ 07797378, знаходиться по вул. Шевченка, 78 в м. Львові.
Отже, заяву про видачу судового наказу ОСББ «Є. Коновальця, 2» до державного підприємства Міністерства Оборони України «Управління торгівлі західного оперативного командування» про стягнення боргу по внесках, що спрямовуються на утримання та обслуговування будинку слід направити за підсудністю до іншого суду, а саме: до Шевченківського районного суду м. Львова, який знаходиться за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 12
Керуючись ст. 27, ст. 162, ч. 8 ст. 165, ст. 353 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
УХВАЛИЛА:
Заяву об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Є. Коновальця, 2» до державного підприємства Міністерства Оборони України «Управління торгівлі західного оперативного командування» про видачу судового наказу про стягнення боргу по внесках, що спрямовуються на утримання та обслуговування будинку направити за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Львова, який знаходиться за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 12
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги Тернопільському апеляційному суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання її стягувачем.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Копія вірна
Суддя:/підпис/
Оригінал ухвали знаходиться в Чортківському районному суді Тернопільської області в матеріалах справи № 608/2045/22.
Суддя: Н. З. Коломієць
Суд | Чортківський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2022 |
Оприлюднено | 10.11.2022 |
Номер документу | 107185978 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Чортківський районний суд Тернопільської області
Коломієць Н. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні