Ухвала
від 07.11.2022 по справі 760/31001/21
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №760/31001/21

2/760/105/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 листопада 2022 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі головуючого - судді Шереметьєвої Л.А, за участю секретаря - Фареник А.О., розглянувши клопотання представника відповідача - про призначення судової автотоварознавчої експертизи, суд

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом і просить стягнути з відповідача 20 162, 41 гр. шкоди, завданої внаслідок пошкодження транспортного засобу в дорожньо-транспортній пригоді, яка мала місце 10 грудня 2018 року, та 20 000, 00 гр. в відшкодування моральної шкоди.

Ухвалою суду 22 листопада 2021 року у справі було відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Представник відповідача звернувся до суду з клопотанням про призначення судової автотоварознавчої експертизи.

Посилається на те, що в наданому позивачем звіті ринкова вартість пошкодженого транспортного засобу зазначена в розмірі 251 193, 72 гр., а вартість матеріального збитку - 103 431, 13 гр.

Вважає, що при несуттєвому, на його думку, пошкодженні транспортного засобу позивача під час ДТП, яка сталася 10 грудня 2018 року, заявлений позивачем матеріальний збиток практично дорівнює половині

Така цінова різниця викликає сумніви щодо правильності складання такого звіту.

Стверджує, що визначення дійсної ринкової вартості автомобіля та реальної вартості матеріального збитку має значення для правильного вирішення спору в даній справі.

З огляду на це, просить задовольнити клопотання клопотання.

Сторони у судове засідання не викликалися.

Дослідивши матеріали справи, суд не знаходить підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.

Суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.

З точки зору закону підставою для призначення судової експертизи є необхідність з`ясування обставин, які потребують спеціальних знань, тобто тих, які виходять за межі знань осіб, які беруть участь у справі, та судді, котрий розглядає справу.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду» для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, призначає експертизу, коли необхідність експертного висновку випливає з обставин справи і поданих доказів.

Судова експертиза повинна призначатися лише для встановлення даних, які входять в предмет доказування у справі.

Так, предметом спору сторін є стягнення шкоди, завданої внаслідок пошкодження транспортного засобу в дорожньо-транспортній пригоді та відшкодування моральної шкоди.

Звертаючись до суду, позивач просить стягнути з відповідача різницю між розміром матеріального збитку та розміром страхового відшкодування, сплаченого страховиком, у розмірі 20 162, 41 гр.

При цьому розмір матеріального збитку визначений Звітом про оцінку вартості матеріального збитку, заподіяного власнику колісного транспортного засобу № 83/02-19 від 07 березня 2019 року, який відповідачем не спростований.

З урахуванням цього суд вважає, що підстави, визначені законом, для призначення експертизи в справі, відсутні.

Керуючись 103, 209 Цивільного процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В :

В задоволенні клопотання представника відповідача про призначення судової автотоварознавчої експертизи відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення до Київського апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Л.А. Шереметьєва

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.11.2022
Оприлюднено10.11.2022
Номер документу107196720
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —760/31001/21

Рішення від 07.11.2022

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Ухвала від 07.11.2022

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Ухвала від 22.11.2021

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні