Ухвала
від 07.11.2022 по справі 9901/180/21
КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

07 листопада 2022 року

м. Київ

справа №9901/180/21

адміністративне провадження №П/9901/180/21

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Стеценка С.Г.,

суддів: Стародуба О.П., Кравчука В.М., Рибачука А.І., Чиркіна С.М.,

секретар судового засідання - Самара В. С.

за участю:

представника позивача - Гойдик Т. Л.,

представника відповідача - Мовіле О. С.,

представника Служби безпеки України - Осипова Д. О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 9901/180/21 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гео Таргент» до Президента України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Служба безпеки України, Рада національної безпеки і оборони України про визнання протиправним та скасування Указу в частині,

УСТАНОВИВ:

24 травня 2021 року до Верховного Суду, як суду першої інстанції, надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Гео Таргент» (далі - позивач, ТОВ «Гео Таргент») до Президента України Зеленського Володимира Олександровича (далі - відповідач), у якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати Указ Президента України від 25 березня 2021 року № 123/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» в частині введення в дію персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо ТОВ «Гео Таргент», код за ЄДРПОУ 42673695 (пункт 10 додатку до рішення).

Верховний Суд ухвалою від 04 червня 2021 року відкрив провадження у справі № 9901/180/21 та призначив її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Також, вказаною ухвалою Судом було витребувано, зокрема, у Служби безпеки України належним чином засвідчені копії документів, що містять пропозиції Служби безпеки України про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гео Таргент», що були внесені до Ради національної безпеки і оборони України.

Службою безпеки України було надіслано на адресу Верховного Суду зазначені документи.

Проте, 24 лютого 2022 року такі документи на підставі вимог Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою КМУ від 18 грудня 2013 року № 939 були знищенні.

У судовому засіданні 07 листопада 2022 року колегія суддів Верховного Суду поставила на обговорення питання про необхідність витребування доказів у Служби безпеки України, що містять пропозиції Служби безпеки України про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гео Таргент» (з грифом секретності «Таємно»), що були внесені до Ради національної безпеки і оборони України і стали підставою для прийняття рішення про застосування обмежувальних заходів (санкцій) Указом Президента України від 25 березня 2021 року № 123/2021, у зв`язку зі знищенням 24 лютого 2022 року документів.

Також, на обговорення було поставлено питання щодо витребування доказів у Державного бюро розслідувань, що стали підставою для внесення пропозицій та прийняття рішення про застосування обмежувальних заходів (санкцій) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гео Таргент».

Верховний Суд, заслухавши думки учасників справи, дійшов висновку про наявність підстав для витребування за власною ініціативою у Служби безпеки України та у Державного бюро розслідувань вищевказаних доказів.

Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Відповідно до приписів статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Частиною сьомою статті 80 КАС України передбачено, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (частина третя статті 80 КАС України).

Враховуючи викладене, Суд вважає за необхідне витребувати у Служби безпеки України належним чином засвідчені копії документів, що містять пропозиції Служби безпеки України про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гео Таргент» (з грифом секретності «Таємно»), що були внесені до Ради національної безпеки і оборони України і стали підставою для прийняття рішення про застосування обмежувальних заходів (санкцій) Указом Президента України від 25 березня 2021 року № 123/2021.

Також, Суд вважає за необхідне витребувати у Державного бюро розслідувань належним чином засвідчені копії документів, що стали підставою для внесення пропозицій та прийняття рішення про застосування обмежувальних заходів (санкцій) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гео Таргент», зокрема листи від 19 березня 2021 року № 111/10-6/21ДСК та № 113/10-6/21ДСК, а також належним чином засвідчені копії документів, які підтверджують фактичні дані та обставини, які стали підставою для внесення пропозицій та прийняття рішення про застосування обмежувальних заходів (санкцій) Указом Президента України від 25 березня 2021 року № 123/2021.

Відповідно до частини 9 ст. 80 КАС України у разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

Керуючись ст. 80 Кодексом адміністративного судочинства України, Верховний Суд, -

УХВАЛИВ:

Витребувати у Служби безпеки України належним чином засвідчені копії документів, що містять пропозиції Служби безпеки України про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гео Таргент» (з грифом секретності «Таємно»), що були внесені до Ради національної безпеки і оборони України і стали підставою для прийняття рішення про застосування обмежувальних заходів (санкцій) Указом Президента України від 25 березня 2021 року № 123/2021.

Витребувати у Державного бюро розслідувань належним чином засвідчені копії документів, що стали підставою для внесення пропозицій та прийняття рішення про застосування обмежувальних заходів (санкцій) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гео Таргент», зокрема листи від 19 березня 2021 року № 111/10-6/21ДСК та № 113/10-6/21ДСК, а також належним чином засвідчені копії документів, які підтверджують фактичні дані та обставини, які стали підставою для внесення пропозицій та прийняття рішення про застосування обмежувальних заходів (санкцій) Указом Президента України від 25 березня 2021 року № 123/2021.

Встановити Службі безпеки України та Державному бюро розслідувань десятиденний строк з дня отримання копії ухвали для подання до суду належним чином засвідчених копій витребуваних документів.

У разі неможливості виконання вимог ухвали у встановлений строк письмово повідомити Суд про причини її невиконання у той же строк.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

...........................

...........................

...........................

...........................

...........................

С.Г. Стеценко

О.П. Стародуб

В.М. Кравчук

А.І. Рибачук

С.М. Чиркін ,

Судді Верховного Суду

СудКасаційний адміністративний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення07.11.2022
Оприлюднено10.11.2022
Номер документу107217931
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,органів,які обирають(призначають),звільняють,оцінюють членів Вищої ради правосуддя оскарження актів, дій чи бездіяльності Президента України, з них:

Судовий реєстр по справі —9901/180/21

Ухвала від 07.11.2022

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Стеценко С.Г.

Ухвала від 07.11.2022

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Стеценко С.Г.

Ухвала від 04.06.2021

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Стеценко С.Г.

Ухвала від 27.05.2021

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Стеценко С.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні