ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
08.11.2022Справа № 910/11645/22
Суддя Господарського суду міста Києва Приходько І.В., розглянувши матеріали
позовної заяви ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Енергоносії України»
до Інституту педагогіки Національної Академії педагогічних наук України
про стягнення заборгованості у розмірі 57 412,85 грн.,
ВСТАНОВИВ:
ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Енергоносії України» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Інституту педагогіки Національної Академії педагогічних наук України про стягнення заборгованості у розмірі 57 412,85 грн. за договором № 296/21-ЕЛ від 16.02.2021.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд відзначає наступне.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
З поданої позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено позовні вимоги про стягнення заборгованості у розмірі 57 412,85 грн. за договором № 296/21-ЕЛ від 16.02.2021 за фактично спожиту електричну енергію у листопаді 2021 р.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем терміну оплати отриманих послуг.
Позивачем, в якості додатків до позовної заяви додано договір №296/21-ЕЛ від 16.02.2021, Додаткові угоди до договору № № 1,2,3,4, комерційні пропозиції до цих Додаткових угод, Акт прийому-передачі від 30.11.2021, Акт наданих послуг.
В той же час, із змісту позовної заяви, вбачається, що обґрунтовуючи позовних вимог позивач посилається на наявність Додаткової угоди № 6 до договору (титульний лист позовної заяви). Вказана Додаткова угода в матеріалах справи відсутня.
Суд зазначає, що вказані недоліки потребують їх усунення для правильного вирішення спору в подальшому.
Крім того, суд звертає увагу позивача на положення частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, якими визначено, що позовна заява повинна містити, зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач у вступній частині позову (на титульному аркуші) визначив відповідачем по справі Інститут педагогіки Національної Академії педагогічних наук України (юридична адреса: 04053, Україна, м.Київ, вул.Сечових Стрільців,52-Д, код ЄДРПОУ 02141221).
З Опису вкладення у цінний лист № 6100902645698 вбачається, що копія позовної заяви та додані до неї документи направлені відповідачу за адресою: м.Київ, вул.Сечових Стрільців,52-Д.
Згідно із частиною 4 статті 89 ЦК України, до Єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - це єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.
Згідно із статтею 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Судом встановлено, що згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за кодом юридичної особи 02141221 зареєстровано Інститут педагогіки Національної Академії педагогічних наук України - Україна, 01030, м.Київ, вул. Богдана Хмельницького, 10.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що позивачу необхідно вірно зазначити усі реквізити та відомості про місцезнаходження саме тієї юридичної особи, до якої заявлено позовні вимоги.
Крім того, пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Частинами 1, 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, господарський суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків у визначений судом спосіб.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 173, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1.Залишити без руху позовну заяву ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Енергоносії України».
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який становить десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків у позовній заяві шляхом надання:
- обґрунтованих письмових пояснень, підтверджених належними та допустимими доказами щодо заявленої суми боргу.
- доказів направлення Інституту педагогіки Національної Академії педагогічних наук України за адресою його місцезнаходження копії позовної заяви та копій доданих до неї документів листом з описом вкладення;
4. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Приходько
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2022 |
Оприлюднено | 14.11.2022 |
Номер документу | 107237802 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Приходько І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні