ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 листопада 2022 року м. Київ № 640/17760/22
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Черникової А.О., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали Товариства з обмеженою відповідальністю "Патріот Енерго" (33027, Рівненська область, м. Рівне, вул. Федорова, буд. 7, код ЄДРПОУ 40690855) до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19, код ЄДРПОУ 39369133) про визнання протиправною та скасування постанови,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Патріот Енерго" з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання неправомірною та скасування постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 22.12.2022 № 2941.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.10.2020 відкрито провадження у справі.
Представником відповідача на виконання вимог ухвали від 18.10.2020 щодо надання відомостей з належними доказами про надсилання та вручення спірної постанови позивачу надано відповідні докази та, крім цього, подано до суду відзив, у якому було наголошено про порушення позивачем строку звернення до суду.
Суд, дослідивши надані документи відповідачем, зазначає наступне.
Частинами 1-2 статті 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з наданих документів відповідачем судом встановлено, що оскаржувана постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2941 прийнята 22.12.2021 та оприлюднена на офіційному веб-сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 28.11.2021 за наступним посиланням https://www.nerc.gov.ua/acts/pro-nakladennya-shtrafu-na-tov-patriot-energo-za-nedotrimannya-vimog- normativno-pravovih-aktiv-shcho-regulyuvut-funkcionuvannya-rinku-elektrichnovi-energiyi-ta- zdiisnennya-zahodiv-derzhavnogo.
Окрім цього, відповідачем долучено рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, відповідно до якого вбачається, що спірну постанову № 2941 товариством отримано 04.01.2022.
Таким чином, ураховуючи надані відповідачем докази, суд вважає, що на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду позивачем не надано належних та достатніх доказів, які надавали підстави вважати причини поважними.
Частиною 6 статті 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно з частиною 13 статті 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Таким чином, враховуючи наведені правові норми, у випадку встановлення судом після відкриття провадження у справі факту пропуску позивачем строку звернення до суду та у випадку відсутності заяви про поновлення такого строку, з метою встановлення всіх фактичних обставин, за яких може бути прийнято рішення про залишення позову без розгляду, суд має залишити позовну заяву без руху для надання позивачу строку на усунення недоліків, шляхом подання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду заяви про поновлення строку звернення до суду та доказів наявності поважних причин його пропуску.
Керуючись ст.ст. 122, 123, 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Патріот Енерго" залишити без руху.
2. Встановити позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду відповідно до частини 15 статті 171 КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя А.О. Черникова
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2022 |
Оприлюднено | 14.11.2022 |
Номер документу | 107242259 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо реалізації спеціальних владних управлінських функцій в окремих галузях економіки, у тому числі у сфері |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Оксененко Олег Миколайович
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Черникова А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні