Ухвала
від 02.09.2022 по справі 752/19796/21
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/19796/21

Провадження № 1-кс/752/3432/22

У Х В А Л А

Іменем України

02 вересня 2022 року м. Київ

Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Києва клопотання прокурора Голосіївської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №42021102010000122, відомості щодо якого внесені 13.07.2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Голосіївської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді із вказаним клопотанням, у якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: наданих замовнику будівництва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 14.02.2013 № 1807/0/12/009-13 для будівництва житлових будинків з обєктами соціально-культурного призначення та підземним паркінгом на АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , надане замовнику ОСОБА_4 архітектурно-планувальне завдання (АПЗ) від 22.05.2003 № 03-0020 на проектування об`єкта будівництва житлового будинку та господарських споруд по АДРЕСА_2 та всіх без виключення документів, копій документів, на підставі яких надано вказані містобудівні умови .

В обґрунтування клопотання зазначає, що слідчим відділом Голосіївського УП ГУ НП у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №42021102010000122 від 13.07.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що під час здійснення моніторингу публічної кадастрової карти України встановлено факт незаконного будівництва на земельних ділянках з кадастровими номерами 8000000000:82:415:0003, 8000000000:82:415:0272, які розташовані за адресами: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 .

Прокурор вказує, що з метою швидкого, повного, об`єктивного та неупередженого розслідування кримінального провадження й встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, дослідження документів, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до вищевказаних документів та вилучення їх оригіналів.

З посиланням на ч. 2 ст. 163 КПК України прокурор просить розглянути клопотання про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_4 (КМДА)ї, без виклику його представників, з огляду на існування реальної загрози зміни або знищення інформації та документів, про тимчасовий доступ до яких заявлене клопотання.

Слідчий суддя визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

У судове засідання прокурор не з`явився, у прохальній частині поданого клопотання просив проводити розгляд за його відсутності.

Відповідно до ч. 5 ст. 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Положеннями ч. 1 ст. 107 КПК України визначено, що рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію.

Таким чином, слідчий суддя визнав за можливе розглянути вказане клопотання за відсутності слідчого та без фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.

Дослідивши вказане клопотання та документи, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя зазначає наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Зі змісту ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Положеннями ч. 1 ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи наведені положення законодавства та беручи до уваги, що матеріалами клопотання слідчого підтверджено, що документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для можливості надання тимчасового доступу до вказаних документів, з можливістю їх вилучення, у зв`язку із цим клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Враховуючи наведені положення законодавства та беручи до уваги, що матеріалами клопотання слідчого підтверджено, що документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) за адресою: АДРЕСА_1 (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), тимчасовий доступ до яких просить надати прокурор не є такими, доступ до яких заборонено законом, мають суттєве значення для встановлення та виключне значення для доведення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також досягнення його дієвості, оскільки наявні в них відомості можуть бути використані як докази, отримати які іншим способом неможливо, слідчий суддя вважає, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального провадження клопотання слідчого, слід задовольнити частково з можливістю вилучення запитуваної інформації та документів у формі належно завірених копій у друкованому та електронному вигляді.

Передбачених законом підстав для надання розпорядження щодо вилучення оригіналів вказаних документів в клопотанні не наведено та не вбачається із наданих матеріалів, якими слідчий обґрунтував вказане клопотання. Досягнення зазначеної слідчим в клопотанні мети отримання доступу до документів, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, може бути на цьому етапі досудового розслідування здійснено без вилучення оригіналів вищевказаних документів.

Керуючись ст. ст. 107, 110, 159-166, 309, 372 КПК України,-

УХВАЛИВ:

1. Клопотання задовольнити частково.

2. Надати дозвіл прокурору групи прокурорів Голосіївської окружної прокуратури міста Києва у кримінальному провадженні №42021102010000122 від 13.07.2021 року ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та слідчим у кримінальному провадженні №42021102010000122 ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 на проведення тимчасового доступу до речей і документів, що містяться в ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістювилучення належнимчином засвідченихкопій, зокрема: наданих замовнику будівництва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 14.02.2013 № 1807/0/12/009-13 для будівництва житлових будинків з об`єктами соціально-культурного призначення та підземним паркінгом на АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , надане замовнику ОСОБА_4 архітектурно-планувальне завдання (АПЗ) від 22.05.2003 № 03-0020 на проектування об`єкта будівництва житлового будинку та господарських споруд по АДРЕСА_2 та всіх без виключення документів, на підставі яких надано вказані містобудівні умови.

3. Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

4. Уповноваженим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) надати (забезпечити) тимчасовий доступ до вищевказаних документів зазначеним в ухвалі особам, підготувати документи для можливості вилучення належним чином завірених копій документів в електронному та/або друкованому вигляді.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

6. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

7. Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.09.2022
Оприлюднено13.05.2024
Номер документу107247383
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —752/19796/21

Вирок від 28.12.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

Ухвала від 02.09.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Ухвала від 01.09.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Колдіна О. О.

Ухвала від 14.02.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Шевченко Т. М.

Постанова від 18.01.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Чередніченко Н. П.

Постанова від 18.01.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Чередніченко Н. П.

Ухвала від 26.01.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Машкевич К. В.

Вирок від 19.11.2021

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

Вирок від 19.11.2021

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

Ухвала від 01.10.2021

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Шевченко Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні