Ухвала
від 07.11.2022 по справі 921/543/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

07 листопада 2022 року м. ТернопільСправа №921/543/22 Господарський суд Тернопільської області

Суддя Боровець Я.Я.,

розглянувши матеріали позовної заяви №25-10 від 25.10.2022 (вх.№608 від 31.10.2022)

за позовом Фермерського господарства "УЛАР", вул. Шевченка, 498, с. Семенівка, Пустомитівськмий район, Львівська область

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕЛИУМ", вул. Танцорова, 14, м. Тернопіль

про стягнення заборгованості у розмірі 750 540,51 грн.

ВСТАНОВИВ:

Фермерське господарство "УЛАР" звернулося до Господарського суду Тернопільської області із позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕЛИУМ" про стягнення заборгованості у розмірі 750 540,51 грн.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки №1-77 від 01.01.2017.

Відповідно до Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 31.10.2022, для розгляду справи №921/543/22 визначено суддю Боровця Я.Я.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 162 Господарського процесуального кодексу України.

У відповідності до вимог частини 1 статті 176 ГПК України, провадження у даній справі підлягає відкриттю.

При вирішенні питання щодо форми господарського судочинства, суд зазначає наступне:

Згідно частин 1, 3 статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Відповідно до частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( ч. 5 ст. 12 ГПК України).

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (частина 3 стаття 247 Господарського процесуального кодексу України).

Позивач у позовній заяві просить суд розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно статті 249 Господарського процесуального кодексу України, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.

Положенням частини 2 статті 250 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

Враховуючи викладене, беручи до уваги те, що у справі №921/543/22 ціна позову становить 750 540,51 грн, яка перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (248 100,00 грн), тобто дана справа не є малозначною в розумінні ч.5 ст.12 ГПК України, а тому суд вирішив , що у клопотанні позивача щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження слід відмовити.

Згідно вимог Господарського процесуального кодексу України, враховуючи предмет спору, категорію справи та її складність, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, можливий обсяг і характер доказів у справі, з метою забезпечення принципів змагальності сторін, диспозитивності та пропорційності у господарському судочинстві, суд вважає, що дану справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до статей 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №921/543/22.

2. У задоволенні клопотання позивача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження, відмовити.

3. Здійснювати розгляд справи №921/543/22 за правилами загального позовного провадження.

4. Призначити підготовче засідання на "06" грудня 2022 року о 15:00 год., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14 а, зал судових засідань № 4, 5 поверх.

5. Запропонувати учасникам справи подати (надіслати) до суду:

Відповідачу: відзив на позов із врахуванням вимог статті 165 ГПК України (протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі), копію якого надіслати позивачу, докази надіслання надати суду; заперечення з врахуванням вимог статті 167 ГПК України;

Позивачу: відповідь на відзив (у разі отримання відзиву) - 5 днів з дня його отримання, з врахуванням вимог статті 166 ГПК України, копії відповіді на відзив надіслати відповідачу, докази надіслання надати суду;

6. Зобов"язати учасників судового процесу подати (надіслати) до суду:

- заяви з процесуальних питань (за наявності) передбачених Господарським процесуальним кодексом України у підготовчому засіданні.

7. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.

8. Повідомити учасників справи про таке.

З "05" жовтня 2021 року набрало чинності Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).

Почали офіційно функціонувати окремі підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), зокрема: "Електронний кабінет"; "Електронний суд" та підсистема відеоконференцзв`язку.

З інструкціями та рекомендаціями з приводу реєстрації в ЄСІТС можна ознайомитися за посиланням: https://wiki.court.gov.ua.

Реєстрація в Електронному кабінеті (https://id.court.gov.ua/) здійснюється виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП);

Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки повинні зареєструвати свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов`язковому порядку протягом 30 днів з початку її функціонування.

Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС у добровільному порядку.

Реєстрація в ЄСІТС не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

9. Довести до відома учасників справи про можливість надіслання на електронну адресу суду (inbox@te.arbitr.gov.ua) заяв, клопотань, документів у справі з власних адрес електронної пошти в електронній формі з використанням (накладенням) власного електронного цифрового підпису (https://czo.gov.ua/sign), прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України "Про електронні довірчі послуги".

10. Повідомити учасників справи, що у випадку неможливості забезпечити явку уповноважених представників безпосередньо в судове засідання, сторони мають право на звернення до суду з заявою про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщенням суду за допомогою системи EasyCon з дотриманням вимог ст.197 ГПК України та п.п.45-50 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи №1845/0/15-21 від 17.08.2021.

11. Копію ухвали надіслати рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:

Позивачу: Фермерському господарству "УЛАР", вул. Наддністрянська, 157, с. Київець, Стрийський район, Львівська область (поштова адреса вказана у позовній заяві).

Відповідачу: Товариству з обмеженою відповідальністю "ГЕЛИУМ", вул. Танцорова, 14, м. Тернопіль.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею з "10" листопада 2022 року та оскарженню не підлягає.

Учасники справи можуть отримати інформацію у справі №921/543/22 на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою - https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя Я.Я. Боровець

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення07.11.2022
Оприлюднено14.11.2022
Номер документу107249152
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/543/22

Судовий наказ від 25.05.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Рішення від 14.03.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 28.02.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 06.02.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 16.01.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 14.12.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 14.12.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 06.12.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 07.11.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні