Ухвала
від 10.11.2022 по справі 161/14978/22
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/14978/22

Провадження № 1-кс/161/5918/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про арешт майна

м. Луцьк 10 листопада 2022 року Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника власників майна ОСОБА_4 , в залі суду м. Луцька розглянув клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Волинської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022030000000035 від 06.07.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшло клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Волинської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022030000000035 від 06.07.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

В клопотанні прокурор зазначає, що за період з 01.01.2021 по 20.12.2021 ТОВ «Гербор-Холдінг» здійснила експортні операції щодо продажу товарно-матеріальних цінностей нерезидентам, зареєстрованих у країнах Європейського союзу на загальну суму 541007840, 22 грн.

При цьому, за вказаний вище період, на підставі поданих документів даним, згаданому товариству відшкодовано ПДВ в сумі 21247822 грн.

Також встановлено, що товарно-матеріальні цінності, в тому числі меблі, реалізовувались не платникам податку на додану вартість на загальну суму 144714931, 75 грн.

Таким чином, діючи з метою впровадження протиправної схеми щодо безпідставного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат з податку на прибуток товариства, службовими особами суб`єкта господарювання здійснили операції із завищеними цінами на виготовлення, доставку та інші витрати пов`язані із виробничим процесом.

Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГЕРБОР-ХОЛДІНГ"(код ЄДРПОУ 30088756), знаходиться за юридичною адресою: Волинська область, місто Володимир-Волинський (місто Володимир), вулиця Луцька, будинок 211А.

Керівником даного товариства є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець міста Володимир-Волинський Волинської області.

Орган управління загальні збори.

Розмір статутного капіталу - 300 000 грн.

Перелік засновників товариства:

1)ОСОБА_6 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 , країна громадянства: Україна, розмір внеску до статутного фонду: 6 000.00 грн. - 2.00 %;

2)ОСОБА_5 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 , країна громадянства: Україна, розмір внеску до статутного фонду: 57 000.00 грн. - 19.00 %;

3)ОСОБА_7 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 , країна громадянства: російська федерація, розмір внеску до статутного фонду: 15 000.00 грн. - 5.00 %;

4)ОСОБА_8 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 , країна громадянства: російська федерація, розмір внеску до статутного фонду: 15 000.00 грн. - 5.00 %;

5)ОСОБА_9 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 , країна громадянства: російська федерація, розмір внеску до статутного фонду: 15 000.00 грн. - 5.00 %;

6)Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕЕП Холдінг", місцезнаходження: Республіка Польща, Поморське, Гданськ, Маринаркі Польської, 163, країна громадянства: Республіка Польща, розмір внеску до статутного фонду: 192 000.00 грн. - 64.00 %.

У межах даного кримінального провадження встановлено, що із шести засновників даного товариства три є громадянами російської федерації, зокрема: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 . Вказані особи, як уже вищевказувалось, мають певні частки в статутному фонді товариства.

Разом з тим, слід зауважити, що з часу подачі першого клопотання про арешт майна (з липня 2022 року) по даний час змінились власники даного товариства, зокрема раніше частку в статутному капіталі мав також ОСОБА_10 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , країна громадянства: російська федерація, розмір внеску до статутного фонду: 42 000.00 грн. - 14.00 %.

Однак, на даний час частка вищевказаної особи статутному фонді товариства перейшла до Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕЕП Холдінг", яке до цього володіло 50 %.

Слід зазначити, що Верховною Радою України прийнятоЗакон України від 03.03.2022 № 2116-IX «Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності Російської Федерації та її резидентів»(далі - Закон № 2116-IX). ЦейЗаконвизначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності (включаючи випадки, за яких це настійно вимагається військовою необхідністю) об`єктів права власності Російської Федерації як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів.

Відповідно доЗакону № 2116-IXпримусове вилучення в Україні об`єктів права власності Російської Федерації та її резидентів здійснюватиметься без будь-якої компенсації (відшкодування) їх вартості. Під об`єктами права власності російської федерації та її резидентів розуміється рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права, інше майно (активи), що знаходяться (зареєстровані) на території України та безпосередньо або через афілійованих осіб належать Російській Федерації та її резидентам. Резидентами визначено юридичні особи (їх філії, представництва), що здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України на території України, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких прямо або опосередковано є російська федерація та/або у яких російська федерація прямо або опосередковано чи юридичні особи, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких є російська федерація та/або у яких російська федерація прямо або опосередковано має частку у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, інше членство (участь у будь-якій формі) у юридичній особі.

Разом з тим, з метою розширення об`єктів права власності російської федерації та її резидентів, які можуть бути вилучені, та удосконалення механізму вилучення російського майна Верховною Радою України 1 квітня цього року прийнято рішення про внесення змін доЗакону України "Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності російської федерації та її резидентів".

Наразі, з метою захисту суверенітету і територіальної цілісності України, національних інтересів, національної безпеки, забезпечення її економічної самостійності, прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави, враховуючи повномасштабнуагресивну війну,яку російськафедерація розв`язалаі ведепроти Українита Українськогонароду зпорушенням нормміжнародного права,вчиняючи злочинипроти людства, виходячи з положеньКонституції України,Декларації про державний суверенітет Українита загальновизнаних міжнародних норм і правил, з урахуванням потреби невідкладного та ефективного реагування на наявні загрози національним інтересам України, враховуючи положенняIV Гаазької конвенції про закони і звичаї війни на суходолі та додатка до неї: Положення про закони і звичаї війни на суходолівід 18 жовтня 1907 року, виникла необхідність в арешті часток в статутному фонді товариства, які належать на праві власності громадянам російської федерації, зокрема: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

У разі накладення даного арешту, унеможливить для даних громадян російської федерації вчинити будь-які дії щодо відчуження своїх часток в статутному фонді товариства, а також буде надано можливість стороні обвинувачення у ініціюванні перед Кабінетом Міністром України питання підготовки до Ради національної безпеки і оборони України проекту рішення про примусове вилучення в Україні згаданих вище об`єктів права власності громадян російської федерації.

Крім того, накладення арешту на частки громадян російської федерації в статутному фонді товариства унеможливить отримувати їм відповідний прибуток та відповідно прямо чи опосередковано (шляхом сплати податків до бюджетів російської федерації) фінансувати армію російської федерації.

Частки в статутному фонді товариства громадян російської федерації визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

Таким чином, визнані вищевказані речові докази є тими матеріальними об`єктами, які є предметом розслідуваного кримінального провадження за ч. 1 ст. 212 КК України, зберегли на собі сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Повернення вищевказаного майна унеможливить виконання завдання кримінального провадження у відповідності до ст. 2 КПК України в частині забезпечення повного та неупередженого розслідування, а також арешт майна надасть можливість проведення відповідних експертиз, а також встановлення інших осіб, які причетні до даного правопорушення.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України встановлено, що арешт майна допускається з метою 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. Водночас відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України з метою забезпечення збереження речових доказів арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

На підставі викладеного, з метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження та збереження речових доказів, прокурор просить накласти арешт на вище перелічене майно, яке було визнано речовим доказом в рамках досудового розслідування кримінального провадження № 42022030000000035 від 06.07.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.

В судовому засіданні адвокат ОСОБА_4 заперечував проти задоволення клопотання, надав пояснення, аналогічні викладених в поданому ним запереченні.

Вислухавши прокурора, представника власника майна, об`єктивно, повно та всебічно дослідивши надані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подане клопотання, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Клопотання про арешт майна відповідає вимогам ст.171 КПК України.

В судовому засіданні встановлено, що ГУНП у Волинській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022030000000035 від 06.07.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва забезпечується прокурорами Волинської обласної прокуратури (зокрема, прокурорами відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Волинської обласної прокуратури).

Відповідно до витягу з ЄРДР вбачається, що у період 2021 року товариство з обмеженою відповідальністю «Гербор-Холдінг» при здійсненні експортних операцій нерезидентам, зареєстрованих у країнах Європейського союзу, щодо продажу товарно-матеріальних цінностей, допущено незаконне формування податкового кредиту, а також шляхом завищення валових витрат суб`єктом господарювання допущено ухилення від сплати на прибуток у значних розмірах.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру, який було надано прокурором, станом на 24.10.2022 року засновниками ТОВ «Гербор-Холдінг», що розташоване за адресою: Волинська область, Володимир-Волинській район, м. Володимир, вул Луцька, 211А, є:

1)ОСОБА_6 , розмір внеску до статутного фонду: 6 000.00 грн.;

2)ОСОБА_5 , розмір внеску до статутного фонду: 57 000.00 грн.;

3)ОСОБА_7 , розмір внеску до статутного фонду: 15 000.00 грн.;

4)ОСОБА_8 , розмір внеску до статутного фонду: 15 000.00 грн.;

5)ОСОБА_9 , розмір внеску до статутного фонду: 15 000.00 грн.;

6)Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕЕП Холдінг", розмір внеску до статутного фонду: 192 000.00 грн..

Як зазначає в даному клопотанні прокурор, у межах даного кримінального провадження встановлено, що із шести засновників даного товариства три є громадянами російської федерації, зокрема: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , які мають певні частки в статутному фонді товариства.

Втім, в судовому засіданні встановлено, що у протоколі №5 зборів учасників ТОВ «Гербор-Холдінг» встановлено, що ОСОБА_11 ,. ОСОБА_7 та ОСОБА_9 на виконання вимог статуту, 10.01.2022 було запропоновано скористатись першочерговим правом викупу частки іншим учасникам ТОВ «Гербор-Холдінг», а саме ТОВ «ЕЕП Холдінг», фізичній особі ОСОБА_5 ОСОБА_12 . Учасник ТОВ «ЕЕП- Холдінг» прийняв рішення скористатись першочерговим пр придбати у свою власність частки ТОВ «Гербор-Холдінг», які належали ОСОБА_8 у розмірі 5%, ОСОБА_7 у розмірі 5% та ОСОБА_9 у розмірі 5 %.

Мiж ТОВ «ЕЕП-Холдінг», яке зареестроване в реестрi пiдприемств районного сулу Гданськ-Північ м. Ганську (Республіка Польща) да рекордним помером KRS0000851102. та дію відповідно до польського законодавства помер в Державному Офіційному реєстрі суб`ектів народного господарства НОМЕР_1 , NIP (ідентифікаційний номер платника податків) НОМЕР_2 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , укладено Договір №2 купівлі-продажу частки статутного капіталу ТОВ «Гербор-Холдінг» від 16.08 2022 року, згідно якого предметом цього договору являється частка в статутному капіталі ТОВ «Гербор-Холдінг» у розмірі 5% статутного капіталу ТОВ «Гербор-Холдінг», що в грошовому еквіваленті складае 15000,00 грн..

Вiдповiдно до підтвердження виконання договору купівлі-продажу та передачі прав власності частки, яке підписане в Білгороi 27.09 2022, де зазначено, що договір купівлі-продажу часток №2, укладений муж ними 16.08 2022, предметом якого було 5% часток ТОВ «Гербор-Холдінг», виконано відповідно до його змісту.

Мiж ТОВ «ЕЕП-Холдінг», яке зареєстроване в реестрi пiдприємств районного суду Гданськ-Північ в м. Гданську (Республіка Польша) за реестраційним номером KRS0000851102. та до відповідно до польського законодавства. помер в Державному Офіційному реєстрі суб`ектів народного господарства НОМЕР_1 , NIP (ідентифікаційний номер платника податків) НОМЕР_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , укладено Договір №3 купівлі-продажу частки статутного капіталу ТОВ «Гербор-Холдінг» від 16.08.2022 року, згідно якого предметом цього договору являється частка в статутному капіталі ТОВ «Гербор-Холдінг» у розмірі 5% статутного капіталу ТОВ «Гербор-Холдінг», що в грошовому еквивалент складае 15000.00 грн..

Відповідно до підтвердження виконання договору купівлі -продажу та передачі прав власності частки, яке підписане в Білгорої 27.09 2022, де зазначено, що Договор купівлі-продажу часток №3, укладений між ними 16.08.2022, предметом якого було 5% часток ТОВ «Гербор-Холдінг», виконано відповідно до його змісту.

Мiж ТОВ «ЕЕП-Холдінг», яке зареєстроване в реестрi пiдприемств районного суду Гданськ-Північ в м. Гданську (Республіка Польша) за реестраційним номером KRS0000851102 та діє відповідно до польського закономерн Державному Офiцiйному реєстрі суб`єктів народного господарства: 38 (ідентифікаційний номер платника податків) НОМЕР_2 га ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , укладено Договір №4 купівлі-продажу частки статутного капіталу ТОВ «Гербор-Холдінг» від 16.08 2022, згідно якого предметом цього договору являється частка в статутному капіталі ТОВ «Гербор-Холдінг» у розмірі 5 % статутного капіталу ТОВ «Гербор-Холдінг», що в грошовому еквіваленті складає 15000.00 грн..

Вiдповiдно до підтвердження виконання договору купівлі-продажу та передач прав власності частки, яке підписане в Білгороi 27.09 2022. де зазначено, що договір купівлі-продажу часток №4, укладений між ними 16.08.2022. предметом якого було 5% часток ТОВ «Гербор-Холдинг», виконано відповідно до його змісту.

Вiдповiдно до Протоколу №5 зборів учасників ТОВ «Гербор-Холдінг» вiд 27 10.2022 року, якими прийнято рiшення про затвердження змін учасників ТОВ «Гербор-Холдінг» та встановлено розміру статутного фонду товариства та затвердження розміру його часток. Відповідно до цього протоколу частки у статутному капіталі, які належали ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_14 тепер належать іноземній юридичній особі ТОВ «ЕЕП-Холдінг», яке зареестроване у м. Гданську Республики Польща.

Також, ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 03.08 2022 року було відмовлено у задоволенні клопотання прокурора в нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Волинської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно ТОВ «Гербор-Холдінг» у кримінальному провадженні № 42022030000000035 від 06.07.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України.

Відповідно доч.1ст 170КК Україниарештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснує сукупністьпідстав чирозумних підозрвважати,що воноє доказомзлочину,підлягає спеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіх осіб,конфіскації уюридичної особи,для забезпеченняцивільного позову,стягнення зюридичної особиотриманої неправомірноївигоди,можливої конфіскаціїмайна.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, слідчий суддя не вбачає підстав для задоволення клопотання, оскільки на теперішній час ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 не входять до кола засновників ТОВ «Гербор-Холдінг», бо їх частки належать Товариству з обмеженою відповідальністю "ЕЕП Холдінг", яке зареєстровано в реєстрі підприємств районного суду Гданськ-Північ в м. Гданську (Республіка Польща).

Керуючись ст.ст. 170-175, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Волинської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022030000000035 від 06.07.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, відмовити.

На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до Волинського апеляційного суду.

Повний текст ухвали суду складено та оголошено 11 листопада 2022 року о 09-30 годині.

Слідчий суддя Луцького міськрайонного

суду Волинської області ОСОБА_1

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення10.11.2022
Оприлюднено13.05.2024
Номер документу107289639
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —161/14978/22

Ухвала від 22.11.2022

Кримінальне

Волинський апеляційний суд

Борсук П. П.

Ухвала від 22.11.2022

Кримінальне

Волинський апеляційний суд

Борсук П. П.

Ухвала від 10.11.2022

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Данелюк О. М.

Ухвала від 10.11.2022

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Данелюк О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні