Справа № 761/12288/18
Провадження № 6/761/760/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2022 року Шевченківський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді: Волошина В.О.
при секретарі: Яницькій О.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Житлово-будівельного кооперативу «Квазар-6» про поновлення строку для пред`явлення судового наказу до виконання по цивільній справі №761/12288/18 за заявою Житлово-будівельного кооперативу «Квазар-6» про видачу судового наказу, яким стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги, інфляційну складову, три відсотки річних та судові витрати,
в с т а н о в и в :
У січні 2022 р. представник стягувача звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з вказаною заявою про поновлення строку для пред`явлення судового наказу.
Свої вимоги сторона заявника обґрунтовувала тим, що граничний строк пред`явлення до виконання виконавчого документа було 27 грудня 2021р., однак його було пропущено з поважної причини, не з вини стягувача, оскільки судовий наказ було втрачено під час поштової пересилки і ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 10 грудня 2021р. було ухвлено видати стягувачу дублікат судового наказу, повний текст якої сторона стягувача отримала 12 січня 2022р. тобто після спливу строку на його пред`явлення.
В судове засідання сторони не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися в установленому законом порядку, заявник подав до суду клопотання про розгляд справи у його відсутність, решта учасників поважності причини неявки суду не повідомляли.
Суд, дослідивши і перевіривши матеріали справи, вважає, що подана заява про видачу дублікату судового наказу підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судове засідання учасники справи не з`явились, про час та місце розгляду справи були повідомлені в установленому законом порядку, представник заявника подав заяву про розгляд справи без його участі.
Згідно з положеннями ч. 3 ст. 433 ЦПК України неявка учасників процесу не є перешкодою для вирішення питання про поновлення строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання.
Суд, дослідивши і перевіривши матеріали справи, вважає, що подана заява про поновлення строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання підлягає задоволенню з наступних підстав.
У разі пропуску строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. (ч. 1 ст. 433 ЦПК України).
Судом встановлено, що 06 вересня 2018р. Шевченківським районним судом м. Києві видано судовий наказ №761/12288/18 про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги, інфляційну складову, три відсотки річних у розмірі - 24656,84 грн. за період з 01 квітня 2015 р. по 01 березня 2018 р. та 176,20 грн. сплаченого судового збору на користь ЖБК «Квазар-6».
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 10 грудня 2021р. зобов`язано видати дублікат судового наказу, виданого Шевченківським районним судом м. Києва по справі №761/12288/18від 06 вересня 2018р. відносно боржника ОСОБА_1 .
Однак, за час розгляду в суді заяви стягувача про видачу дублікату виконавчого листа, строк його пред'явлення до примусового виконання закінчився.
Положеннями п. 9) ч. 3 ст. 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 18 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод (надалі «Конвенція») та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до ст. 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Сферою регулювання ст. 6 Конвенції є також виконання судового рішення. Зокрема Європейський суд з прав людини зазначає, що п. 1 ст. 6 Конвенції («Право на справедливий суд») гарантує кожному право на звернення до суду з позовом щодо будь-яких його цивільних прав та обов`язків. Таким чином, ця стаття проголошує право на доступ до суду, тобто право подати до суду позов з цивільно-правових питань. Однак, це право було б ілюзорним, якби правова система договірної держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов`язкову силу, не виконувалося на шкоду одній із сторін. Важко собі навіть уявити, щоб стаття 6 Конвенції детально описувала процесуальні гарантії, які надаються сторонам у спорі, а саме: справедливий, публічний і швидкий розгляд, - і водночас не передбачала виконання судових рішень. Якщо вбачати у статті 6 тільки проголошення доступу до судового органу та права на судове провадження, то це могло б породжувати ситуації, що суперечать принципу верховенства права, який договірні держави зобов`язалися поважати, ратифікуючи Конвенцію.
Виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження.
В рішенні Європейського суду «Горнсбі проти Греції» від 10 березня 1997р. (п. 40) зазначено, що для цілей статті 6 Конвенції виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина «суду».
Щодо поновлення процесуальних строків національними судами Європейський суд з прав людини зазначив, що право на суд одним із аспектів якого є право доступу до суду (рішення у справі «Голдер проти Сполученого Королівства» від 21 лютого 1975р., п. 36) не є абсолютним, воно може бути обмеженим, особливо щодо умов прийнятності скарги. Однак право доступу до суду не може бути обмежено таким чином або у такій мірі, що буде порушена сама його сутність. Ці обмеження повинні мати законну мету та бути пропорційними між використаними засобами та досягнутими цілями (рішення у справі «Герін проти Франції» від 29 липня 1998р., п. 37).
Отже, виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і також зазначено, відповідно до змісту рішення Конституційного Суду України № 5-рп/2013 від 26 червня 2013 року по справі № 1-7/2013.
З огляду на вищезазначене, з метою захисту законних прав стягувача та виконання судового рішення, яке набрало законної сили, суд вважає, що подана заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 18, 258-261, 268, 353-355, 433 ЦПК України; ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»; ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження», суд, -
у х в а л и в:
Заяву Житлово-будівельного кооперативу «Квазар-6» про поновлення строку для пред`явлення судового наказу до виконання по цивільній справі №761/12288/18 за заявою Житлово-будівельного кооперативу «Квазар-6» про видачу судового наказу, яким стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги, інфляційну складову, три відсотки річних та судові витрати - задовольнити.
Поновити пропущений строк для пред`явлення судового наказу, виданого Шевченківським районним судом м. Києва по справі №761/12288/18 за заявою Житлово-будівельного кооперативу «Квазар-6» про видачу судового наказу, яким стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги, інфляційну складову, три відсотки річних та судові витрати.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2022 |
Оприлюднено | 15.11.2022 |
Номер документу | 107295878 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні