Справа №591/1312/13-ц
Провадження № 6/591/129/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
7 листопада 2022 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого - судді Шелєхової Г.В.
за участю секретаря судового засідання Сухонос Є.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за заявою ОСОБА_1 визнання виконавчого документу №591/1312/13-ц таким, що не підлягає виконанню,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернулася до суду з заявою про визнання дублікату виконавчого листа №591/1312/13-ц в частині стягнення солідарно з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Брокбізнесбанк» 1054 282,89 грн. та 14720,50 грн. судового збору. Свої вимоги мотивує тим що ОСОБА_1 була поручителем за кредитним договором №106-ю від 8 листопада 2007 року. Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 14 липня 2014 року визнано припиненою поруку ОСОБА_1 за договором поруки №106-ю від 08.11.2007 року. Оскільки порука припинена, то виконавчий лист в частині солідарного стягнення з ОСОБА_1 за кредитним договором не підлягає виконанню.
В судовому засіданні представник заявника заяву підтримав.
Представник в судове засідання не з`явився, про день та час слухання справи сповіщений.
Суд, заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали заяви, вважає, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Заочним рішенням Зарічного районного суду м. Суми від 22 квітня 2013 року у справі №591/1312/13-ц стягнуто в солідарному поряду з ОСОБА_1 , Приватного підприємства «Транспортно-експедиційної фірми ВлаТа» на користь Публічного акціонерного товариства «Брокбізнесбанк» борг в сумі 1 054 282, 89 грн. солідарно та по 1720 грн. 50 коп. з кожного судові витрати (а.с.46-48).
Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 20 квітня 2017 року видано дублікат виконавчого листа по справі № 591/1312/13-ц.
Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 22 листопада 2019 року замінено стягувача Публічне акціонерне товариство «Брокбізнесбанк» у виконавчих провадженнях щодо виконання рішення Зарічного районного суду м. Суми від 22 квітня 2013 року у цивільній справі №591/1312/134-ц щодо ОСОБА_1 , Приватного підприємства «Транспортно-експедиційної фірми ВлаТа» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Депт Фінанс»( місце знаходження: 01135, м. Київ, вул. Дмитрівська, 39, код ЄДРПОУ 40254432).
Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 14 липня 2014 року, визнано припиненою поруку ОСОБА_1 за договором поруки № 106 від 08.11.2007 року укладеному між Акціонерним банком Брокбізнесбанк в особі Сумської філії з одного боку, Приватним підприємством Транспортно-експедиційна фірма ВлаТа з другої сторони та Фізичною особою засновником підприємства ОСОБА_1 з третьої сторони.
Ухвалою Апеляційного суду Сумської області від 20 серпня 2014 року рішення суду 1 інстанції залишено без змін.
Відповідно до ч. 2 ст. 432 ЦПК України, суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.
Відповідно до змісту вказаної вище нормиЦПК України, виконавчий лист може бути визнаний судом таким, що не підлягає виконанню лише у випадку: 1) якщо його було видано помилково; 2) якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або 3) з інших причин. При цьому словосполучення «або з інших причин» стосується саме припинення обов`язку боржника, який підлягає виконанню. Так, зобов`язання можуть припинятися внаслідок добровільного виконання обов`язку боржником поза межами виконавчого провадження, припинення зобов`язань, переданням відступного, зарахуванням, за домовленістю сторін, прощенням боргу, неможливістю виконання.
Таким чином, закон передбачає можливість визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, якщо він виданий компетентним судом і є належним виконавчим документом, проте наявними є обставини, які виключають необхідність проведення виконавчих дій за цим виконавчим документом.
Наведені підстави для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, поділяються на дві групи: матеріально-правові (відсутність у боржника обов`язку), зокрема, зобов`язання можуть припинятися внаслідок добровільного виконання обов`язку боржником поза межами виконавчого провадження, припинення зобов`язань переданням відступного, зарахуванням, за домовленістю сторін, прощенням боргу, неможливістю виконання, та процесуально-правові, до яких відносяться обставини, що свідчать про помилкову видачу судом виконавчого листа, зокрема: видача виконавчого листа за рішенням, яке не набрало законної сили (крім тих, що підлягають негайному виконанню); коли виконавчий лист виданий помилково за рішенням, яке взагалі не підлягає примусовому виконанню; видача виконавчого листа на підставі ухвали суду про затвердження мирової угоди, яка не передбачала вжиття будь-яких примусових заходів або можливості її примусового виконання і, як наслідок, видачі за нею виконавчого листа; помилкової видачі виконавчого листа, якщо вже після видачі виконавчого листа у справі рішення суду було скасоване; видачі виконавчого листа двічі з одного й того ж питання у разі віднайдення оригіналу виконавчого листа вже після видачі його дубліката; пред`явлення виконавчого листа до виконання вже після закінчення строку на пред`явлення цього листа до виконання тощо.
Перелік підстав для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, за змістомст.432 ЦПК України, не є виключним, оскільки передбачає також інші підстави для прийняття такого рішення, ніж прямо зазначені у цій нормі процесуального права.
У цьому випадку саме на суд покладено обов`язок встановити, з яких підстав може бути визнано виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню з урахуванням права стягувача на повне виконання рішення суду та права боржника на захист від подвійного стягнення. Суд повинен вирішувати ці питання з урахуванням певних обставин справи, дотримуючись балансу інтересів обох сторін виконавчого провадження.
Такі висновки містяться у постанові Верховного Суду від 20 лютого 2019 року у справі №2-4671/11.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що в даному випадку заява про визнання таким, що не підлягає виконанню є обгрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 432 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати таким, що не підлягає виконанню дублікат виконавчого листа №591/1312/13-ц виданий 12 вересня 2013 року Зарічним районним судом м. Суми у частині стягнення солідарно з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Брокбізнесбанк» 1054 282,89 грн. та 1720,50 грн. судового збору.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подачі в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. В разі проголошення вступної та резолютивної частини судового рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.
Повний текст ухвали виготовлено 7 листопада 2022 року.
Суддя Г.В.Шелєхова
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 16.11.2022 |
Номер документу | 107300940 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Шелєхова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні