Справа №590/1018/21
Провадження № 1-кп/590/82/22
УХВАЛА
про призначення судового розгляду
15 листопада 2022 року смт. Ямпіль
Ямпільський районний суд Сумської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі Ямпільського районного суду Сумської області кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021200490000729 від 08.09.2021 року по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.366, ч.2 ст.364 КК України,
за участю сторін кримінального провадження :
прокурора: ОСОБА_4 ,
обвинуваченої: ОСОБА_3
захисника: ОСОБА_5 ,
представника потерпілої сторони ОСОБА_6 ,
установив:
До Ямпільського районного суду Сумської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12021200490000729 від 08.09.2021 року по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.366, ч.2 ст.364 КК України.
У підготовчому судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 просив призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта. Цивільний позов Шосткинської окружної прокуратури прийняти до розгляду та здійснювати його розгляд в рамках даного кримінального провадження.
Захисник обвинуваченої, адвокат ОСОБА_5 зазначила, що вже зверталась із клопотанням про повернення обвинувального акту, яке було задоволено судом першої інстанції, однак ухвалу про повернення обвинувального акту скасовано судом апеляційної інстанції. Вважає, що в обвинувальному акті не зазначено місця вчинення злочину, що не дає можливості встановити підсудність даного кримінального провадження. Тому щодо можливості призначення справи до судового розгляду покладалась на розсуд суду. Щодо цивільного позову заявленого Шосткинською окружною прокуратурою, то захисником обвинуваченої висловлено позицію про його повернення, оскільки обвинувачена не є стороною даного позову, відповідачем у даному позові зазначено представника потерпілої сторони, спір носить немайновий характер та учасниками спору є юридичні особи, тому вказаний цивільний позов не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства в межах даного кримінального провадження.
Обвинувачена ОСОБА_3 підтримала позицію свого захисника.
Представник потерпілої сторони - Ямпільської селищної ради Шосткинського району Сумської області ОСОБА_6 просив призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта. Щодо цивільного позову Шосткинської окружної прокуратури покладався на розсуд суду.
Судом встановлено, що поданий до суду обвинувальний акт відповідає вимогам ст.291 КПК України, оскільки він містить відомості, які передбачені п.1-9 ч.2 ст.291 КПК України, підписаний слідчим та прокурором, який його затвердив і до нього додано передбачені кримінальним процесуальним законом додатки.
В обвинувальному акті міститься виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правова кваліфікація кримінального правопорушення з посиланням на статті закону України про кримінальну відповідальність та сформульовано обвинувачення із зазначенням дій, які були вчинені обвинуваченим, а також обставини, які, відповідно до положень КПК України підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
З огляду на це, суд приходить до висновку про відповідність даного обвинувального акта вимогам чинного законодавства, а також про відсутність у ньому таких недоліків, які б перешкоджали суду призначити судовий розгляд у даному кримінальному провадженні.
Кримінальне провадження підсудне Ямпільському районному суду Сумської області.
Під час досудового розслідування по даному кримінальному провадженню запобіжний захід до обвинуваченої ОСОБА_3 не обирався. Клопотань про обрання запобіжного заходу обвинуваченій ОСОБА_3 у підготовчому судовому засіданні не надходило.
Визначено склад осіб, які братимуть участь у судовому розгляді.
Усі питання, пов`язані з підготовкою до судового розгляду, передбачені ст.315 КПК України, вирішені.
Відповідно до ч.1 ст.316 КПК України після завершення підготовки до судового розгляду суд постановляє ухвалу про призначення судового розгляду.
За таких обставин суд, вислухавши думки учасників кримінального провадження щодо можливості призначення судового розгляду, враховує, що відсутні підстави для прийняття рішень, передбачених п.п.1-4 ч.3 ст.314 КПК України, та вважає за необхідне призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта, що надійшов до суду.
Крім того, 16 листопада 2021 року до суду надійшла позовна заява Шосткинської окружної прокуратури, яка діє в інтересах держави, до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області та Ямпільської селищної ради Шосткинського району Сумської області про визнання незаконними та скасування рішень органу місцевого самоврядування та наказів ГУ Держгеокадастру.
Відповідно до ч. 1, 4, 5, 6, 7 ст. 128 КПК України особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння. Форма та зміст позовної заяви повинні відповідати вимогам, встановленим до позовів, які пред`являються у порядку цивільного судочинства. Цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.
Підставою цивільного позову є факт завдання потерпілому безпосередньо кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, що є предметом кримінального провадження, майнової та/або моральної шкоди. Обов`язковим тут є наявність прямого причинного зв`язку між вчиненим діянням та шкодою. Тому цивільними позивачами у кримінальному провадженні можуть бути фізичні особи, яким вказаними діяннями завдано майнової та або моральної шкоди, а з-поміж юридичних осіб лише ті, які зазнали майнової шкоди (ч.1 ст.61 КПК). Якщо цивільний позов подається не з наведених підстав чи не вказаними особами, суд постановляє ухвалу про повернення цивільного позову.
У даному випадку позовна заява подана до суду позивачем Шосткинською окружною прокуратурою до відповідачів Головного управління Держгеокадастру у Сумській області та Ямпільської селищної ради Шосткинського району Сумської області, при тому, що Ямпільська селищна рада Шосткинського району Сумської області згідно обвинувального акту є потерпілою стороною у цій справі. Заявлені позовні вимоги про визнання незаконними та скасування рішень органу місцевого самоврядування та наказів ГУ Держгеокадастру у Сумській області, є вимогами немайнового характеру, а сторонами - юридичні особи, тому вказаний позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства у межах кримінального провадження та підлягає поверненню прокурору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.128, 314-316 КПК України, суд,
ухвалив:
Призначити кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021200490000729 від 08.09.2021 року по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.366, ч.2 ст.364 КК України, до судового розгляду у відкритому судовому засіданні суддею одноособово в приміщенні Ямпільського районного суду Сумської області (смт. Ямпіль, бул. Ювілейний, 8-2) на 24 листопада 2022 року о 14 годині 30 хвилин.
Повернути прокурору позовну заяву, подану в інтересах держави до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області та Ямпільської селищної ради Шосткинського району Сумської області, про визнання незаконними та скасування рішень органу місцевого самоврядування та наказів ГУ Держгеокадастру у Сумській області.
Роз`яснити учасникам провадження про право на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження на підставі їх письмового клопотання. В судове засідання викликати: прокурора, обвинувачену, захисника обвинуваченої, представника потерпілої сторони, свідків згідно реєстру матеріалів досудового розслідування.
Копію ухвали направити учасникам судового провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Ямпільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2022 |
Оприлюднено | 18.01.2023 |
Номер документу | 107301645 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання владою або службовим становищем |
Кримінальне
Ямпільський районний суд Сумської області
Деркач І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні