Ухвала
від 14.11.2022 по справі 910/12026/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

14.11.2022Справа № 910/12026/22

Господарський суд міста Києва у складі судді Маринченка Я.В., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 до Релігійної організації «Релігійна громада парафія Успіння Пресвятої Богородиці Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) смт Линовиця Прилуцького району Чернігівської області, Чернігівської обласної військової адміністрації та Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації про визнання недійсним Статуту у новій редакції

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Релігійної організації «Релігійна громада парафія Успіння Пресвятої Богородиці Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) смт Линовиця Прилуцького району Чернігівської області, Чернігівської обласної військової адміністрації та Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації про визнання недійсним Статуту у новій редакції.

Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.

Відповідно до п. 4, ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту права або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визнати у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них

Як вбачається з позовної заяви, позивач звернувся до суду з вимогою:

- визнати недійсним Статут релігійної організації «Релігійна громада парафія Успіння Пресвятої Богородиці Чернігівської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) смт Линовиця Прилуцького району Чернігівської області» у новій редакції, прийнятий на підставі рішення окремих неповноважних осіб від імені релігійної організації «Релігійна громада Української Православної Церкви Ніжинської єпархії Свято-Успенської Парафії смт Линовиця Прилуцького району Чернігівської області».

Суд зазначає, що позовні вимоги мають бути сформульовані чітко і не залежати від настання тих чи інших обставин, а тому позивач вправі визначати один чи кілька способів захисту, які, однак, не будуть альтернативними чи обґрунтовуватись відповідними застереженнями щодо настання чи ненастання певних обставин тощо.

При цьому, суд зауважує, що судове рішення за результатами вирішення спору не може бути абстрактним або умовним, а повинно містити відповідні до закону або договору способи захисту прав та інтересів позивача з чітко визначеним переліком вимог.

Однак, всупереч наведеному, вищезазначена позовна вимога сформульована позивачем нечітко та не конкретно, зокрема, не вказано яку саме редакцію Статуту Релігійної організації «Релігійна громада парафія Успіння Пресвятої Богородиці Чернігівської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) смт Линовиця Прилуцького району Чернігівської області» позивач просить визнати недійсною.

Окрім того, згідно з п.2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Як вбачається із поданої до суду позовної заяви, позивачем невірно вказано найменування відповідача 1 відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Належним доказом направлення копії позовної заяви з додатком відповідачу(ам) та іншим учасникам справи відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, видані відправникові поштового відправлення та надані в оригіналі.

Відповідно до п.61 Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Позивачем на підтвердження факту направлення відповідачу 1-3 копії позовної заяви з доданими до неї документами надано описи вкладення, накладні №0740030141001 від 02.11.2022, №0740030141010 від 02.11.2022, №0740030141028 від 02.11.2022, фіскальні чеки від 02.11.2022.

Проте, надані позивачем описи вкладення не містять відомостей у графі «Найменування вкладення» щодо вкладення саме позовної заяви із зазначенням кількості аркушів.

Окрім того, згідно із бланком опису ф.107, затвердженим наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку «Укрпошта» № 155 від 03.03.2015 «Про затвердження зразків бланків, що застосовуються при пересиланні поштових відправлень», виправлення в описі вкладення у цінний лист не допускаються, про що зазначено безпосередньо на бланку опису вкладення.

Утім, у наданих позивачем описах вкладення відповідачу 1-3 містяться виправлення у графі «загальний підсумок предметів, аркушів і оголошеної цінності», внесені кульковою ручкою, тобто внесено виправлення до опису вкладення у цінний лист, що з огляду на положення Порядку пересилання поштових відправлень є недопустимим.

Вказані обставини унеможливлюють визнання долучених до матеріалів справи описів вкладення до поштових відправлень відповідачу 1, 2 та 3 належним доказом відправлення сторонам копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Крім того, відповідно до пункту 8 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-ХІІ до паспортної книжечки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Паспорт, в якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним.

Пунктом 6 вказаного Положення визначено, що третя, четверта, п`ята і шоста сторінки призначені для, додатково вклеюваних до паспорта.

Позивачем до позовної заяви надано копію першої, другої та третьої сторінки паспорта громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виданого 20.03.2002.

Судом встановлено, що вказана особа досягла 45-річного віку, проте у матеріалах позовної заяви відсутня копія відповідної сторінки паспорта громадянина України ОСОБА_1 із вклеєною фотокарткою при досягненні зазначеного віку.

Суд зазначає, що вимоги щодо форми та змісту позовної заяви закріплені у статті 162 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України - перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Проте, дослідивши матеріали позовної заяви судом встановлено, що в порушення приписів ч. 2 ст. 164 ГПК України позивачем не виконано зобов`язання додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме позивачем не додано до матеріалів справи Статут Релігійної організації «Релігійна громада парафія Успіння Пресвятої Богородиці Чернігівської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) смт Линовиця Прилуцького району Чернігівської області» у оспорюваній редакції; оспорюване Розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації; оспорювані Рішення оформлені протоколом Загальних (парафіяльних) зборів членів Релігійної організації та заяви відповідно до яких було прийнято Розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації.

Разом з тим, позивачем до своєї позовної заяви додано клопотання про витребування доказів, у якому позивач просить суд витребувати у Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації Засвідчену копію реєстраційної справи Релігійної організації «Релігійна громада парафія Успіння Пресвятої Богородиці Чернігівської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) смт Линовиця Прилуцького району Чернігівської області» (Код ЄДРПОУ 36715229), а саме документів, які подавалися для проведення реєстраційних дій та на підставі яких 12.09.2022 код: 1000621070004001692 державний реєстратор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації зареєстрував зміни до відомостей про юридичну особу (код ЄДРПОУ 36715229), а саме: засвідчені копії документів на підставі яких Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації провів реєстраційні дії, а саме зареєстрував зміни (зареєстрував в новій редакції) Статут релігійної організації (код ЄДРПОУ 36715229); засвідчені копії документів на підставі яких Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації провів 12.09.2022 реєстраційні дії та зареєстрував зміну інформації для здійснення зв`язку з юридичною особою. Зміну керівника або відомостей про керівника юридичної особи. Зміну найменування юридичної особи. Зміну складу засновників (учасників) або зміну відомостей про засновників (учасників) юридичної особи. Зміну фізичних осіб або зміну відомостей про фізичних осіб - платників податків, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо; засвідчену копію розпорядження (рішення) Чернігівської обласної військової адміністрації на підставі якої було проведено реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, код ЄДРПОУ 36715229).

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

На підтвердження заходів для отримання вищевказаних доказів самостійно, позивачем додано до матеріалів справи адвокатський запит адвоката В.В. Маковія від 10.08.2022 до Чернігівської обласної військової адміністрації у якому адвокат просить надати належним чином засвідчені копії заяви про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях з усіма її додатками та відомості чи відповідає вимогам чинного законодавства протокол загальних зборів (парафіяльних) релігійної громади, зокрема чи містить точну назву релігійної громади Української Православної Церкви Ніжинської Єпархії Свято-Успенської парафії смт Линовиця Прилуцького району Чернігівської області, чи містить ідентифікаційний код юридичної особи 36715229, чи додано до заяви оригінал чи засвідчену копію статут та свідоцтва про державну реєстрацію релігійної громади.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, позивачем не надано доказів та не зазначено яких заходів вжив позивач для самостійного отримання доказів саме у Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації вказаних саме у клопотанні про витребування доказів.

Таким чином, клопотання позивача про витребування доказів подане позивачем без дотримання вимог ч.2 ст.81 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Ураховуючи викладене, суд зазначає, що позивачу необхідно подати заяву в якій чітко та конкретно сформулювати позовну вимогу спрямовану на захист порушеного права позивача у передбачений законом спосіб, зокрема, чітко вказати реквізити (номери, дати прийняття) оспорюваних документів, а також позивачу необхідно надати суду Статут Релігійної організації «Релігійна громада парафія Успіння Пресвятої Богородиці Чернігівської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) смт Линовиця Прилуцького району Чернігівської області» у оспорюваній редакції; оспорюване Розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації; оспорювані Рішення оформлені протоколом Загальних (парафіяльних) зборів членів Релігійної організації та заяви відповідно до яких було прийнято Розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації, в оригіналі або в належним чином засвідчених копіях, з чітко вказаними реквізитами та зазначити їх в переліку додатків які додаються до позовної заяви, позивачу необхідно зазначити вірне найменування відповідача 1 у відповідності до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та надати суду належні та допустимі докази, які підтверджують направлення відповідачу 1, 2 та 3 копії позовної заяви та доданих до неї документів - оригінал опису вкладення із переліком всіх документів що направляються стороні, а також надати належним чином засвідчену копію відповідної сторінки паспорта громадянина України ОСОБА_1 із вклеєною фотокарткою при досягненні 45-річного віку.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 162, 164, 172, 174, ч.2 ст.232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

Встановити ОСОБА_1 строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Дата підписання: 14.11.2022.

Суддя Я.В. Маринченко

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.11.2022
Оприлюднено18.11.2022
Номер документу107350264
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі

Судовий реєстр по справі —910/12026/22

Ухвала від 21.12.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 14.11.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні