ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
17 листопада 2022 року Справа № 915/1546/21
м.Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Семенчук Н.О., розглянувши заяву №б/н від 28.10.2022 та заяву №15/2-517вих-22 від 25.10.2022 Миколаївської обласної прокуратури про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції та клопотання б/н без дати Департаменту капітального будівництва Донецької облдержадміністрації , у справі
за позовом: Керівника Покровської окружної прокуратури Донецької області (85302, Донецька область, м. Покровськ, вул. Центральна, 148); електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2; ІНФОРМАЦІЯ_3
в інтересах держави в особі Департаменту капітального будівництва Донецької облдержадміністрації (84122, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Ярослава Мудрого, 9, код ЄДРПОУ 26503980); електронна адреса: bud.d@dn.gov.ua
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРАДСТРОЙ -МИКОЛАЇВ" (54000, м. Миколаїв, вул. Рюміна, 2А, код ЄДРПОУ 32362202)
про: стягнення невикористаного авансу за договором підряду в розмірі 320000,00 грн.
Керівник Покровської окружної прокуратури Донецької області звернувся до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою № 56/3-1174 вих21 від 18.10.2021, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРАДСТРОЙ - МИКОЛАЇВ" на користь Департаменту капітального будівництва Донецької облдержадміністрації невикористану суму авансу за договором підряду № 1046-19 від 04.11.2019 у сумі 320000,00 грн.
Ухвалою суду від 19.10.2022 повідомлено учасників справи, що судове засідання у справі відбудеться 29 листопада 2022 року об 11 год. 00 хв.
28.10.2022 та 01.11.2022 від Миколаївської обласної прокурату до суду надійшли заяви про участь прокурора у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
21.10.2022 від Департаменту капітального будівництва Донецької облдержадміністрації надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Суддя Семенчук Н.О. у період з 24.10.2022 по 11.11.2022 перебувала у відпустці.
Розглянувши надане клопотання та заяви, суд зазначає наступне.
За приписами ч.7 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з ч. 3 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до ч. 4 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Згідно з ч. 6 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до п.1 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 № 196 (далі - Порядок) для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Відповідно до п. 2 Порядку рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
Враховуючи, що в поданому до суду клопотанні та заяві представник позивача та прокурор повідомили про реєстрацію в системі відеоконференцз`язку "EasyCon" з використанням електронного підпису, зазначивши відповідну електронну адресу, а також враховуючи наявність у суду можливості проведення судового засідання за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon", суд дійшов висновку про задоволення заяви №б/н від 28.10.2022 та заяви №15/2-517вих-22 від 25.10.2022 Миколаївської обласної прокуратури про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції та клопотання б/н без дати Департаменту капітального будівництва Донецької облдержадміністрації
Враховуючи вищевикладене, судове засідання, яке призначено на 29.11.2022 року об 11 год. 00 хв., слід провести з використанням системи відеоконференцзв`язку поза межами приміщення суду з використанням комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon".
Керуючись ст.ст.197, 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В :
1. Заяву №б/н від 28.10.2022 та заяву №15/2-517вих-22 від 25.10.2022
Миколаївської обласної прокуратури про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
2. Клопотання б/н без дати Департаменту капітального будівництва
Донецької облдержадміністрації про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
3. Судове засідання в режимі відеоконференції відбудеться 29.11.2022 року об 11:00 у приміщенні Господарського суду Миколаївської області за адресою: вул. Фалєєвська, 14 , м. Миколаїв.
4. Особа, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду: -представник Департаменту капітального будівництва Донецької облдержадміністрації - Дмитро Хворост (електронна адреса:ІНФОРМАЦІЯ_4); - прокурор - Левкович Альвіна Євгенівна (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
5. Роз`яснити учасникам справи:
- ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ч. 5 ст. 197 ГПК України);
- суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників (ч. 10 ст. 197 ГПК України);
- використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки (ч. 11 ст. 197 ГПК України);
- відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи (ч. 12 ст. 197 ГПК України);
- при проведенні судового засідання поза межами приміщення суду заявник повинен дотримуватись вимог Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 № 196.
6. Представнику позивача та прокурору подати суду скановані копії документів, що посвідчують його особу для встановлення повноважень, засвідчених електронним цифровим підписом.
7. Відеоконференція буде проведена за допомогою системи "EasyCon" за веб-посиланням: https://vkz.court.gov.ua/.
8. Попередити представника відповідача, що відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання за участі сторін поза межами приміщення суду, він зобов`язаний зайти та авторизуватися в Системі "EasyCon" за 10 хвилин до початку судового засідання.
9. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції представнику позивача та прокурору необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
10. Попередити представника відповідача про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили 17.11.2022 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О.Семенчук
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2022 |
Оприлюднено | 21.11.2022 |
Номер документу | 107369841 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг будівельного підряду |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Семенчук Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні