Ухвала
від 11.11.2022 по справі 1-399/2007
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

1-399/2007

1-в/465/396/22

У Х В А Л А

Іменем України

11.11.2022 року м. Львів

Франківський районний суд м. Львова у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

представника КНП ЛОР

«Львівська обласна клінічна

психіатрична лікарня», лікуючого лікаря ОСОБА_4 ,

особи, стосовно якої подано заяву, ОСОБА_5 ,

захисника адвоката ОСОБА_6 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні у м. Львові в режимі відеоконференції заяву Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає у АДРЕСА_1 та який скоїв суспільно небезпечні діяння, передбачені ч.2 ст.121, ч.1 ст.186 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Заступник генерального директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня ОСОБА_7 та лікуючий лікар ОСОБА_4 звернулися до суду із заявою щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який скоїв суспільно небезпечні діяння, передбачені ч.2 ст.121, ч.1 ст.186 КК України, посилаючись на те, що 24.10.2022 р. ОСОБА_5 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів, яка прийшла до висновку, що останній на даний час страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді параноїдної шизофренії, безперервний тип перебігу з вираженим емоційно-вольовим дефектом, йому рекомендовано продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

В судовому засіданні представник КНП ЛОР Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня ОСОБА_4 заяву підтримала, просила її задоволити. При цьому, зазначила, що психічний стан пацієнта покращився незначно та характеризується напруженістю, тривожністю, у хворого відсутня критика до свого захворювання та скоєних суспільно небезпечних діянь. ОСОБА_5 потребує постійного нагляду медичного персоналу, що можливо забезпечити виключно в умовах психіатричного стаціонару. У зв`язку з цим ОСОБА_5 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Прокурор заяву медичного закладу підтримав, пославшись на встановлений лікарями-психіатрами діагноз і клінічні прояви хвороби ОСОБА_5 , підтверджені відповідним висновком лікарів, які не дають підстав для зміни виду чи скасування застосування примусових заходів медичного характеру.

У судовому засіданні ОСОБА_5 щодо задоволення заяви лікувальної установи заперечив, вказав, що може лікуватися амбулаторно.

Захисник ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_6 у вирішенні заяви лікувальної установи поклався на розсуд суду та вказав на необхідності врахування висновку комісії лікарів-психіатрів.

Заслухавши пояснення учасників провадження, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява закладу з надання психіатричної допомоги підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Згідно із ст.17 Закону України Про психіатричну допомогу, якщо буде потреба продовження госпіталізації в примусовому порядку понад 6 місяців, представник психіатричної установи повинен направити в суд за місцем знаходження психіатричної установи заяву про продовження такої госпіталізації.

За змістом ч.4 ст.19 Закону Про психіатричну допомогу особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на шість місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення, продовження або про зміну застосування таких заходів. Після проведення огляду представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі психіатричну допомогу, направляє до суду за місцезнаходженням закладу з надання психіатричної допомоги заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що містить обґрунтування необхідності продовження зміни або припинення застосування примусового заходу медичного характеру відповідно.

Судом встановлено, що примусові заходи медичного характеру застосовані до ОСОБА_5 постановою Орджонікідзівського районного суду м. Харкова від 19.03.2007 р. Підставою застосування примусових заходів медичного характеру послужило те, що 14.09.2022 р. близько 01.00 год. ОСОБА_5 , перебуваючи поблизу кіоску, розташованого по вул. Роганська, 105 у м. Харкові, та будучи в стані алкогольного сп`яніння, наніс декілька ударів кулаками в область голови, а також невстановленим предметом в область лиця і шиї ОСОБА_8 , в результаті чого останній впав на асфальт і на місці злочину помер. Після цього ОСОБА_5 відкрито заволодів майном ОСОБА_8 . У зв`язку з наведеним судом застосовано до ОСОБА_5 примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом. В подальшому ухвалами судів раніше обраний ОСОБА_5 вид застосовуваних примусових заходів медичного характеру змінено на госпіталізацію до психіатричного закладу із звичайним наглядом і останній неодноразово продовжувався. У КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_5 перебуває з 23.03.2022 року, будучи евакуйованим із лікувальної установи з м. Харкова.

24.10.2022 р. ОСОБА_5 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів, про що складено відповідний висновок №153 від 24.10.2022 р., згідно якого на даний час ОСОБА_5 страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді параноїдної шизофренії, безперервний тип перебігу з вираженим емоційно-вольовим дефектом, потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Також у п.п.27, 28 вказаного висновку зазначено, що психічний стан ОСОБА_5 внаслідок проведеного лікування незначно покращився, однак останній некритичний до свого захворювання і скоєних кримінальних правопорушень, у нього спостерігається напруженість і тривожність.

Як пояснив в судовому засіданні представник психіатричного закладу ОСОБА_4 , наразі в процесі проведеного лікування досягти достатньої стабілізації психічного стану ОСОБА_5 не вдається, хворий емоційно блідий, нічим не зацікавлений, більшість часу проводить наодинці, тривожний, до реабілітаційних заходів залучається неохоче, за межами стаціонару лікуватися не може. У зв`язку з цим до ОСОБА_5 доцільно продовжувати застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом. Показань для зміни застосованого виду примусових заходів медичного характеру немає.

Тому, враховуючи висновок лікарів-психіатрів, пояснення лікаря-психіатра ОСОБА_4 представника КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», надані в судовому засіданні, думку інших учасників процесу, керуючись ст.ст.92-95 КК України, ст.ст.376, 512, 514 КПК України, ст.ст.17, 19 Закону України Про психіатричну допомогу, суд -

У ХВАЛ ИВ:

Заяву Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задоволити.

Продовжити застосування примусового заходу медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає у АДРЕСА_1 та який скоїв суспільно небезпечні діяння, передбачені ч.2 ст.121, ч.1 ст.186 КК України.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення11.11.2022
Оприлюднено17.01.2023
Номер документу107376960
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Судовий реєстр по справі —1-399/2007

Ухвала від 24.06.2024

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Саркісян О. А.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Саркісян О. А.

Ухвала від 07.12.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 07.12.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 22.11.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 17.05.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мигаль Г. П.

Ухвала від 17.05.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мигаль Г. П.

Ухвала від 26.04.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мигаль Г. П.

Ухвала від 11.11.2022

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 11.11.2022

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні