Справа № 298/1112/19
У Х В А Л А
16 листопада 2022 року м. Ужгород
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Закарпатського апеляційного суду в складі:
головуючого - Собослой Г.Г.,
суддів: Готра Т.Ю., Кондор Р.Ю.,
секретаря Терпай С.М.
розглянувшиу відкритомусудовому засіданнісправу за апеляційною скаргою Заступника керівника Закарпатської обласної прокуратури на рішення Великоберезнянського районного суду Закарпатської області від 07 жовтня 2021 року у справі № 298/1112/19, -
В С Т А Н О В И Л А :
У провадженні Закарпатського апеляційного суду знаходиться справа за апеляційною скаргою Заступника керівника Закарпатської обласної прокуратури на рішення Великоберезнянського районного суду Закарпатської області від 07 жовтня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Костринської сільської ради Ужгородського району, за участі Ужгородської місцевої прокуратури, третіх осіб Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області, Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю.
02 лисопада 2022 року заступником керівника Закарпатської обласної прокуратури Ломакіна-Невідома Оксаною подано клопотання у якому просить залучити до участі у справі Державну інспекцію архітектури та містобудування України в особі Управління Державної інспекції архітектури та містобудування у Закарпатській області як правонаступників Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області.
Клопотання обґрунтоване тим, що постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 року № 218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України», Урядом прийнято рішення ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 року № 219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду», Урядом утворено Державну інспекцію містобудування України як центральний орган виконавчої влади та зупинено дію постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 533 до початку виконання функцій і повноважень Державної інспекції.
У подальшому постановами Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1340 «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду», і від 15.09.2021 № 960 «Питання Державної інспекції архітектури та містобудування», Урядом утворено Державну інспекцію архітектури та містобудування України (далі - ДІАМ), як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, та затверджено Положення про Державну інспекцію архітектури та містобудування України (ДІАМ), ліквідовано Державну інспекцію містобудування (плі. 1. 2. З постанови № 1340); визначено Державну інспекцію архітектури та містобудування України суб`єктом управління індивідуально визначеного майна Державної інспекції містобудування та Державної сервісної служби містобудування, Державної архітектурно-будівельної інспекції, які ліквідовуються.
Заслухавши пояснення прокурора Романа М., який просить клопотання задовольнити, перевіривши матеріали справи, судова колегія вважає, що клопотання заступника керівника Закарпатської обласної прокуратури Ломакіна-Невідома О. про залучення до участі у справі підлягає задоволенню із наступних підстав.
Відповідно достатті 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Публічне правонаступництво органів державної влади є окремим, особливим видом правонаступництва. Під таким терміном розуміється перехід в установлених законом випадках прав та обов`язків одного суб`єкта права іншому. При цьому, обов`язок по відновленню порушених прав особи покладається на орган, компетентний відновити такі права. Такий підхід щодо переходу до правонаступника обов`язку відновити порушене право відповідає принципу верховенства права, оскільки метою правосуддя є ефективне поновлення порушених прав, свобод і законних інтересів.
Отже, правонаступництво в сфері управлінської діяльності органів державної влади (публічне правонаступництво) передбачає повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб`єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції.
Відтак, коли відбувається публічне правонаступництво, вирішальним є встановлення факту переходу повністю чи частково функцій (адміністративної компетенції) від одного суб`єкта владних повноважень до іншого, а не факту державної реєстрації припинення вибувшого з публічних правовідносин суб`єкта владних повноважень як юридичної особи.
Постановами Кабінету Міністрів України №1340 від 23.12.2020 та №960 від 15.09.2021 Урядом утворено Державну інспекцію архітектури і містобудування України, яка є правонаступником Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Відтак, оскільки функціональні обов`язки Державної архітектурно-будівельної інспекції України передані до Державної інспекції архітектури та містобудування України, а тому наявні підстави для залучення останньої до участі у справі, як правонаступника Державної архітектурно-будівельної інспекції України у якості третьої особи.
Керуючись ст.ст.55,389 ЦПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Залучити Державну інспекцію архітектури та містобудування України (01133, м. Київ, був. Лесі Українки,26, код ЄДРПОУ 44245840) в особі Управління Державної інспекції архітектури та містобудування у Закарпатській області (88000, м. Ужгород, вул. Гойди,8) як правонаступників Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області, до участі у справі № 298/1112/19 у якості третьої особи.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Повний текст ухвали складено 17 листопада 2022 року.
Головуючий
Судді:
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2022 |
Оприлюднено | 22.11.2022 |
Номер документу | 107409048 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Собослой Г. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні