Ухвала
від 15.11.2022 по справі 199/2607/22
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

15 листопада 2022 року Справа 199/2607/22

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Н.В. Захарчук-Борисенко, дослідивши у судовому засіданні клопотання представника відповідача про залучення до участі у справі третьої особи по справі №199/2607/22,-

ВСТАНОВИВ:

25.05.2022 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська з позовною заявою до Департаменту житлового господарства Дніпропетровської міської ради, в якій просять суд:

- визнати протиправною бездіяльність Департаменту житлового господарства Дніпропетровської міської ради, яка полягає у нездійсненні юридично значимих й обов`язкових дій, пов`язаних з узаконенням перепланування квартири АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 і ОСОБА_2 ;

- зобов`язати Департамент житлового господарства Дніпропетровської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 і ОСОБА_2 та вчинити дії по узаконенню перепланування (переобладнання) квартири АДРЕСА_1 .

Ухвалою Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 27.05.2022 року у справі №199/2607/22 матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Департаменту житлового господарства Дніпропетровської міської ради про визнання протиправною бездіяльності виконавчого органу місцевого самоврядування щодо вчинення дій, пов`язаних з узаконенням перепланування квартири, передано на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 20.06.2022 року справу № 199/2607/22 (провадження № 196СП/160/8469/22) передано судді Захарчук-Борисенко Н.В.

Ухвалою суду від 22.06.2022 року відкрито провадження в адміністративній справі №199/2607/22, розгляд справи вирішено здійснювати за правила спрощеного позовного провадження, без виклику учасників справи, у письмовому провадженні.

13.09.2022 року представник відповідача подав клопотання про залучення до справи в якості третьої особи Дніпровську міську раду.

В обгрунтування зазначеного клопотання представником відповідача зазначено наступне. Квартира АДРЕСА_2 та земельна ділянка, на якій розташована прибудова, знаходяться у комунальній власності міста. Предметом позовної заяви є, зокрема зобов`язання відповідача вчинити дії по узаконенню перепланування (переобладнання) квартири, яка перебуває в комунальній власності. Тому, в разі задоволення позовної заяви без участі Дніпровської міської ради як учасника справи, буде постановлене рішення, яке безпосереднім чином вплине на права, свободи, інтереси територіальної громади міста Дніпра, оскільки предметом позову фактично є вирішення долі майна комунальної власності.

Ухвалою від 16.09.2022 року заяву Департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради про перехід до розгляду за правилами загального позовного провадження справи №199/2607/22 задоволено та ухвалено подальший розгляд адміністративної справи №199/2607/22 здійснювати за правилами загального позовного провадження.

У судовому засіданні 15.11.2022 року представник відповідача підтримав клопотання про залучення в якості третьої особи Дніпровську міську раду, позивач не заперечував.

Розглянувши дане клопотання, суд зазначає наступне.

Згідно з ч.2 ст.49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Частиною 5 статті 49 КАС України передбачено, що про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

З огляду на викладене, ураховуючи предмет спору та встановлені обставини, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Дніпровську міську раду, оскільки рішення у справі може вплинути на права та обов`язки такої особи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.8, 9, 49, 243, 248 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника відповідача про залучення до розгляду справи №199/2607/22 в якості третьої особи Дніпровську міську раду задовольнити.

Залучити до участі у справі №199/2607/22 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Дніпровську міську раду (49000, м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 75, код ЄДРПОУ 26510514).

Надіслати третій особі копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Встановити третій особі десятиденний строк з моменту отримання цієї ухвали суду для надання пояснень щодо позову або відзиву.

Копію цієї ухвали направити сторонам.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя Н.В. Захарчук-Борисенко

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.11.2022
Оприлюднено23.11.2022
Номер документу107413393
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів

Судовий реєстр по справі —199/2607/22

Рішення від 15.03.2023

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Захарчук-Борисенко Наталія Віталіївна

Ухвала від 15.11.2022

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Захарчук-Борисенко Наталія Віталіївна

Ухвала від 16.09.2022

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Захарчук-Борисенко Наталія Віталіївна

Ухвала від 21.06.2022

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Захарчук-Борисенко Наталія Віталіївна

Ухвала від 26.05.2022

Адміністративне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

БОГУН О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні