Справа № 274/2750/22 Провадження № 2/0274/1060/22 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.11.2022 м. Бердичів
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Большакова Т.Б. за участю секретаря судового засідання Лободи В.Л.,
представника позивача - адвоката Ляхова О.В.,
представника відповідача - Красовського В.М.,
розглянувши в судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕДІБОР ПЛЮС" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання медичних послуг,
ВСТАНОВИВ:
І. Короткий зміст позовних вимог
Товариства зобмеженою відповідальністю"МЕДІБОРПЛЮС"звернулося до суду з указаним позовом, у якому просить: стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕДІБОР ПЛЮС" заборгованість за надані медичні послуги у сумі 13440,00 грн; стягнути судовий збір та витрати на професійну правничу допомогу.
Позов обґрунтовано тим, що 03.02.2022 між сторонами укладено договір про надання медичних послуг. 03.02.2022 позивачем були надані відповідачу медичні послуги, проте, під час проведення хірургічного втручання обсяг медичних послуг було збільшено, зокрема було збільшено анестезійне забезпечення операції до 90 хв (вартість послуги 2420,00 грн). Також, у зв`язку з фізіологічними особливостями стану пацієнта, останньому додатково надано медичну послугу з переливання компонентів крові: внутрішньовенне вливання свіжомороженої плазми 700 мл (вартість послуги 1860,00 грн). В медичній картці відповідача є власноруч підписана згода, що під час медичного втручання може виникнути потреба у переливанні крові.
Згідно медичних рекомендацій, відповідач мав право виписатися з медичного центру 04.02.2022, проте за власним бажанням вирішив залишитися до 07.02.2022, тобто фактично збільшив перебування у двомісній палаті класу С2 з 1 доби до 4 діб, що становить 11000,00 грн (2750,00х4). У зв`язку з тим, що відповідач залишився у медичному центрі йому було надано додаткові медичні послуги з медикаментозного супроводу післяопераційного пацієнта в загальному підсумку на загальну суму 2640,00 грн (880х3). Крім того, у день виписки з медичного центру, за згодою відповідача були відібрані контрольні аналізи післяопераційних пацієнтів на загальну суму 330,00 грн.
Загалом, на підставі договору відповідачу було надано медичних послуг на суму 34565,00 грн, які останнім були прийняті, під час підписання акту про надання медичних послуг, жодних претензій щодо обсягу та якості надання медичних послуг відповідач не надав, проте, під час розрахунку вартість фактично наданих медичних послуг було сплачено частково, а саме у сумі 21125,00 грн. Залишок заборгованості у сумі 13440,00 грн відповідач відмовився сплачувати, мотивуючи тим, що погоджується сплатити лише вартість медичних послуг без урахування наданих додаткових медичних послуг.
З метою врегулювання спору на адресу відповідача 05.04.2022 було направлено претензію щодо сплати заборгованості за надані медичні послуги, однак на день звернення до суду претензія залишилась без задоволення.
Вказані обставини стали підставою звернення до суду з цим позовом.
ІІ. Процедура та позиції сторін
Ухвалою суду від 10.08.2022 відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримав, наполягав на їх задоволенні з підстав, наведених у позові.
Представник відповідача проти позову заперечив, просив відмовити у його задоволенні вказавши, що позивача було проінформовано, що вартість медичних послуг становитиме 21125,00 грн, при цьому будь-якої інформації, що вказана сума є не остаточною та може бути збільшена не повідомлено. З урахуванням наведеного представник позивача вважає, що дії позивача були протиправними. При цьому представником позивача не заперечувався факт отримання зазначених позивачем медичних послуг
Фіксування судового процесу здійснювалося за допомогою звукозаписувального технічного пристрою на підставі ст. 247 ЦПК України.
ІІІ. Національне законодавство, що підлягає застосуванню
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
У відповідності до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.ст.525,526,530 ЦК Україниодностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу. Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
Відповідно до ч.1ст.626 ЦК України, Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до ч.1ст.627 ЦК Українита відповідно достатті 6 цього Кодексусторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ч.1ст.628 ЦК України,зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до ч.1ст.638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Відповідно до ч.1ст.629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Нормами ст. 901 ЦК України передбачено що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.
Відповідно до ч.1 ст.903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу у розмірі, у строки та в порядку, що встановлені у договорі.
Згідно ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Як зазначає п.1 ч.1 ст.611 ЦК України, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Як передбачено ч.ч.1,5,6,7 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
ІV. Фактичні обставини справи, встановлені судом, докази на їх підтвердження, оцінка та мотиви суду.
Суд, повно та всебічно з`ясувавши обставини, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог та заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, прийшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що 03.02.2022 між Товариством з обмеженою відповідальністю "МЕДІБОР ПЛЮС" та ОСОБА_1 було укладено договір про надання медичних послуг, відповідно до умов якого позивач зобов`язався надати позивачу медичні послуги на умовах і в порядку, що визначені цим договором, а відповідач зобов`язується прийняти та оплатити надані медичні послуги на умовах і в порядку, що визначені цим договором.
За умовами укладеного договору, позивач має надати медичні послуги відповідачу, а відповідач в свою чергу має їх оплатити.
Згідно з п. 2.2 договору, перелік та вартість медичних послуг, які надаються пацієнту, встановлюються прайсом, який діє на момент надання медичних послуг.
Відповідно до п.4.11 договору, пацієнт не має права відмовитися від оплати фактично наданих послуг.
Згідно п.4.3 договору, пацієнт здійснює кінцевий розрахунок, з урахуванням сплаченого авансу, у розмірі встановленому актом виконаних робіт.
Згідно п. 4.4 договору після надання медичних послуг за цим договором, медичний центр складає акт виконаних робіт у дво х оригінальних примірниках, які мають бути підписані медичним директором або іншим представником медичного центру, який наділений відповідними повноваженнями, скріплений печаткою медичного центру і надані пацієнту не пізніше двох робочих днів з дня надання медичних послуг за цим договором.
Відповідно до п. 4.9 договору якщо у процесі надання медичної послуги виникає потребу у її коригуванні у бік збільшення чи зменшення обсягів чи методів лікування, діагностики, тощо, то відповідному коригуванню піддається і остаточна вартість медичної послуги. Про такі зміни Медичний центр має завчасно сповістити Пацієнта, окрім тих випадків, що виникають під час хірургічних втручань і ненадання цих послуг загрожує кінцевому результату втручання.
Відповідачем 03.02.2022 підписано інформовану добровільну згоду пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення, а також згоду, що під час медичного втручання може виникнути потреба у переливанні крові.
03.02.2022 позивачем відповідачу були надані медичні послуги, а саме: трансуретральна резекція простати.
До укладення договору відповідачу було розраховано орієнтовну вартість цієї медичної послуги в розмірі 21121 грн.
Разом з тим як вбачається зі змісту позовної заяви та з`ясовано у судовому засіданні, у зв`язку з фізіологічними особливостями стану відповідача, останньому додатково надано медичну послугу з переливання компонентів крові: внутрішньовенне вливання свіжомороженої плазми 700 мл (вартість послуги 1860,00 грн).
Також було збільшено перебування у двомісній палаті класу С2 з 1 доби до 4 діб, що становить 11000,00 грн (2750,00х4) та у зв`язку з цим у медичному центрі йому було надано додаткові медичні послуги з медикаментозного супроводу післяопераційного пацієнта.
Товариством з обмеженою відповідальністю "МЕДІБОР ПЛЮС" складено акти про надані медичні послуги для пацієнта від 07.02.2022, які були підписані відповідачем на загальну суму 34565,00 грн (а.с.8,9,10,11,12). При цьому, відповідачем визнано суму, яка підлагає сплаті за надані медичні послуги 21125 грн, оскільки саме така сума попередньо була прорахована менеджером і оголошена йому, інші 13440 грн наданих послуг відмовляється сплачувати.
Відповідачу 05.04.2022 надіслано претензію за №47 щодо сплати заборгованості за надані медичні послуги у розмірі 13440,00 грн з проханням провести розрахунок за надані медичні послуги, яка залишена без виконання.
Отже, даючи оцінку наданим по справі доказам, обізнаність відповідача з умовами договору, враховуючи те, що факт наявності заборгованості у відповідача перед позивачем належним чином доведений, документально підтверджений і відповідачем не спростований, вимоги позивача про стягнення з відповідача 13440,00 грн боргу за договором про надання медичних послуг підлягають задоволенню.
Твердження представника відповідача щодо безпідставного нарахування 13440,00 грн за надані медичні послуг, спростовується матеріалами справи, зокрема, актами про надані медичні послуги, які були підписані відповідачем та умовами підписаного договору про надання медичних послуг.
З огляду на наведене позовні вимоги підлягають задоволенню.
V. Розподіл судових витрат
На підставі ст. 141 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача документально підтверджені понесені ним судові витрати у вигляді судового збору.
Керуючись ст. ст. 259,263-265,268,272,273,352,354 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну товаристваз обмеженоювідповідальністю "МЕДІБОРПЛЮС"до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості задоговором пронадання медичнихпослуг - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕДІБОР ПЛЮС" заборгованість за надані медичні послуги у сумі 13440,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕДІБОР ПЛЮС" судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 2481,00 грн.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення - протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Відомості про учасників справи:
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "МЕДІБОР ПЛЮС", адреса: вул. Бориса Тена, 143, м. Житомир, 10001, ЄДРПОУ 41664758.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .
Повний текст рішення виготовлено 11.11.2022
Суддя Тетяна БОЛЬШАКОВА
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 24.11.2022 |
Номер документу | 107442174 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Большакова Т. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні