Ухвала
від 21.11.2022 по справі 925/1217/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

21 листопада 2022 року м. Черкаси справа № 925/1217/22

Суддя Господарського суду Черкаської області Чевгуз О.В., розглянувши матеріали позовної заяви Малого приватного підприємства «Електромашсервіс» до Приватного акціонерного товариства Дашуківські бентоніти про визнання недійсними рішення позачергових загальних зборів,

ВСТАНОВИВ:

Мале приватне підприємство «Електромашсервіс» звернулось до Господарського суду Черкаської області із позовом до Приватного акціонерного товариства Дашуківські бентоніти, у якому просить суд визнати недійсними рішення позачергових зборів Приватного акціонерного товариства Дашуківські бентоніти від 12.08.2022 з усіх питань порядку денного.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини другої статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною першою статті 3 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється, зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до підпунктів 1, 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до Господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлений законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду. А за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 2022 рік встановлено Законом України Про Державний бюджет України на 2022 рік №1928-IX від 02.12.2021 і становить 2481,00 грн.

Як вбачається зі змісту позову, позивачем заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру - про визнання недійсними рішення позачергових зборів.

Судом встановлено, що позивачем за подання позовної заяви сплачено судовий збір у сумі 260,00 грн, що підтверджується квитанцією Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк №0.0.2737329237.1 від 11.11.2022.

Враховуючи положення Закону Про судовий збір, за вимогу про визнання недійсними рішення позачергових зборів позивачу необхідно доплатити 2221,00 грн (2481,00 грн 260,00 грн) та надати суду документи, які підтверджують, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви мають бути додані документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. Аналогічне положення передбачене також частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Як вбачається з позову та доданих до нього документів, у пункті 9 додатків до позовної заяви позивачем зазначено: докази відправки позову відповідачу. На підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів позивачем надано суду накладну Акціонерного товариства Укрпошта №0315078818590 від 17.11.2022 про направлення на адресу відповідача експрес-відправлення та опис-вкладення до цінного листа на адресу Приватного акціонерного товариства Дашуківські бентоніти, яка не містить посилання про характер та обсяг відправлених документів, що не є належним доказом відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Суд зазначає, що згідно з пунктами 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Як йдеться з наданої суду накладної Акціонерного товариства Укрпошта №0315078818590 від 17.11.2022, огляд вкладення працівникові поштового зв`язку не дозволено.

Отже, належним доказом направлення копії заяви з додатками іншим учасникам справи є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів. Всупереч указаним вимогам, заявником не надано суду належних доказів направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу, а саме опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів.

Частиною 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Водночас, згідно з вимогами статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Як вбачається з доданих до позовної заяви додатків, копії документів не засвідчені належним чином.

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.26 Національного стандарту України ДСТУ 4163:2020, який прийнято з наданням чинності з 01 вересня 2021 року, наказом від 01.07.2020 №144 Державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості Про прийняття та скасування національних стандартів, відповідно до якого відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів Згідно з оригіналом (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії

Крім того, суд зазначає, що пунктами 8 та 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, а також попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Всупереч вказаній нормі, позивачем у позовній заяві не зазначено відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, а також попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Відповідно до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, а саме: позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху надати суду: докази сплати судового збору до Державного бюджету України у сумі 2221,00 грн, докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та копії доданих до неї документів, а саме опис вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, належним чином засвідчені копії документів, які додані до позовної заяви та зазначити місце знаходження оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, а також попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не підлягаю оскарженню.

Суддя О.В.Чевгуз

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення21.11.2022
Оприлюднено24.11.2022
Номер документу107460943
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/1217/22

Рішення від 27.03.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 28.02.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 02.02.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 23.12.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 21.11.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні