Єдиний унікальний номер справи 333/247/22
Номер провадження 2/333/1938/22
УХВАЛА
іменем України
про призначення судової будівельно-технічної експертизи
22 листопада 2022 року місто Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Стоматова Е.Г., за участю: секретаря судового засідання Іщенко А.О., представника позивача адвоката Бойченко Д.О., представника відповідачів адвоката Шкабуро О.В., розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання представника відповідача про призначення судової будівельно-технічної експертизи по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ), третя особа: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Космос 124» (вул.Космічна,буд.124/вул.Чумаченка,буд.1, м.Запоріжжя,69033) про відшкодування шкоди, заподіяної залиттям квартири,
ВСТАНОВИВ:
18 січня 2022 року представник позивача адвокат Бойченко Д.О., який діє в інтересах ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовною заявою, в якій просять суд:стягнути солідарно з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 , 69247 грн. 00 коп. з яких 47247 грн. 00 коп. - майнова шкода завдана внаслідок залиття квартири, 20 000 грн. 00 коп. - моральна шкода, 2 000 грн. 00 коп. - витрати на виконання послуг з оцінки майна та судові витрати.
В підготовчому судовому засіданні представником відповідача ОСОБА_2 адвокатом Шкабуро О.В. було заявлено клопотання про призначення судової будівельно-технічної експертизи, посилаючись на необхідність проведення експертизи, що потребує спеціальних знань, з метою з`ясування обставин, які мають значення для справи. На вирішення якої просить поставити наступне питання: «1.Який розмір матеріальної шкоди завдано власнику квартири за адресою: АДРЕСА_4 , внаслідок залиття, що відбулось 26 жовтня 2021 року?». Проведення експертизи доручити експертам ТОВ «РЕГІОНАЛЬНЕ СУДОВО-ЕКСПЕРТНЕ БЮРО».
В підготовчому судовому засіданні представник позивача, щодо заявленого клопотання не заперечував, але просив доручити експертам Запорізького відділення Дніпровського науково-дослідного інституту судових експертиз.
В підготовче судове засідання третя особа Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Космос 124» не з`явився, про день, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
Суд, розглянувши клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи, письмові матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вважає за доцільне задовольнити клопотання представника відповідача про призначення судової будівельно-технічної експертизи.
Згідно з нормами ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до вимог ч.1 та 2 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Статтею 84 ЦПК Українипередбачено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
За вимогами ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до вимог ч.4 ст.103 ЦПК України питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Відповідно достатті 1 Закону України «Про судову експертизу»судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду.
Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.
Питання про призначення судової експертизи повинно вирішуватися лише після ґрунтовного вивчення обставин справи і доводів сторін щодо необхідності такого призначення.
Відповідно до ч. 3ст. 103 ЦПК Українипри призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такою згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експерту установу визначає суд.
Відповідно до ч. 4ст. 139 ЦПК України, суми, що підлягають виплаті залученому судом експерту, спеціалісту, перекладачу або особі, яка надала доказ на вимогу суду, сплачується особою, на яку суд поклав такий обов`язок, або судом за рахунок суми коштів, внесених для забезпечення судових витрат.
Враховуючи предмет заявлених вимог, та з метою забезпечення змагальності та рівності учасників справи, суд вважає за необхідне призначити експертизу для з`ясування питання на яке вказує представник відповідача, оскільки вони потребують спеціальних знань.
Відповідно до вимог ст.109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Враховуючи вказану норму потрібно попередити сторони про необхідність представлення експерту необхідних матеріалів для проведення дослідження та наслідки ухилення від проведення експертизи.
На час проведення експертизи необхідно відповідно до вимог п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України зупинити провадження, оскільки для її проведення потрібен певний час.
Керуючись ст.ст.103,252,260, 261,353 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання про призначення судової будівельно-технічної експертизи по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа:Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«Космос 124»про відшкодуванняшкоди,заподіяної залиттямквартири задовольнити.
Призначити у справі судову будівельно-технічну експертизу на вирішення якої поставити наступне питання:
1. Який розмір матеріальної шкоди завдано власнику квартири за адресою: АДРЕСА_4 , внаслідок залиття, що відбулось 26 жовтня 2021 року?
Проведення експертизи доручити експертам ТОВ «РЕГІОНАЛЬНЕ СУДОВО-ЕКСПЕРТНЕ БЮРО» (вул. Перемоги, буд. 121, м. Запоріжжя, 69005).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на відповідача ОСОБА_2 .
Надати в розпорядження експерта цивільну справу ЄУН № 333/247/22 (провадження №2/332/1938/22), яка містить всі необхідні документи для вирішення питань поставлених перед експертом для проведення судової будівельно-технічної експертизи.
Провадження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Космос 124» про відшкодування шкоди, заподіяної залиттям квартири, на час проведення експертизи зупинити.
Роз`яснити позивачеві та відповідачам положенняст. 109 ЦПК Українипро наслідки ухилення від участі в експертизі: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд, залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Копію ухвали суду про призначення експертизи направити особі, якій доручено проведення експертизи до ТОВ «РЕГІОНАЛЬНЕ СУДОВО-ЕКСПЕРТНЕ БЮРО» та учасникам справи.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її ухвалення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Комунарського районного суду
міста Запоріжжя Е.Г. Стоматов
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2022 |
Оприлюднено | 25.11.2022 |
Номер документу | 107471037 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб |
Цивільне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Стоматов Е. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні