Рішення
від 22.11.2022 по справі 120/6747/22
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

22 листопада 2022 р. Справа № 120/6747/22

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Томчука А.В., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Агрономічної сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) через свого представника ОСОБА_2 звернулась в суд з позовною заявою до Агрономічної сільської ради (далі - сільська рада, відповідач), в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення від 23.02.2022 в частині затвердження документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, яка мала кадастровий номер 0520680200:01:004:2211 площею 2,0 га, розташованої на території Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області.

В обґрунтування заявлених вимог представник позивача вказує, що наказом ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області від 09.11.2020 №2-15987/15-20-СГ ОСОБА_1 було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою. В подальшому позивачем виготовлено такий проект, сформованій земельній ділянці присвоєно кадастровий номер 0520680200:01:004:2211. Розроблений проект землеустрою неодноразово подавався на затвердження спочатку до ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області, пізніше до Агрономічної сільської ради як розпорядника означеної земельної ділянки. Разом з тим, відповідач рішенням від 21.10.2021 №1186 відмовив у його затвердженні.

Рішенням ВОАС від 12.05.2022 у справі №120/1283/22 визнано протиправним та скасовано рішення Агрономічної сільської ради від 21.10.2021 №1186.

Згідно з рішенням Агрономічної сільської ради від 25.01.2022 №1712 проведено поділ земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:004:2211, та сформованим земельним ділянкам присвоєно кадастрові номери 0520680200:01:004:2630 та 0520680200:01:004:2631. Як вказує представник позивача, рішенням від 23.02.2022 відповідач затвердив документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, на яку претендує позивач, а саме земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:004:2211.

Вказані обставини і слугували підставою для звернення до суду з цим позовом.

Ухвалою від 09.09.2022 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, вирішено її розгляд здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в порядку визначеному статтею 262 КАС України. Встановлено строки для подання заяв по суті справи. Витребувано у сторони відповідача додаткові докази.

Ухвалою від 12.09.2022 відмовлено у задоволенні клопотання представника позивача про витребування доказів.

18.10.2022 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечив щодо задоволення вимог ОСОБА_1 та вказав про наступне. Так, відповідач, посилаючись на положення п.24 розділу X Перехідних положень земельного кодексу України, зауважив, що ні позивач, ні Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області не повідомили Агрономічну сільську раду (протягом місяця з дня набрання чинності зазначеного п. 24) про наявність наказу від 09.11.2020 № 2-15987/15-20-СГ про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 .

На підставі пункту 24 розділу X Перехідних положень Земельного кодексу України земельна ділянка з кадастровим номером 0520680200:01:004:2211 перейшла з державної власності в комунальну власність в силу закону.

Рішенням 20 сесії Агрономічної сільської ради 8 скликання № 1712 "Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок комунальної власності" від 25.01.2022 Агрономічна сільська рада надала собі дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою, зокрема, щодо поділу земельної ділянки сільськогосподарського призначення із цільовим призначенням: для ведення особистого селянського площею 2,00 га (кадастровий номер 0520680200:01:004:2211), шляхом поділу на дві земельні ділянки орієнтовними площами 1,00 га кожна.

На підставі вищезазначеного рішення, рішенням 23 сесії Агрономічної сільської ради 8 скликання № 2160 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки на території Агрономічної сільської Вінницького району Вінницької області" від 23.02.2022 Агрономічна сільська рада затвердила технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 2 га кадастровий номер 0520680200:01:004:2211 на дві земельні ділянки площею по 1 га, кадастрові номери 0520680200:01:004:2631, 0520680200:01:004: 2630.

Отже, на переконання відповідача Агрономічна сільська рада при прийнятті вищезазначених рішень, діяла в межах та у спосіб, що передбачений чинним законодавством України.

З приводу тверджень позивача про перешкоду у завершені розпочатої в 2019 році процедури приватизації земельної ділянки, відповідач вказав, що на момент прийняття рішення від 25.01.2022 № 1712 "Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок комунальної власності" та рішення від 23.02.2022 №2160 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки на території Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області" вже було розглянуто по суті питання щодо затвердження проекту землеустрою позивача та прийнято рішення про відмову в його затверджені рішенням Агрономічної сільської ради від 21.10.2021 №1186, що свідчить про відсутність порушених прав та законних інтересів позивача.

Серед іншого, відповідач, посилаючись на наявність заборони щодо розпорядження в тому числі земельною ділянкою, бажаною позивачем, в ухвалі від 03.04.2018 у справі №128/2833/17, вказав, що затвердження проекту землеустрою щодо відведення такої земельної ділянки у власність було б прямим порушенням принципу обов`язковості судових рішень.

10.11.2022 представником позивача подано до суду відповідь на відзив, в якій останній, спростовуючи доводи відповідача наведені у відзиві, просив задовольнити вимоги ОСОБА_1 , зауважив при цьому, що на його думку, Агрономічною сільською радою порушено право ОСОБА_1 на приватизацію земельної ділянки гарантоване законом.

18.11.2022 від відповідача надійшло клопотання про доручення доказів, зокрема останнім надано копію постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 03.11.2022 у справі №120/1955/22-а.

Інших заяв по суті справи до суду не надходило.

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області від 09.11.2021 ОСОБА_1 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою стосовно земельної ділянки, яка розташована на території Агрономічної сільської ради.

На замовлення ОСОБА_1 було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення на території Агрономічної сільської ради та сформовано земельну ділянку з кадастровим номером 0520680200:01:004:2211.

У вересні 2021 року ОСОБА_1 звернулась до Агрономічної сільської ради з клопотанням про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення на території Агрономічної сільської ради площею 2,0 га з кадастровим номером 0520680200:01:004:2211.

Рішенням Агрономічної сільської ради від 21.10.2021 №1186 в затвердженні проекту відмовлено.

В подальшому, рішенням Агрономічної сільської ради 20 сесії 8 скликання від 25.01.2022 №1712 надано дозвіл Агрономічній сільській раді на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок комунальної власності, зокрема, земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:004:2211 шляхом поділу на дві земельні ділянки орієнтовною площею по 1,00 га кожна.

Пізніше, рішенням Агрономічної сільської ради 23 сесії 8 скликання від 23.02.2022 №2160 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 2 га кадастровий номер 0520680200:01:004:2211 на дві земельні ділянки площею по 1 га, кадастрові номери 0520680200:01:004:2631 та 0520680200:01:004:2630.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 12.05.2022 у справі №120/1283/22-а визнано протиправним та скасовано рішення 15 сесії 8 скликання Агрономічної сільської ради № 1186 від 21.10.2021 та зобов`язано Агрономічну сільську раду з урахуванням правової оцінки, наданої у рішенні суду за наслідками розгляду цієї справи, повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 17.09.2021 про затвердження проекту землеустрою.

Вважаючи рішенням Агрономічної сільської ради 23 сесії 8 скликання від 25.01.2022 №2160 протиправним та таким, що порушує її законні права та інтереси, позивач звернулась до суду із цим позовом.

Визначаючись щодо заявлених вимог в контексті цієї спірної ситуації, суд керується та виходить з наступного.

Згідно з вимог ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За змістом статті 3 ЗК України земельні відносини в Україні регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Згідно з частиною другою статті 4 ЗК України завданням земельного законодавства є регулювання земельних відносин з метою забезпечення права на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави, раціонального використання та охорони земель.

Відповідно до статті 18 ЗК України до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об`єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії. Категорії земель України мають особливий правовий режим.

Згідно з частиною 1 статті 22 ЗК України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

Відповідно до положень статті 79-1 ЗК України формування земельних ділянок здійснюється, зокрема шляхом поділу чи об`єднання раніше сформованих земельних ділянок.

Формування земельних ділянок шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.

27.05.2021 набрав чинності Закон України № 1423-ІХ "Про внесення змій до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин".

Відповідно до п. 58 цього Закону розділ X "Перехідні положення" Земельного кодексу України: доповнено пунктом 24 такого змісту:

"24. З дня набрання чинності цим пунктом землями комунальної власності територіальних громад вважаються всі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад, крім земель:

а) що використовуються органами державної влади, державними підприємствами, установами, організаціями на праві постійного користування (у тому числі земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні державних лісогосподарських підприємств, та земель водного фонду, що перебувають у постійному користуванні державних водогосподарських підприємств, установ, організацій, Національної академії наук України, національних галузевих академій наук);

б) оборони;

в) природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення в межах об`єктів і територій природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, лісогосподарського призначення;

г) зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;

ґ) під будівлями, спорудами, іншими об`єктами нерухомого майна державної власності;

д) під об`єктами інженерної інфраструктури загальнодержавних та міжгосподарських меліоративних систем державної власності;

е) визначених у наданих до набрання чинності цим пунктом дозволах на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, наданих органами виконавчої влади з метою передачі земельних ділянок у постійне користування державним установам природно-заповідного фонду, державним лісогосподарським та водогосподарським підприємствам, установам та організаціям, якщо рішення зазначених органів не прийняті.

Земельні ділянки, що вважаються комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст відповідно до цього пункту і право державної власності на які зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, переходять у комунальну власність з моменту державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки.

Інші земельні ділянки та землі, не сформовані у земельні ділянки, переходять у комунальну власність з дня набрання чинності цим пунктом.

Перехід земельних ділянок із державної власності у комунальну власність згідно з вимогами цього пункту не є підставою для припинення права оренди та інших речових прав, похідних від права власності, на такі земельні ділянки. Внесення змін до договору оренди, суперфіцію, емфітевзису, земельного сервітуту із зазначенням нового органу, що здійснює розпорядження такою земельною ділянкою, не вимагається і здійснюється лише за згодою сторін договору.

З дня набрання чинності цим пунктом до державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки державної власності, що передаються у комунальну власність територіальних громад, органи виконавчої влади, що здійснювали розпорядження такими земельними ділянками, не мають права здійснювати розпорядження ними.

Надані до дня набрання чинності цим пунктом рішеннями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади дозволи на розроблення документації із землеустрою щодо земельних ділянок державної власності, які відповідно до цього пункту переходять у комунальну власність, є чинними. Особи, які отримали такі дозволи, а також органи, що їх надали, зобов`язані повідомити про це протягом місяця відповідні сільські, селищні, міські ради з дня набрання чинності цим пунктом. Рішення про затвердження такої документації, що не була затверджена на день набрання чинності цим пунктом, приймають сільські, селищні, міські ради".

Отже, в п. 24 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України законодавцем врегульовано порядок переходу земельних ділянок із державної у комунальну власність та визначено алгоритм дій, які має вчинити особа, яка вже отримала дозвіл на розробку проекту землеустрою земельної ділянки та має намір реалізувати своє право на отримання земельної ділянки у власність.

Таким чином, з 27.05.2021 земельна ділянка, щодо якої позивачем було розроблено проект землеустрою набула статусу землі комунальної власності територіальної громади Агрономічної сільської ради.

З урахуванням обставин справи, позивач, яка 09.11.2020 отримала дозвіл органу виконавчої влади на розробку проекту землеустрою, відповідно до вимог п. 24 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України зобов`язана була у місячний строк з 27.05.2021 повідомити про наявність такого дозволу Агрономічну сільську раду.

Водночас, варто зауважити, що матеріали справи не містять доказів виконання позивачем вищезазначеного обов`язку у строк до 28.06.2021 як і не містять доказів повідомлення ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області відповідача про надання ОСОБА_1 вказаного дозволу відповідно до наказу від 09.11.2020 № 2-15987/15-20-СГ

Разом з тим, як встановлено судом у вересні 2021 року ОСОБА_1 звернулась до Агрономічної сільської ради із клопотанням про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства на території Агрономічної сільської ради площею 2,0 га з кадастровим номером 0520680200:01:004:2211.

Відповідно до п. "а" ч. ст. 12 ЗК України розпорядження землями комунальної власності територіальних громад є виключним повноваженням сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин.

Як передбачено ч.1, 2 ст.10 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно з п. 34 ч.1 ст. 26 ЗУ "Про місцеве самоврядування" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Частиною 1 ст. 46 ЗУ "Про місцеве самоврядування" передбачено, що сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Так, 21.10.2021 рішенням Агрономічної сільської ради 15 сесії 8 скликання №1186 ОСОБА_1 відмовлено в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства на території Агрономічної сільської ради.

В подальшому, рішенням Агрономічної сільської ради 20 сесії 8 скликання від 25.01.2022 №1712 надано дозвіл Агрономічній сільській раді на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок комунальної власності, зокрема, земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:004:2211 шляхом поділу на дві земельні ділянки орієнтовною площею по 1,00 га кожна.

Пізніше, Агрономічна сільська рада, розглянувши технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, яка була розроблена ПП ЦЕП "Сервіс центр", рішенням 23 сесії 8 скликання від 23.02.2022 №2160 затвердила технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 2 га кадастровий номер 0520680200:01:004:2211 на дві земельні ділянки площею по 1 га, кадастрові номери 0520680200:01:004:2631 та 0520680200:01:004:2630.

Разом з тим, з матеріалів справи встановлено, що рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 12.05.2022 у справі №120/1283/22-а визнано протиправним та скасовано рішення 15 сесії 8 скликання Агрономічної сільської ради від 21.10.2021 №1186 про відмову у затвердженні проекту землеустрою та зобов`язано Агрономічну сільську раду з урахуванням правової оцінки, наданої у рішенні суду за наслідками розгляду цієї справи, повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 17.09.2021 про затвердження проекту землеустрою.

Варто наголосити, що на момент прийняття відповідачем спірного у цій справі рішення від 23.02.2022 №2160 питання щодо затвердження проекту землеустрою ОСОБА_1 було розглянуто сільською радою та відмовлено у його затверджені рішенням від 21.10.2021 №1186.

При цьому на момент прийняття рішення від 23.02.2022 №2160, орган місцевого самоврядування не мав законодавчо визначених перешкод у прийнятті такого, оскільки рішення від 21.10.2021 №1186 про відмову у затвердження проекту землеустрою залишалось чинним та відповідно не скасованим у судовому порядку. Крім того, з наявних матеріалів справи вбачається, що станом на 25.01.2022 земельна ділянка з кадастровим номером 0520680200:01:004:2211 перебувала у комунальній власності Агрономічної сільської ради.

При цьому суд враховує, що позивач протягом тривалого часу намагалась підтвердити своє право на отримання бажаної земельної ділянки у власність, зокрема у лютому 2022 року в межах справи №120/1955/22-а ОСОБА_1 оскаржувала рішення Агрономічної сільської ради 20 сесії 8 скликання від 25.01.2022 №1712, яким надано дозвіл Агрономічній сільській раді на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок комунальної власності, зокрема, земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:004:2211 шляхом поділу на дві земельні ділянки орієнтовною площею по 1,00 га кожна.

В свою чергу, рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 13.06.2022 у справі №120/1955/22-а, яке залишено без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 03.11.2022, відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 .

Так, варто вказати, що маючи об`єктивні побоювання щодо недобросовісності дій відповідача стосовно вчинення в рамках земельного законодавства певних дій щодо бажаної позивачем земельної ділянки, останньою не надано до суду доказів звернення до суду приміром з заявою щодо забезпечення позову задля заборони Агрономічній сільській раді вчиняти недобросовісні, на думку ОСОБА_1 дії.

Слід наголосити, що посилання представника позивача, як на докази протиправності рішення від 23.02.2022 №2160, суд оцінює критично, адже відповідні обставини базуються виключно на власних припущеннях позивача про недобросовісність дій відповідача та не підтверджені жодними належними доказами.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Тобто позивач повинен довести, що дійсно має право чи інтерес, про захист якого він просить, та відповідно до приписів частини першої статті 77 КАС України довести обставину дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав чи інтересів позивача належними та допустимими доказами.

Незважаючи на обов`язок, встановлений частиною 2 статті 77 КАС України щодо доказування суб`єктом владних повноважень правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності, процесуальне законодавство не звільняє позивача від обов`язку доказувати ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Відтак, суд вважає, що позивачем не наведено достатніх підстав, які б свідчили про протиправність прийнятого Агрономічною сільською радою рішення від 23.02.2022 №2160 в частині земельної ділянки із кадастровим номером 0520680200:01:004:2211.

При цьому, суд не надає оцінку доводам представника позивача щодо протиправності відмови ОСОБА_1 у затвердженні проекту землеустрою земельної ділянки із кадастровим номером 0520680200:01:004:2211, оскільки предметом даного спору є оцінка правомірності рішення Агрономічної сільської ради від 23.02.2022 №2160 в частині затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки 0520680200:01:004:2211.

Втім, представником позивача не наведено, а судом не встановлено жодних обставин, які б свідчили про те, що оскаржуване позивачем рішення прийняте відповідачем із порушенням норм чинного законодавства.

За наведених вище обставин, суд приходить до висновку про необґрунтованість заявлених позивачем вимог та, як наслідок, відсутність підстав для їх задоволення.

За приписами вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, про відсутність підстав для задоволення даного адміністративного позову.

Оскільки позивач звільнена від сплати судового збору, а витрат, пов`язаних з розглядом справи не встановлено, питання про розподіл судових витрат не вирішується.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач: Агрономічна сільська рада (вул. Мічуріна, 12, с. Агрономічне, Вінницька область, 23227, код ЄДРПОУ 04525998)

Повний текст рішення складено та підписано суддею 22.11.2022

Суддя Томчук Андрій Валерійович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.11.2022
Оприлюднено28.11.2022
Номер документу107485472
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них