УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про відкриття провадження
у справі про банкрутство
23.11.2022м. ДніпроСправа № 904/4122/22
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Токир" (49094, місто Дніпро, вулиця Мандриківська, будинок 47, к. 301/8; ідентифікаційний код 44311609)
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрдок 17" (49019, місто Дніпро, вулиця Ударників, будинок 27, ідентифікаційний код 43626693)
про визнання банкрутом
Представники:
від заявника ТОВ "Токир" Головко Ю.А. ордер серія АР №1105165 від 21.11.2022, адвокатське посвідчення №ЗП002948 від 18.04.2022
від боржника не з`явився
арбітражний керуючий не з`явився
Суддя Примак С.А.
за участю секретаря судового засідання Балійчук М.В.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду 11.11.2022 надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Токир" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрдок 17".
14.11.2022 ухвалою господарського суду прийнято заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Токир" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрдок 17" до розгляду в підготовчому засіданні, яке відбудеться 23.11.2022 о 10:40.
22.11.2022 до господарського суду надійшов відзив боржника на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, у якому зазначено, що боржник визнає борг у повному обсязі та просить суд провести підготовче засідання без його участі.
Відповідно до статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частини 2 статті 39 Кодексу у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.
В судовому засіданні 23.11.2022 оголошено вступну та резолютивну частину ухвали.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника заявника, господарський суд прийшов до висновку про необхідність відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрдок 17", з огляду на наступне.
Частиною 2 статті 8 Кодексу передбачено, що право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають боржник, кредитор.
Частиною 1 статті 39 Кодексу встановлено, що перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
З доданих до заяви документів вбачається наступне.
Між ТОВ «ТОКИР» (згідно договору -Виконавець) та ТОВ «УКРДОК 17» (згідно договору - Замовник) був укладений Договір № ПС 1009/2021 від 10 вересня 2021 року, про надання послуг.
В порядку та на умовах, визначених цим Договором, Виконавець зобов`язується відповідно до завдання Замовника протягом визначеного в Договорі строку надавати за плату послуги, зазначені в Додатку № 1 до даного Договору (надалі іменуються «послуги»), а Замовник зобов`язуюсь оплачувати надані послуги.
Пунктом 2.1. Договору встановлено, що Виконавець зобов`язується забезпечити якість наданих послуг відповідно до вимог, які узгоджені Виконавцем із Замовником в Додатку № 1 до цього Договору (або згідно із вимогами, яким такі послуги звичайно повинні відповідати).
Відповідно до п. 3.3. вищезазначеного Договору оплата рахунків Виконавця здійснюється згідно до Акту прийому-передачі наданих послуг протягом 7 (семи) календарних днів з дня отримання рахунку, шляхом перерахування грошових коштів Замовника на поточний рахунок виконавця.
Відповідно до п. 8.1. Договору встановлено, що цей Договір вважається укладеним з моменту підписання та діє до 31.12.2022 року, але в будь-якому випадку до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань.
10.09.2021 між сторонами було підписано Додаток № 1 до Договору № ПС 1009/2021, в якому було зазначено перелік робіт, період надання послуг - протягом дії Договору згідно п. 8.1. Договору, винагорода - 1 310 000,00 грн.
31.08.2022 року було підписано Акт виконаних послуг по договору № ПС 1009/2021 від 10.09.2021 року, відповідно до якого ТОВ «ТОКИР» виконало перелік робіт, а ТОВ «УКРДОК 17» має сплатити грошові кошти у розмірі 1 310 00,00 грн у строк - не пізніше 10 вересня 2022 року.
ТОВ «ТОКИР» надало ТОВ «УКРДОК 17» Рахунок на оплату № 261 від 31 серпня 2022 року, про що свідчить відмітка Директора ТОВ «УКРДОК 17» про отримання даного Рахунку.
В силу статей 525, 526 Цивільного кодексу України та статті 193 Господарського кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до закону, інших правових актів, умов договору та вимог зазначених Кодексів, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно статті 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Статтею 599 Цивільного кодексу України визначено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до частини 2 статті 193 Господарського кодексу України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Докази виконання ТОВ «УКРДОК 17» своїх зобов`язань за Договором від 10.09.2021 у матеріалах справи відсутні.
Нормами ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі.
Враховуючи наведене, заборгованість ТОВ "УКРДОК 17" перед ТОВ "Токир" складає суму у загальному розмірі 1 310 00,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд прийшов до висновку про необхідність визнання грошових вимог кредитора до боржника на суму 85 110 грн. (витрати у справі про банкрутство) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 1 310 000,00 грн. - 4 черга задоволення вимог кредиторів.
Враховуючи матеріали справи, господарський суд прийшов до висновку про наявність ознак неплатоспроможності боржника та підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, у відповідності до ч. 9 ст. 39 Кодексу, оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі боржника на офіційному веб - порталі судової влади України.
У справі необхідно ввести процедуру розпорядження майном на 170 календарних днів, призначити розпорядника майна та встановити розмір грошової винагороди та джерела її сплати, вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, встановити строки подальших процесуальних дій по справі.
Що стосується призначення розпорядника майна по даній справі, то господарським судом встановлено наступне.
17.10.2020 набрали чинності зміни внесені до Кодексу України з процедур банкрутства, а саме відповідно до п. 2-1 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом. Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією. Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Ініціюючим кредитором запропоновано призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича.
До заяви ініціюючого кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додано заяву арбітражного керуючого Штельманчука М. С. про участь у справі про банкрутство ТОВ "Укрдок 17".
Враховуючи наявність в матеріалах справи пропозиції ініціюючого кредитора щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання обов`язків розпорядника майна по даній справі та заяви арбітражного керуючого Штельманчука М. С. про згоду на участь у даній справі, Господарський суд Дніпропетровської області, з огляду набранням чинності змін, внесених до Кодексу України з процедур банкрутства, прийшов до висновку про необхідність призначення розпорядником майна боржника - ТОВ "Укрдок 17" арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича.
Керуючись ст.ст. 28, 30, 39, 41, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 121, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрдок 17" (49019, місто Дніпро, вулиця Ударників, будинок 27, ідентифікаційний код 43626693).
Визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Токир" в сумі 1 310 000,00 грн. - основний борг (4 черга задоволення); 85 110,00 грн. - 1 черга задоволення (судовий збір та авансування витрат арбітражного керуючого).
Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до вимог ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ввести процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів до 12.05.2023.
З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі № 904/4122/22 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрдок 17".
Розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрдок 17" (49019, місто Дніпро, вулиця Ударників, будинок 27, ідентифікаційний код 43626693) призначити арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича (свідоцтво № 194 від 28.02.2013; 49044, м. Дніпро, бул. Катеринославський, 2, офіс 610).
Встановити розмір основної винагороди розпоряднику майна Штельманчука М.С. у розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
Зобов`язати розпорядника майна в строк до 12.01.2023 подати до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів.
Призначити попереднє засідання суду на 07.02.2023 на 10:50.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Володимира Винниченка, 1, каб. 3-410.
Зобов`язати розпорядника майна повідомити суди (загальні, господарські та адміністративні), які розглядають позовні вимоги конкурсних кредиторів, про опублікування оголошення про порушення справи про банкрутство боржника.
Зобов`язати арбітражного керуючого не рідше одного разу на місяць надавати господарському суду (комітету кредиторів) звіт про свою діяльність з моменту призначення господарським судом.
Зобов`язати розпорядника майна підготувати та надати в межах строку процедури розпорядження майном господарському суду аналіз фінансово господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію.
Зобов`язати боржника надати розпоряднику майна необхідні документи на його вимогу для підготовки аналізу фінансово господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках.
Зобов`язати боржника надати розпоряднику майна всі необхідні документи та представити майно для проведення інвентаризації на вимогу розпорядника майна.
Зобов`язати розпорядника майна провести в строк до 23.01.2023 інвентаризацію майна боржника та надати інвентаризаційні відомості господарському суду в 10-ти денний строк після закінчення інвентаризації.
Згідно ст. 78 Податкового кодексу України копію ухвали про відкриття провадження у справі про банкрутство направити до органу державної податкової служби за місцезнаходження боржника для розгляду питання щодо проведення позапланової перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов`язкових платежів) та вжиття заходів, передбачених чинним законодавством. Матеріали за результатами перевірки направити суду для долучення до справи про банкрутство.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та може бути оскаржена в порядку та строк, встановлені ст. ст. 254-256 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство не пізніше трьох днів з дня її постановлення надсилається боржнику, кредитору (кредиторам) та іншим особам, які беруть участь або мають взяти участь у цій справі (власнику майна, органу, уповноваженому управляти майном боржника, тощо), до контролюючого органу, визначеного Податковим кодексом України, місцевого загального суду, відповідного органу або особі, яка здійснює примусове виконання судових рішень, рішень інших органів, за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника.
Суддя С.А. Примак
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2022 |
Оприлюднено | 28.11.2022 |
Номер документу | 107506870 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні