Ухвала
від 24.11.2022 по справі 296/9494/21
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/9494/21

2/296/536/22

УХВАЛА

Іменем України

"24" листопада 2022 р. м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого судді Адамовича О.Й.,

за участю секретаря судового засідання Світко Т.І.,

розглянувши клопотання позивача ОСОБА_1 про поновлення строку та витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа: Приватне підприємство «Управляюча компанія «Житлове експлуатаційне підприємство №1»» про визнання особи такою, що втратила право користування житлом,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулися до суду з позовом, в якому просять визнати ОСОБА_4 , 1973 року народження, таким, що втратив право на користування житлом в належній їм двокімнатній квартирі АДРЕСА_1 .

Від позивача ОСОБА_1 надійшло письмове клопотання про поновлення строку та витребування доказів, у якому просить поновити строк на подачу клопотання про витребування доказів та витребувати відомості про зареєстроване право власності на нерухоме майно за ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обґрунтування вказаного клопотання зазначає, що під час розгляду справи їй стало відомо про наявність у відповідача ОСОБА_4 , власного житла, а оскільки вказана інформація з обмеженим доступом, тому просить клопотання задовольнити (а.с.86).

Учасники справи в судове засідання не з`явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлялися належно.

Позивач ОСОБА_2 подала до суду письмову заяву про розгляд справи у її відсутність, заявлені вимоги підтримує та не заперечує проти ухвалення заочного рішення суду (а.с.87).

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Щодо поновлення процесуальних строків суд зазначає, що згідно зі статтею 8Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. У статті 129Конституції України закріплені основні засади судочинства. Ці засади є конституційними гарантіями права на судовий захист. Відповідно до статі 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором..

Статтею 120 ЦПК України передбачено, що строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

Згідно ч. 1 ст. 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Норми цивільного процесуального законодавства не містять вичерпного переліку підстав, які вважаються поважними для вирішення питання про поновлення пропущеного процесуального строку. Такі підстави визначаються в кожному конкретному випадку з огляду на обставини справи.

Відповідно до п. 4 ч. 5 ст.12ЦПК суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Згідно до ст.77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Згідно з ч. 1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст.84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується ; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Таким чином, враховуючи, що витребувані відомості необхідні для повного, всебічного та об`єктивного розгляду цивільної справи, для з`ясування обставин справи, суд вважає за можливе поновити позивачу строк на подачу клопотання про витребування доказів та витребувати докази.

керуючись ст. 12, 13, 76, 77, 81, 84, 120, 127, 353 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Задовольнити клопотання позивача ОСОБА_1 про поновлення строку на подачу клопотання про витребування доказів.

Витребувати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна відомості про зареєстроване право власності на нерухоме майно за ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Витребувані докази направити на адресу Корольовського районного суду м. Житомира (м. Житомир, майдан Соборний, 1 (для судді Адамовича О.Й.)) протягом п`яти днів з дня отримання ухвали суду.

У випадку неможливості подати докази, які вимагає суд, взагалі або у встановлений судом строк, необхідно повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.

За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати суду докази.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О. Й. Адамович

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення24.11.2022
Оприлюднено30.11.2022
Номер документу107534185
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням

Судовий реєстр по справі —296/9494/21

Рішення від 21.03.2023

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Рішення від 21.03.2023

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 24.11.2022

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 02.11.2022

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 22.12.2021

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 10.11.2021

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні