ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви
28 листопада 2022 рокум. ПолтаваСправа № 440/9671/22Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Ясиновський І.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРПАТ-ЕКО" до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
08 листопада 2022 року Товариство з обмеженою відповідальністю "КАРПАТ-ЕКО" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів , у якій просить:
визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України №684 від 21.10.2021 про анулювання ліцензії (серія АВ №564584) на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ «КАРПАТ-ЕКО» за результатами проведеної планової перевірки;
зобов`язати Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України внести відомості до Реєстру виданих ліцензій про скасування анулювання ліцензії (серія АВ №564584) на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ «КАРПАТ-ЕКО.
Ухвалою суду від 14 листопада 2022 року позовну заяву було залишено без руху у зв`язку з невідповідністю її вимогам статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України. Недоліки зобов`язано усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду обґрунтованого клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду з доказами поважності причин його пропуску.
23 листопада 2022 року канцелярією суду прийнято заяву про усунення недоліків, яка зареєстрована 25 листопада 2022 року за вх.№ 53367/22, відповідно до якої представник позивача просив визнати причини пропуску строку звернення до суду з даним позовом поважними, поновивши такий строк.
Надаючи оцінку такій заяві, суд зазначає наступне.
Частиною шостою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Частинами першою та другою статті 122 КАС України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізнається або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів.
Частиною першою статті 123 КАС України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини другої цієї статті, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як було зазначено в ухвалі суду від 14 листопада 2022 року, у поданій позовній заяві позивач просить визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України №684 від 21.10.2021 про анулювання ліцензії (серія АВ №564584) на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ «КАРПАТ-ЕКО» за результатами проведеної планової перевірки.
Отже строк звернення до суду з даним позовом закінчився 22 квітня 2022 року, що позивачем не заперечується.
При цьому, з даним позовом звернувся до суду лише 07 листопада 2022 року.
В обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду представник позивача зазначив, що у зв`язку з початком повномасштабної воєнної агресії та небезпекою знаходитись в м. Києві керівництвом товариства було прийнято рішення змінити офіційну юридичну адресу та перевезти працівників та матеріальні цінності і документацію до іншого міста. 13 жовтня 2022 року зареєстровано зміну місця реєстрації юридичної особи - м. Полтава, вул. Європейська, 155.
Надаючи оцінку викладеному, суд наголошує, що посилаючись на прийняття керівництвом рішення про зміну місця перебування товариства та про перевезення працівників і матеріальних цінностей з м. Київ, належним чином засвідченої копії такого рішення про зміну офіційної юридичної адреси та про перевезення працівників і матеріальних цінностей з м. Київ, позивачем раз із клопотанням про визнання поважними причини пропуску строку звернення із позовом суду надано не було, як і доказів на підтвердження проведення заходів щодо реалізації вказаного рішення, зокрема але не обмежуючись щодо перевезення працівників, матеріальних цінностей і документації до іншого міста. Тобто, заявник посилаючись на прийняття такого рішення не надав самого рішення з метою підтвердження вказаних тверджень. Відтак, суд на даній стадії не може надати оцінку вказаним твердженням позивача, з огляду на відсутність належним чином засвідченої копії такого рішення, оскільки не можливо здійснити аналіз його змісту фактичним обставинам, зокрема чи позбавляло можливості таке рішення звернутися до суду у вказаний період часу, чи були відповідні працівники на робочих місцях, чи був доступ у працівників до документів, необхідних для підготовки позову та звернення до суду, чи було закриття/відкриття рахунків у банках (у зв`язку із пере`їздом), чи припинялися/починалися договірні відносини щодо оренди приміщень для офісу та роботи працівників, та ін.
Також суду не надано належних та допустимих доказів на підтвердження місця реєстрації юридичної особи до 13 жовтня 2022 року у м. Києві.
Відповідно до частини другої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
За таких обставин суддя дійшов висновку про необхідність продовження позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтею 102 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Продовжити строк для усунення недоліків позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРПАТ-ЕКО" до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії - на десять днів з дати отримання копії даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя І.Г. Ясиновський
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2022 |
Оприлюднено | 30.11.2022 |
Номер документу | 107538966 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу охорони навколишнього природного середовища, зокрема щодо забезпечення екологічної безпеки, у тому числі при використанні природних ресурсів; екологічної безпеки поводження з відходами |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.Г. Ясиновський
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні