ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі
12 грудня 2022 рокум. ПолтаваСправа № 440/9671/22Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Ясиновський І.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРПАТ-ЕКО" ( вул.Європейська, буд. 155, м. Полтава, Полтавська область, 36008 ) до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів ( вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 35, м. Київ, 03035 ) про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язанння вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
08 листопада 2022 року Товариство з обмеженою відповідальністю "КАРПАТ-ЕКО" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, у якій просить:
визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України №684 від 21.10.2021 про анулювання ліцензії (серія АВ №564584) на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ «КАРПАТ-ЕКО» за результатами проведеної планової перевірки;
зобов`язати Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України внести відомості до Реєстру виданих ліцензій про скасування анулювання ліцензії (серія АВ №564584) на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ «КАРПАТ-ЕКО.
Ухвалою суду від 14 листопада 2022 року позовну заяву було залишено без руху у зв`язку з невідповідністю її вимогам статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України. Недоліки зобов`язано усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду обґрунтованого клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду з доказами поважності причин його пропуску.
23 листопада 2022 року канцелярією суду прийнято заяву про усунення недоліків, яка зареєстрована 25 листопада 2022 року за вх.№ 53367/22, відповідно до якої представник позивача просив визнати причини пропуску строку звернення до суду з даним позовом поважними, поновивши такий строк.
Ухвалою суду від 28 листопада 2022 року вирішено продовжити строк для усунення недоліків позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРПАТ-ЕКО" до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії - на десять днів з дати отримання копії даної ухвали.
06 грудня 2022 року канцелярією суду прийнято заяву про усунення недоліків, відповідно до якої представник позивача просив визнати причини пропуску строку звернення до суду з даним позовом поважними, поновивши такий строк, виходячи з наступних підстав.
Надаючи оцінку такій заяві, суд зазначає наступне.
Частиною шостою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Частинами першою та другою статті 122 КАС України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізнається або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів.
Частиною першою статті 123 КАС України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини другої цієї статті, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
На виконання ухвали Полтавського окружного адміністративного суду від 28.11.2022 року в доповнення до заяви про поновлення строку у справі №440/9671/22 ТОВ «КАРПАТ - ЕКО» надає належним чином засвідченої копії рішення про зміну офіційної юридичної адреси та про перевезення працівників і матеріальних цінностей з м. Київ до м. Полтави у зв`язку із початком повномасштабної воєнної агресії та небезпекою знаходитися в м. Києві.
Обґрунтовуючи поважність причин пропуску строку на звернення до суду ТОВ «КАРПАТ-ЕКО» зазначає, що в зв`язку з веденням активних бойових дій в Київській області та загрозою бойових дій в м. Києві, з метою організації діяльності товариства єдиним учасником Товариства 01 березня 2022 року прийнято Рішення одноособового учасника №1, згідно якого вирішено: 1. Внести зміну офіційної юридичної адреси Товариства в зв`язку з тим, що підприємство з відсутністю живлення мережі Інтернет, оргтехніки, електронного зв`язку не мав можливості з об`єктивно непереборних обставин, які пов`язанні з дійсно істотними перешкодами та труднощами, для здійснення господарської діяльності. 2. Припинити дію договорів оренди приміщення та офісної техніки з 15 березня 2022 р. 3. Перевести працівників та матеріальні цінності Товариства з м. Київ до м. Полтави. 4. Вжити невідкладних заходів з переміщення виробничих потужностей Товариства на безпечну територію у Полтавській області за місцем знаходження засновника. 5. Закрити рахунки в банківських установах у зв`язку із переїздом та відповідно до укладених договорів та вимог чинного законодавства України і відкрити нові.
15 березня 2022р. директором Товариства видано наказ №1 про вжиття невідкладних заходів з переміщення (релокацію) виробничих потужностей товариства на безпечну територію. За зазначеним розпорядчим документом дія договорів оренди приміщень та обладнання (офісної техніки) припинені з 15 березня 2022р., рахунки в банківських установах у зв`язку із переїздом закриті відповідно до укладених договорів та вимог чинного законодавства України.
Директором Товариства 15 березня 2022 року винесено наказ №2 "Про призупинення трудових договорів у зв`язку з воєнним станом", згідно пунктів 1, 2 якого наказано: "Призупинити дію трудових договорів без збереження заробітної плати з 15.03.2022 року до закінчення воєнного стану, у зв`язку з неможливістю здійснення діяльності підприємства через знаходження у зоні проведення бойових дій. Продовжити дію трудових договорів у разі відновлення діяльності підприємства".
Зазначені зміни в організації виробництва позбавили ТОВ «КАРПАТ - ЕКО» можливості звернутися до суду у вказаний період часу, оскільки в зв`язку із прийняттям рішення про переїзд в іншу місцевість та призупиненням трудових договорів із працівниками у зв`язку із воєнним станом, доступ у відповідальних працівників до документів, необхідних для підготовки позову та звернення до суду був відсутній. Крім того, зміна банківських реквізитів шляхом переукладення договорів на закриття/відкриття рахунків у банках (у зв`язку із переїздом) унеможливила своєчасну сплату судового збору для подачі позову до суду.
Рішенням учасника №1/2022 від 06.10.2022 р. змінено місце знаходження (реєстрації) Товариства та доручено директору Товариства привести державну реєстрацію прийнятих змін до відомостей ЄДРПОУ.
Пошук приміщення для розміщення працівників товариства, купівля оргтехніки для підготовки позовної заяви, інвентаризація та перевезення документів, необхідних для підготовки позовної заяви, пошук фахівців в галузі права для звернення до суду за захистом порушеного права, в умовах особливого стану, потребували значного часу, що унеможливило своєчасно виконати процесуальні дії з підготовки позову про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України №684 від 21.10.2021 про анулювання ліцензії (серія АВ №564584) на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ «КАРПАТ-ЕКО» за результатами проведеної планової перевірки.
Враховуючи введення воєнного стану в державі з 24 лютого 2022р. та враховуючи зазначенні вище причини, які вказані заявником, зокрема зміну місця реєстрації юридичної особи, призупинення дії трудових договорів із працівниками, припинення дії договорів оренди, відсутність оргтехніки, електронного зв`язку, живлення мережі Інтернет, вжиття заходів з переміщення виробничих потужностей Товариства з м. Київ, позивач не мав можливості своєчасно з об`єктивно непереборних обставин, які не залежали від його волевиявлення, пов`язаними з дійсно істотними перешкодами та труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, необхідних для звернення до суду за захистом порушеного права із вказаним позовом.
Виходячи з викладених обставин, суд вважає за можливе визнати причини пропуску строку звернення до суду з даним позовом поважними, поновивши такий строк.
Позов відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, поданий особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, належить розглядати в порядку адміністративного судочинства та підсудний Полтавському окружному адміністративному суду.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження на даній стадії відсутні, з урахуванням чого суд вважає за можливе прийняти дану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
В силу положень пункту 1 частини шостої статті 12, частин першої, другої статті 257 КАС України дана справа відноситься до справ незначної складності, а тому суд вважає за можливе здійснити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).
Згідно з частиною четвертою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Частиною першою статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно із частиною 3 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Відтак, суд вважає за можливе витребувати у відповідача докази по справи для повного та всебічного з`ясування обставин справи.
Керуючись статтями 12, 77, 80, 171, 257, 260, 262, пунктом 5 частини першої статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Визнати причини пропуску строку звернення до суду з даним позовом поважними, поновивши Товариству з обмеженою відповідальністю "КАРПАТ-ЕКО" строк звернення до суду з даним позовом.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі 440/9671/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРПАТ-ЕКО" до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язанння вчинити певні дії.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Роз`яснити відповідачу, що:
відповідно до частини третьої статті 79 КАС України відповідач має подати суду усі наявні в нього докази разом із поданням відзиву;
відповідно до статті 162, частини першої статті 261 КАС України відповідач має право подати відзив на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;
у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами, а неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову в силу частини четвертої статті 159 КАС України.
Витребувати від відповідача належним чином засвідчені копії:
- спірного наказу та документів, на підставі яких винесений останній;
- документів, що підтверджують допущені позивачем порушення;
- інших матеріалів, що стосуються цього позову.
Витребувані докази надати до суду у строк для подання відзиву.
Встановити позивачу семиденний строк з дня отримання відзиву відповідача для подання відповіді на відзив у відповідності до вимог статті 163 КАС України.
Встановити відповідачу семиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення на відповідь у відповідності до вимог статті 164 КАС України.
Роз`яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів після відкриття провадження у справі, справу буде розглянуто без виклику учасників справи в судове засідання (у порядку письмового провадження) протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Повідомити учасників справи, що:
процесуальні права та обов`язки визначені статтями 44, 47 КАС України;
письмові докази, які подаються до суду, повинні бути оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України;
копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними;
у разі невиконання процесуальних обов`язків суд, відповідно до статті 149 КАС України, може застосувати заходи процесуального примусу;
інформація у справі розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, веб-адреса сторінки суду: http://court.gov.ua/fair/sud1670/.
Справа розглядатиметься суддею одноособово.
Надіслати відповідачу копію позовної заяви з доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та окремо не оскаржується.
СуддяІ.Г. Ясиновський
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2022 |
Оприлюднено | 15.12.2022 |
Номер документу | 107838820 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу охорони навколишнього природного середовища, зокрема щодо забезпечення екологічної безпеки, у тому числі при використанні природних ресурсів; екологічної безпеки поводження з відходами |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.Г. Ясиновський
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні