Ухвала
від 28.11.2022 по справі 705/5255/19
УМАНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №705/5255/19

1-кс/705/907/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.11.2022 Уманський міськрайонний суд Черкаської області

в складі: слідчого судді ОСОБА_1

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

слідчого ОСОБА_3

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Умань клопотання слідчого відділення розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності СВ Уманського РУП ГУНП в Черкаській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , що погоджене прокурором Уманської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні СВ Уманського РУП ГУНП в Черкаській області перебувають матеріали об`єднаного кримінального провадження № 42019251100000049 від 19.07.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 4 ст. 358, ч. 3 ст. 191 КК України.

Установлено, що до Уманського ВП ГУНП в Черкаській області надійшла заява від учасників та засновників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 , про те, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 13.07.2019 року в м. Умань самостійно виготовили протокол загальних зборів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », шляхом підробки підписів, усіх учасників товариства, яким вони себе уповноважили виготовити та зареєструвати нову редакцію статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Крім того установлено, що ОСОБА_7 , будучи однією із учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 , заявила про те, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , за попередньою змовою групою осіб, всупереч інтересам засновників товариства, шляхом зловживання своїми службовими повноваженнями, розпорядилися нерухомим майном товариства та привласнили кошти від його відчуження.

В ході допиту в якості свідків засновників та учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_8 13.10.1965 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 Шапочки ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , встановлено, що 21.12.1996 було зареєстровано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » згідно до рішення загальних зборів засновників товариства від 15.06.1996 та установчого договору від 07.06.1996. Список засновників товариства був доданий до першого статуту, до нього входили усі працівники колишнього АКЦ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Відповідно до положень статутних документів вищим органом товариства, який здійснює управління товариством є загальні збори.

Згідно п. 4.3 Статуту товариства загальні збори товариства повинні були скликатись двічі на рік для вирішення усіх питань, що віднесені до компетенції загальних зборів.

Незважаючи на ці положення Статуту з часу утворення товариства по даний час учасники не отримували жодного повідомлення та не були запрошені ні на одні загальні збори товариства. На спроби учасників товариства отримати будь-яку інформацію, що стосується діяльності товариства посадові особи товариства постійно ігнорували.

З показів свідків, з часу утворення посадові особи товариства на власний розсуд, без згоди товариства та відому учасників товариства, без проведення загальних зборів, розпорядились нерухомим майном колективної власності товариства та, ймовірно, привласнили кошти від його продажу.

Таким незаконним способом посадовими особами товариства могло бути привласнено наступне майно: - п`ять поверхів виробничої споруди по АДРЕСА_2 , будинок побуту « ІНФОРМАЦІЯ_3 » приміщення в якому було зареєстровано товариство в 1996р.;

- приміщення лазні та земельна ділянка по АДРЕСА_3 ;

- дві перукарні по АДРЕСА_4 та по АДРЕСА_5 ;

- три майстерні по ремонту взуття - по АДРЕСА_6 ;

- трикотажний кіоск по АДРЕСА_7 , на даний час використовує особисто ОСОБА_5 для приватного магазину в оренду. Такий же кіоск був на автовокзалі (вул. Тищика), що продано і на даний час використовується як «піцерія»;

- цех ритуальних виробів по вул. Крамаренка (Ворошилова) м. Умань;

- взуттєву майстерню по АДРЕСА_8 .

В оренді перебувають:

- шашлична по АДРЕСА_4 ( АДРЕСА_4 ;

- перукарня по АДРЕСА_8 .

На період виборів ОСОБА_5 здав в оренду під виборчий штаб власний кабінет на І-му поверсі по АДРЕСА_1 .

В оренді ОСОБА_5 під автомайстернями перебуває двір бані по вул. Горького, м. Умань.

Допитано у якості свідків ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_8 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_9 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , які показали, що за час створення товариства жодного разу не відбувалися загальні збори, ОСОБА_5 приховував документи товариства, також останні повідомили, що свої частки вони не відчужували та не намагалися відчужувати.

17.10.2022 додатково допитано в якості свідків заявників у провадженні з приводу купівлі-продажу та відчуження майна яке належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в своїх показах останні вказали, що з 1996 року перебувають в складі учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». З приводу незаконного відчуження майна ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » директором ОСОБА_5 останні вказали, що про продаж рухомого та нерухомого майна товариства вони дізнались у 2019 році коли почалось підійматись питання з приводу незаконної діяльності ОСОБА_5 та учасники почали розбиратись у господарській діяльності товариства. До цього часу з приводу ведення господарської діяльності та розпорядження майном товариства їм не було нічого відомо оскільки директор ОСОБА_5 фактично одноосібно приймав рішення з приводу купівлі-продажу рухомого та нерухомого майна товариства, не проводячи загальні збори як було передбачено статутом. З приводу продажі майна допитаним учасникам особисто не відомо коли саме та кому саме воно продавалось і дізнались про його продаж уже по факту у 2019 році.

З метою доказування всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення та встановлення наявності складу останнього, дослідженню підлягає питання подачі відповідного протоколу та статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до реєстраційної служби, достовірність якого підлягає сумніву відповідно до заяви частини учасників товариства, а тому його вилучення та дослідження є необхідним для досягнення цілей кримінального провадження разом із іншими документаціями які містяться в реєстраційній справі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з метою підтвердження повноважень керівництва товариства під час здійснення його господарської діяльності та розпорядження рухомим та нерухомим майном.

Вказане питання може бути досліджене шляхом вивчення відомостей про юридичну особу, що містяться в реєстраційній справі на останню.

Просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю, а саме до реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , що за адресою: АДРЕСА_9 , та дозволити тимчасове вилучення (виїмку) вищевказаної реєстраційної справи; зобов`язати відповідальну особу ІНФОРМАЦІЯ_5 виготовити та надати СВ Уманського РУП ГУНП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , на паперовому та/або електронному носії оригінал реєстраційної справи юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування до суду від учасників судового розгляду не надходило, в зв`язку з чим відповідно до ст. 107 КПК України застосування технічних засобів фіксування не проводилося.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задоволити.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

За змістом ст. 26 КПК, слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень КПК, при цьому сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених КПК.

Відповідно до ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Стаття 132 КПК України встановлює загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Посилаючись на зазначені вище норми КПК України слідчим у клопотанні мають бути зазначені підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, однак, з досліджених матеріалів клопотання не можливо встановити в кого у володінні знаходиться реєстраційна справа ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки в прохальній частині клопотання слідчий просить суд надати доступ до документів, що знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_6 , а потім просить зобов`язати відповідальну особу ІНФОРМАЦІЯ_5 виготовити копії документів.

Таким чином, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя не вбачає підстави для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Керуючись ст. 31 КУ, ст.ст. 26, 131, 132,159, 162, 163, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Відмовити у задоволенні клопотання слідчого відділення розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності СВ Уманського РУП ГУНП в Черкаській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , що погоджене прокурором Уманської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудУманський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення28.11.2022
Оприлюднено13.05.2024
Номер документу107549143
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —705/5255/19

Ухвала від 28.12.2023

Кримінальне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Годік Л. С.

Ухвала від 27.11.2023

Кримінальне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Гудзенко В. Л.

Ухвала від 14.11.2023

Кримінальне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Гудзенко В. Л.

Ухвала від 29.05.2023

Кримінальне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Годік Л. С.

Ухвала від 09.12.2022

Кримінальне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Годік Л. С.

Ухвала від 28.11.2022

Кримінальне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Годік Л. С.

Ухвала від 01.04.2022

Кримінальне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Годік Л. С.

Ухвала від 05.10.2021

Кримінальне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Піньковський Р. В.

Ухвала від 07.07.2021

Кримінальне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Білик О. В.

Ухвала від 12.04.2021

Кримінальне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Білик О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні