Справа №705/5255/19
1-кс/705/1549/23
У Х В А Л А
ІМ ЕН ЕМ У КР АЇ НИ
28 грудня 2023 року м. Умань
Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі :
слідчого судді ОСОБА_1
секретар ОСОБА_2 ,
розглянувши усудовому засіданнів залісуду вм.Умань клопотанняслідчого СВУманського РУПГУНП вЧеркаській областілейтенанта поліції ОСОБА_3 ,щопогоджене прокуроромУманської окружноїпрокуратури Черкаськоїобласті ОСОБА_4 про тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВУманськогоРУП ГУНПв Черкаськійобласті лейтенантполіції ОСОБА_3 ,запогодженням зпрокурором Уманськоїокружної прокуратуриЧеркаської області ОСОБА_4 звернувся доУманського міськрайонногосуду Черкаськоїобласті зклопотанням протимчасовий доступдо речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю.В клопотаннівказано,щодо Уманського ВП ГУНП в Черкаській області надійшла заява від учасників та засновників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 , із заявою про те, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 13.07.2019 року в м. Умань самостійно виготовили протокол загальних зборів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », шляхом підробки підписів, усіх учасників товариства, яким вони себе уповноважили виготовити та зареєструвати нову редакцію статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Крім того установлено, що ОСОБА_7 , будучи однією із учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 , заявила про те, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , за попередньою змовою групою осіб, всупереч інтересам засновників товариства, шляхом зловживання своїми службовими повноваженнями, розпорядилися нерухомим майном товариства та привласнили кошти від його відчуження.
В ході допиту в якості свідків засновників та учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , встановлено, що 21.12.1996 було зареєстровано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » згідно до рішення загальних зборів засновників товариства від 15.06.1996 та установчого договору від 07.06.1996. Список засновників товариства був доданий до першого статуту, до нього входили усі працівники колишнього АКЦ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Відповідно до положень статутних документів вищим органом товариства, який здійснює управління товариством с загальні збори.
Згідно до п. 4.3 Статуту товариства загальні збори товариства повинні були скликатись двічі на рік для вирішення усіх питань, що віднесені до компетенції загальних зборів.
Незважаючи на ці положення Статуту з часу утворення товариства по даний час учасники не отримували жодного повідомлення та не були запрошені ні на одні загальні збори товариства. На спроби учасників товариства отримати будь-яку інформацію, що стосується діяльності товариства посадові особи товариства постійно ігнорувати.
З показів свідків, з часу утворення посадові особи товариства на власний розсуд, без згоди товариства та відому учасників товариства, без проведення загальних зборів, розпорядились нерухомим майном колективної власності товариства та, ймовірно, привласнили кошти від його продажу.
Таким чином, незаконним способом посадовими особами товариства могло бути привласнено наступне майно:
- Пять поверхів виробничої споруди по АДРЕСА_2 , будинок побуту « ІНФОРМАЦІЯ_5 » приміщення в якому було зареєстровано товариство в 1996р.;
- Приміщення лазні та земельна ділянка по АДРЕСА_3 :
- Дві перукарні по АДРЕСА_4 та по АДРЕСА_5 ;
- Три майстерні по ремонту взуття - по вул. Артема; по вул. Інститутській: по АДРЕСА_6 ;
- Трикотажний кіоск по АДРЕСА_7 наданий час використовує особисто ОСОБА_5 для приватного магазину в оренду. Такий же кіоск був на автовокзалі (вул. Тищика), що продано і на даний час використовується як «піцерія».
- Цех ритуальних виробів по АДРЕСА_8 :
- Взуттєву майстерню по АДРЕСА_9 :
В оренді перебувають:
- шашлична по АДРЕСА_4 ;
- перукарня по АДРЕСА_6 ;
На період виборів ОСОБА_5 здав в оренду під виборчий штаб власний кабінет на І -му поверсі по АДРЕСА_1 .
В оренді ОСОБА_5 під автомайстернями перебуває двір бані по АДРЕСА_3 .
Допитано у якості свідків ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_7 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_8 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_9 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , які показали, що за час створення товариства жодного разу не відбувалися загальні збори, ОСОБА_5 приховував документи товариства, також останні повідомили, що свої частки вони не відчужували та не намагалися відчужувати.
17.10.2022 додатково допитано в якості свідків заявників у провадженні з приводу купівлі-продажу та відчуження майна яке належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в своїх показах останні вказали, що з 1996 року перебувають в складі учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». З приводу незаконного відчуження майна ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » директором ОСОБА_5 останні вказали, що про продаж рухомого та нерухомого майна товариства вони дізнались у 2019 році коли почалось підійматись питання з приводу незаконної діяльності ОСОБА_5 та учасники почали розбиратись у господарській діяльності товариства. До цього час з приводу ведення господарської діяльності та розпорядження майном товариства їм не було нічого відомо оскільки директор ОСОБА_5 фактично одноосібно приймав рішення з приводу купівлі-продажу рухомого та нерухомого майна товариства, не проводячи загальні збори як було передбачено статутом. З приводу продажі майна допитаним учасникам особисто не відомо коли саме та кому саме воно продавалось і дізнались про його продаж уже по факту у 2019 році.
09.01.2023 року на підставі ухвали слідчого судді Уманського міськрайонного суду в Черкаській області №705/5255/19 1-кс/933/22 від 09.12.2022 року про тимчасовий доступ до речей і документів було здійснено виїмку паперової реєстраційної справи юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка складається з 3-х томів. При аналізі вище вказаних реєстраційних справ, а саме в томі №2 було встановлено, що в ньому наявний протокол загальних зборів Товариства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 13.02.2017 року, на якому із загальних 52-х учасників були присутні 45 чоловік, тобто 86,5%. Даний збір проходив за участю голови зборів гр. ОСОБА_6 , та секретаря зборів гр. ОСОБА_5 , та під час якого вирішувались питання про внесення змін до Статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та затвердження його в новій редакції. В ході проведення загальних зборів проводилось голосування за внесення змін до Статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », під час якого по всім питанням проголосували «ЗА» - одноголосно, «Проти» - відсутні, «Утримались» - відсутні, та даний протокол був підписаний головою зборів гр. ОСОБА_6 , та секретарем зборів гр. ОСОБА_5 .
Однак, допитані у якості свідків ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_7 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_8 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_9 , ОСОБА_23 та ОСОБА_24 , стверджують, що за час створення товариства жодного разу не відбувалися загальні збори.
В подальшому, 14.02.2017 року було подано заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань з метою внесення змін до складу засновників (учасників) або зміни відомостей про засновників (учасників) юридичної особи, також змін найменування юридичної особи та змін інформації для здійснення зв`язку з юридичною особою, підписану гр. ОСОБА_5 , на яку 15.02.2017 року під вихідним номером №299 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надійшло повідомлення про зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу в наслідок невідповідності відомостей, зазначених у заявах про державну реєстрацію, відомостям, зазначеним у документах, поданих для державної реєстрації, або відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, в наслідок чого 20.02.2017 року до ІНФОРМАЦІЯ_6 надійшла заява від директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - гр. ОСОБА_5 , про повернення документів, поданих для державної реєстрації змін до відомостей юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », для усунення причин, що були підставою для зупинення розгляду.
З метою доказування всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення та встановлення наявності складу останнього, шляхом проведення судової почеркознавчої експертизи, дослідженню підлягає питання подачі відповідного протоколу та статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до реєстраційної служби, достовірність якого підлягає сумніву відповідно до заяви частини учасників товариства, а тому його вилучення та дослідження є необхідним для досягнення цілей кримінального провадження разом із іншими документаціями які містяться в реєстраційній справі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з метою підтвердження повноважень керівництва товариства під час здійснення його господарської діяльності та розпорядження рухомим та нерухомим майном.
Вказане питання може бути досліджене шляхом вивчення відомостей про юридичну особу, що містяться в реєстраційній справі на останню.
Відповідно п.п. 1.1. п. 1 «Почеркознавча експертиза» розділу 1 «Криміналістичні експертизи» Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998 (у редакції наказу Міністерства юстиції України № 1950/5 від 26.12.2012), для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.Вказане питання може бути досліджене шляхом вивчення відомостей про юридичну особу, що містяться в реєстраційній справі на останню.
Відповідно дост.29Закону України«Про державнуреєстрацію юридичнихосіб,фізичних осіб-підприємцівта громадськихформувань» реєстраційна справа формується в паперовій та електронній формі після внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, державну реєстрацію фізичної особи - підприємця і державну реєстрацію включення відомостей про юридичну особу та фізичну особу - підприємця.
Реєстраційна справа в паперовій формі зберігається у суб`єкта державної реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи, громадського формування, фізичної особи підприємця.
Документи, на підставі яких проведено реєстраційні дії та які підлягають поверненню заявнику, зберігаються у реєстраційній справі у формі електронних копій документів, виготовлених шляхом сканування під час проведення реєстраційних дій.
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», витребування (вилучення) документів з реєстраційних справ здійснюється в порядку, визначеному законом.
Суб`єкт державної реєстрації, у якого зберігається реєстраційна справа, зобов`язаний зробити копії документів, що вилучаються з реєстраційної справи, у паперовій та електронній формі у разі їх відсутності в Єдиному державному реєстрі. Копії документів у паперовій формі повинні бути пронумеровані, прошиті та завірені печаткою. До реєстраційної справи долучаються копія судового рішення про витребування документів, супровідний лист або документ, яким суд уповноважив особу на їх одержання, а також копія опису вилучених документів.
Оригінали документів, вилучені з реєстраційної справи, надсилаються поштовим відправленням до суду або передаються безпосередньо особі, уповноваженій судом на їх одержання, і підлягають негайному поверненню суб`єкту державної реєстрації, у якого зберігаються реєстраційні справи, після проведення відповідних процесуальних дій.
11.12.2023 року на підставі ухвали слідчого судді Уманського міськрайонного суду в Черкаській області №705/5255/19 1-кс/705/1330/23 від 14.11.2023 року про тимчасовий доступ до речей і документів в ході здійснення виїмки документів, а саме:
- заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, подану директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - гр. ОСОБА_5 , від 14.02.2017 року;
- протоколу №32 загальних зборів учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 13.02.2017 року;тзаяви гр. ОСОБА_5 , про повернення документів від 20.07.2017 року;
- документів, поданих державному реєстратору від імені гр. ОСОБА_5 , у приміщенні центру надання адміністративних послуг, розташованому за адресою: АДРЕСА_10 , було встановлено, що у зв`язку зі зміною місцезнаходження ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та згідно акту приймання-передачі реєстраційної справи на зберігання №3/22/11 від 31.01.2023 року та супровідного листа №170-23 від 13.02.2023 року вище вказані документи передані разом із реєстраційною справою та знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , за адресою: АДРЕСА_11 ЄРДПОУ - НОМЕР_2 .
Отримання тимчасовогодоступу дореєстраційної справиюридичної особиТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »(кодЄДРПОУ НОМЕР_1 ) є необхідним за для доказування всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення та встановлення наявності складу останнього, а саме встановлення суб`єкта кримінального правопорушення - відповідальної особи з числа працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на яку відповідно до організаційно-розпорядчих документів вказаного суб`єкта господарювання було покладено обов`язок подачі відповідних документів до компетентних органів, їх виготовлення та підписання.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування до суду від учасників судового розгляду не надходило, в зв`язку з чим відповідно до ст. 107 КПК України застосування технічних засобів фіксування не проводилося.
Суд розглядає клопотання на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза змінити або знищення такої інформації, без виклику представника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якого знаходиться дана інформація.
Слідчий будучи повідомленим, в суд не з`явився, попередньо надав заяву про розгляд клопотання у її відсутність, клопотання підтримує та просить його задоволити.
Враховуючи процесуальну позицію слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 31 Конституції України, кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції. Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочинові чи з`ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.
За змістом ст. 26 КПК України, слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень КПК, при цьому сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених КПК.
Відповідно до ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінальногопровадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Стаття 132 КПК України встановлює загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді. Застосуваннязаходів забезпеченнякримінального провадженняне допускається,якщо слідчий,прокурор недоведе,що: існуєобґрунтована підозращодо вчиненнякримінального правопорушеннятакого ступенятяжкості,що можебути підставоюдля застосуваннязаходів забезпеченнякримінального провадження; потребидосудового розслідуваннявиправдовують такийступінь втручанняу праваі свободиособи,про якийідеться вклопотанні слідчого,прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
При цьому зазначено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
До клопотання слідчого, прокурора про застосування, зміну або скасування заходу забезпечення кримінального провадження додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Стаття 162 КПК України встановлює перелік речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю. Серед них:інформація,що знаходитьсяу володіннізасобу масовоїінформації абожурналіста інадана їмза умовинерозголошення авторстваабо джерелаінформації; відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю; відомості,які можутьстановити таємницювчинення нотаріальнихдій; конфіденційнаінформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницю; відомості,які можутьстановити банківськутаємницю; особистелистування особита іншізаписи особистогохарактеру; інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; персональні дані особи.
Слідчий суддяпостановляє ухвалупро наданнятимчасового доступудо речейі документів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи перебуваютьабо можутьперебувати уволодінні відповідноїфізичної абоюридичної особи; саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. При цьому, при наданнітимчасового доступудо речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю,сторона кримінальногопровадження,повинна довестиможливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Таким чином, враховуючи позицію слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вбачає підстави для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, які місять охоронювану законом таємницю.
Керуючись ст. 31 Конституції України, ст.ст. 26, 131, 132,159, 162, 163, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчогоСВ Уманського РУП ГУНП в Черкаській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 ,що погоджене прокурором Уманської окружної прокуратури Черкаської області ОСОБА_25 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, задоволити.
Надати слідчим СВ Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, а саме: слідчому СВ лейтенанту поліції ОСОБА_3 ; старшому слідчому СВ капітану поліції ОСОБА_26 ; слідчому СВ старшому лейтенанту поліції ОСОБА_27 ; слідчому СВ капітану поліції ОСОБА_28 ; слідчому СВ лейтенанту поліції ОСОБА_29 ; слідчому СВ лейтенанту поліції ОСОБА_30 ; слідчому СВ лейтенанту поліції ОСОБА_31 ; слідчому СВ старшому лейтенанту поліції ОСОБА_32 ;слідчому СВкапітану поліції ОСОБА_33 , дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, що містять охоронювану законом таємницю, а саме до:
?заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, подану директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - гр. ОСОБА_5 , від 14.02.2017 року;
?протоколу №32 загальних зборів учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 13.02.2017 року;
?заяви гр. ОСОБА_5 , про повернення документів від 20.07.2017 року;
?документів, поданих державному реєстратору від імені гр. ОСОБА_5 ;
які знаходяться в реєстраційній справі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , за адресою: АДРЕСА_11 ЄРДПОУ - НОМЕР_2 , та дозволити тимчасове вилучення (виїмку) вищевказаних документів реєстраційної справи, для проведення подальшого огляду в межах досудового розслідування даного кримінального провадження та необхідності призначення судової почеркознавчої експертизи.
Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_34
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 115995885 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Годік Л. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні