ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о в і д к р и т т я п р о в а д ж е н н я у с п р а в і
29 листопада 2022 року м. ЧернівціСправа № 926/4634/22
Суддя Байталюк Володимир Дмитрович, розглянувши матеріали за позовом
товариства з обмеженою відповідальністю "Машзавод"
про визнання протиправними дій щодо блокування активів
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Машзавод" (58008, м. Чернівці, вул. Прутська, 16, ідентифікаційний код 30045061) звернулося з позовом до акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" в особі філії АТ "Укрексімбанк" в м. Чернівці (58005, м. Чернівці, вул. Головна. 183) в якому просить суд визнати протиправним дії філії AT «Укрексімбанк» в м. Чернівці в частині обмеження прав товариства з обмеженою відповідальністю «Машзавод» щодо розпоряджання грошовими коштами, що знаходяться на його банківському рахунку IBAN НОМЕР_1 .
Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що 28 жовтня 2008 року між сторонами був укладений договір банківського рахунку № 13363, предметом якого є порядок відкриття рахунку, проведення операцій по рахунку та надання банківських послуг відповідно до чинного законодавства, нормативно-правових актів Національного банку України та внутрішніх правил Банку. Однак, всупереч вимог, визначених договором, відповідач з 21 жовтня 2022 року зупинив виконання зобов`язань щодо зарахування коштів на рахунок позивача та не здійснив перерахунку коштів за його інструкцією. Тобто, в односторонньому порядку обмежив позивача у праві розпоряджатися рахунком оскільки через блокування грошових коштів позивач не виплатив заробітну плату працівникам заводу за жовтень 2022 року в сумі 1967658,37 грн, не перерахував податки та обов`язкові платежі на суму 1119179,23 грн, не сплатив також податки до державного бюджету в сумі 879949,73 грн. Також, через блокування банківського рахунку відповідач не зарахував на поточний рахунок товариства з обмеженою відповідальністю «Машзавод» кошти в сумі 3374000 грн, які надійшли з Державної казначейської служби України.
Підставою для односторонньої відмови банку у виконанні договірних зобов`язань та обмеження прав позивача щодо розпорядження грошовими коштами є Указ Президента України № 726/2022 від 19.10.2022 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», оскільки відповідно до вказаного Указу Президента України до позивача було застосовано наступні санкції:
-обмеження торговельних операцій (повне припинення);
-запобігання виведенню капіталів за межі України;
-зупинення виконання економічних та фінансових зобов`язань;
-припинення дії торговельних угод, спільних проектів та промислових програм у певних сферах, зокрема у сфері безпеки та оборони;
- заборона передання технологій, прав на об`єкти права інтелектуальної власносгі.
На переконання позивача вказані дії відповідача є незаконні, суперечать вимогам статті 4 Закону України «Про санкції» тому що в Указі Президента України № 726/2022 від 19.10.2022 відсутні такі види санкцій як «блокування активів» чи «зупинення фінансових операцій», які законодавець розмежовує. Зокрема, «блокування активів», «зупинення фінансових операцій» і «зупинення фінансових зобов`язань» є різними видами санкцій.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Відповідно до частини третьої статті 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
В свою чергу, частиною першою статті 249 Господарського процесуального кодексу України визначено, що в порядку спрощеного позовного провадження справа розглядається за клопотанням позивача поданого у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження у зв`язку з відсутністю письмового клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного провадження.
Керуючись статтями 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 20 грудня 2022 року о 10:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14, зал судових засідань № 1, телефон (0372) 52-11-32.
4. Зобов`язати позивача до початку підготовчого засідання надати суду докази наявності представництва філією акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" в м. Чернівці інтересів акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" в суді, зокрема, з правами відповідача.
5. Зобов`язати відповідача:
- у строк до 16 календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду відповідно до статті 165 Господарського процесуального кодексу України відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову;
- одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
6. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя В. Байталюк
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2022 |
Оприлюднено | 30.11.2022 |
Номер документу | 107552402 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Байталюк Володимир Дмитрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні