Справа №127/22090/22
Провадження №1-кп/127/752/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2022 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
сторони обвинувачення: прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду № 12 обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого частиноючетвертою статті186Кримінального кодексуУкраїни,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 186 Кримінального кодексу України (далі КК).
23.11.2022 на адресу суду надійшли матеріали виконання ухвали суду про привід обвинуваченого, зі змісту яких випливає, що ухвалою слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області від 21.11.2022 до ОСОБА_5 був застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та на даний час останній перебуває у слідчому ізоляторі державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)».
Прокурор в судовому засіданні просив здійснювати судове провадження дистанційно в режимі відеоконференції із зазначеною установою.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали обвинувального акта, суд дійшов до такого висновку.
Частиною першою статті 336 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК) регламентовано, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Згідно з частиною другою зазначеної статті суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Суд враховує, що відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 затвердженого Законом України № 2102-IX від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. У подальшому строк дії воєнного стану неодноразово був продовжений.
У зв`язку з веденням на території України воєнного стану конвоювання обвинувачених до приміщення Вінницького міського суду Вінницької області на даний час не здійснюється.
З огляду на викладене, враховуючи, що обвинувачений ОСОБА_4 на даний час утримується в слідчому ізоляторі, суд вважає за доцільне здійснити розгляд кримінального провадження у дистанційному судовому провадженні в режимі відеоконференцзв`язку з державною установою «Вінницька установа виконання покарань (№1)».
Керуючись статтею 336 КПК, суд
УХВАЛИВ:
Розгляд кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого частиноючетвертою статті186Кримінального кодексуУкраїни, відомості прояке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.06.2022 за № 12022020010000709, здійснювати дистанційно в режимі відеоконференції з державною установою «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)».
Виконання ухвали суду в частині забезпечення відеоконференцзв`язку з Вінницьким міським судом Вінницької області доручити відповідальній особі державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)».
Доручити відповідальним особам державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)» забезпечити участь у дистанційному судовому провадженні обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вручити йому пам`ятку про права та обов`язки та перебувати поряд з ним до закінчення судового засідання. Розписку про отримання пам`ятки про процесуальні права та обов`язки, підписану обвинуваченим після судового засідання направити на адресу Вінницького міського суду Вінницької області.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2022 |
Оприлюднено | 17.01.2023 |
Номер документу | 107553779 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Грабіж |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Бернада Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні