Справа №760/287/16-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/про застосування заходів процесуального примусу/
07 вересня 2022 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Букіної О.М.,
при секретарі - Скаженик Я.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «АРБ ІНВЕСТМЕНС»</a>, треті особи: Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві, Департамент державної реєстрації Міністерства юстиції України, Публічне акціонерне товариство «Радикал Банк», про визнання неправомірними дій та відновлення становища, яке існувало до порушення,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Солом`янського районний суд м. Києва знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «АРБ ІНВЕСТМЕНС»</a>, треті особи: Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві, Департамент державної реєстрації Міністерства юстиції України, Публічне акціонерне товариство «Радикал Банк» про визнання неправомірними дій та відновлення становища, яке існувало до порушення.
01.06.2022 представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Волошиною Мариною Олегівною подано до суду клопотання про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «АРБ ІНВЕСТМЕНС»</a> заходів процесуального примусу у виді накладення штрафу з метою спонукання Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «АРБ ІНВЕСТМЕНС»</a> до виконання встановлених правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства, про що постановити відповідну ухвалу.
У судове засідання позивач, представник позивача, представник відповідача та представники третіх осіб не з`явилися, про час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.
Суд вважає за можливе розглянути подане клопотання про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «АРБ ІНВЕСТМЕНС»</a> заходів процесуального примусу у виді накладення штрафу за відсутності учасників судового розгляду, оскільки їх неявка не є перешкодою для розгляду даного клопотання.
Дослідивши матеріали справи та подане клопотання, суд приходить до наступного висновку.
Ухвалою Солом`янського районного суд м. Києва суду від 13.03.2019 було задоволено заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення доказів та витребувано у ТОВ «АРБ «Інвестменс» оригінал вимоги про усунення порушення від 14.07.2015, в якій міститься рукописний напис позивача «отримав 20.07.2015 ОСОБА_1 Підпис».
Окрім цього роз`яснено ТОВ «АРБ «Інвестменс», що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Копію ухвали про забезпечення доказів від 13.03.2019 двічі було надіслано на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «АРБ ІНВЕСТМЕНС»</a> та отримано представником останнього 12.06.2019 та 09.08.2019, що підтверджується відповідною відміткою на рекомендованому повідомленні (а.с. 246 т. 2 та а.с. 12 т. 3).
Станом, на день розгляду справи 07.09.2022 Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «АРБ ІНВЕСТМЕНС»</a> запитувані судом докази не надало, про причини неподання доказів суду не повідомлено.
Згідно ч.1 ст.143 ЦПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.144 ЦПК України заходами процесуального примусу є, зокрема, штраф.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
Частиною 3 ст. 43 ЦПК України передбачено, що у випадку невиконання учасником справи його обов`язків, суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
У відповідності до ч.1 ст.42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Оскільки в судовому засіданні встановлено обставини створення протиправних перешкод у здійсненні судочинства, які полягали у невиконанні вимог ухвали суду про забезпечення доказів від 13.03.2019, неповідомленні суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподанні таких доказів без поважних причин, до особи, у якої було витребувано докази, слід застосувати заходи процесуального примусу у виді штрафу.
Враховуючи викладене, суд вважає доцільним накласти на Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «АРБ ІНВЕСТМЕНС»</a> штраф у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а саме у розмірі 7 443,00 грн. (2 481,00 грн. * 3 = =7 443,00 грн.).
Відповідно до ч. 2 ст. 144 ЦПК України застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
Якщо особа, стосовно якої постановлено ухвалу про стягнення штрафу, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків, суд може скасувати постановлену ним ухвалу, що передбачено ч. 6 ст. 148 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 42, 43, 44, 143, 144, 148, 260, 261, 353, 354 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Волошиної Марини Олегівни про застосування заходів процесуального примусу - задовольнити.
Застосувати відносно Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «АРБ ІНВЕСТМЕНС»</a> (код ЄДРПОУ 38716601, адреса: 49069, м. Дніпро, вул. Героїв Сталінграду, 1) заходи процесуального примусу.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «АРБ ІНВЕСТМЕНС»</a> (код ЄДРПОУ 38716601, адреса: 49069, м. Дніпро, вул. Героїв Сталінграду, 1) в дохід державного бюджету штраф у розмірі трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 7 443,00 грн.
Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ 37993783, реквізити платежу: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Печерськ.р-н/21081100; Код отримувача (код ЄДРПОУ) : 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA118999980313090106000026007; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Дані про боржника: Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «АРБ ІНВЕСТМЕНС»</a> (код ЄДРПОУ 38716601, адреса: 49069, м. Дніпро, вул. Героїв Сталінграду, 1).
Строк пред`явлення ухвали до виконання в частині стягнення штрафу протягом трьох років.
Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «АРБ ІНВЕСТМЕНС»</a>, що застосування заходів процесуального примусу не звільняє його від виконання обов`язків, встановлених ЦПК України і у випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та у випадку невиконання процесуальних обов`язків, зловживання процесуальними правами представником учасника справи суд з урахуванням конкретних обставин справи може стягнути штраф як з учасника справи, так і з його представника.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: О.М. Букіна
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2022 |
Оприлюднено | 30.11.2022 |
Номер документу | 107564022 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні