Справа № 522/14838/22
Провадження №2/522/5303/22
УХВАЛА
01 грудня 2022 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Ковтун Ю.І., дослідивши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «ФОРТУНА 2022» до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
До Приморського районного суду м. Одеси надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «ФОРТУНА 2022» до ОСОБА_1 про стягнення коштів.
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1ст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позов за змістом і формою повинен відповідати вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно доч. 1, 2 ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно абз. 2 ч. 5ст. 95 ЦПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до ч. 4ст. 95 ЦПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Як вбачається з наданих позивачем до позовної заяви документів, їх копії засвідчені ОСОБА_2 , якого позивач у позові зазначає в якості свого представника, на підтвердження чого до позовної заяви надано довіреність видану 18.10.2022 товариством з обмеженою відповідальністю «ФОРТУНА 2022» в особі директора Колесніченка О.О.
Відповідно до частин 1, 2статті 60 ЦПК Українипредставником усуді можебути адвокатабо законнийпредставник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.
Згідно ч. 1, 3ст.62 ЦПК Україниповноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.
Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
У позовній заяві позивачем зазначено про те, що вказана справа відповідно до ч. 6 ст. 19 ЦПК України є малозначною.
Згідно зп.1ч.6ст.19ЦПК Українидля цілейцього Кодексумалозначними справамиє: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Як вбачається з матеріалів позовної заяви ціна позову становить 568686,97 гривень, що перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, отже дана справа не є малозначною, тому представником позивача у суді має бути адвокат.
Разом з тим, доказів того, що Новак О.І. є адвокатом матеріали позовної заяви не містять.
Таким чином, повноваження Новака О.І на представництво інтересів позивача у суді не підтверджені належними документами, а тому додані до позовної заяви документи, всупереч вимогам п. 2ст. 95 ЦПК України, не засвідчені належним чином.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне залишити позов без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.175-177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ФОРТУНА 2022» до ОСОБА_1 про стягнення коштів, - залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення зазначеної ухвали для усунення недоліків.
Якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, вона буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://pm.od.court.gov.ua/sud1522/.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.І. Ковтун
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2022 |
Оприлюднено | 05.12.2022 |
Номер документу | 107628080 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Ковтун Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні