У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 грудня 2022 року м. Чернігівсправа № 927/1063/22
Господарський суд Чернігівської області, в складі судді Романенко А.В., перевіривши матеріали позовної заяви №43.1/7784/01-14 від 24.11.2022
за позовом: Акціонерного товариства «Чернігівобленерго»,
вул. Гонча, буд. 40, м. Чернігів, 14000; e-mail: kanc@energy.cn.ua;
до відповідача: Чернігівської філії Концерну радіомовлення, радіозв`язку та телебачення,
вул. Реміснича, буд. 53б, м. Чернігів, 14000; e-mail: rtpc@tvc.com.ua;
предмет спору: про стягнення 1028351,12грн
ВСТАНОВИВ:
29.11.2022, надійшов позов Акціонерного товариства «Чернігівобленерго» до Чернігівської філії Концерну радіомовлення, радіозв`язку та телебачення про стягнення 1028351,12грн вартості послуг з розподілу електричної енергії в період з червня по жовтень 2022 року, наданих на підставі договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №239011011621 від 01.11.2021 (надалі - Договір). Позов мотивовано порушенням відповідачем умов Договору в частині своєчасної оплати за отримані ним послуги.
Дослідивши матеріали позовної заяви №43.1/7784/01-14 від 24.11.2022 з доданими до неї документами, суд дійшов висновку про залишення її без руху, виходячи з наступного.
Частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) встановлено загальні вимоги до позовної заяви, що мають бути дотримані заявником при зверненні до суду.
За п.2 частини 3 статті 162 цього Кодексу позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Аналіз норм процесуального права свідчить про те, що право визначення відповідача в справі належить позивачу, що розпоряджається процесуальними правами на власний розсуд.
Визначення відповідачів, предмета та підстав спору є правом позивача. Натомість, установлення належності відповідача/відповідачів й обґрунтованості позову - обов`язком суду, який виконується під час розгляду справи.
Аналогічні висновки наведено в постанові Великої Палати Верховного Суду від 17.04.2018 у справі №523/9076/16-ц, від 20.06.2018 у справі №308/3162/15-ц, від 11.09.2019 у справі №910/7122/17.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 55 Господарського кодексу України суб`єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов`язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов`язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.
Суб`єктами господарювання є: господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Відповідно до статті 80 Цивільного кодексу України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована в установленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
Відповідно до статті 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.
Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.
Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності.
Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру.
Отже, в силу положень статті 95 Цивільного кодексу України, філії та представництва виступають лише як відокремлені частини юридичної особи, що їх створила та не мають статусу самостійної юридичної особи.
До матеріалів позовної заяви №43.1/7784/01-14 від 24.11.2022 не додано доказів на підтвердження того, що Чернігівська філія Концерну радіомовлення, радіозв`язку та телебачення (ЄДРПОУ ВП 34926913) має статус самостійної юридичної особи.
Виходячи з положень частини 3 статті 29 ГПК України позови в спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням.
Натомість, стороною в справі є саме юридична особа, від імені якої діє філія, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу (філії) (пункт 42 Постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 14.09.2021 у справі № 904/5530/20).
Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 ГПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням зазначеного, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк у 5 календарних днів з дня вручення цієї ухвали (в тому числі засобами електронного зв`язку) для усунення недоліків шляхом зазначення: повного найменування відповідача, його місцезнаходження (для юридичних осіб); поштового індексу; ідентифікаційного коду юридичної особи в ЄДРПОУ; відомих номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу, протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання даної ухвали (в тому числі засобами електронного зв`язку), усунути виявлені недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України в разі неусунення ним недоліків позовної заяви в установлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із нею.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу складено та підписано 01.12.2022.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/.
Документи по справі можуть бути направлені на електронну адресу Господарського суду Чернігівської області - e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua; засоби зв`язку - факс 77-44-62, тел. 676-311.
При направленні документів на електронну адресу суду, їх має бути складено з урахуванням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронні довірчі послуги", тобто з накладенням електронного підпису заявника.
Суддя А.В. Романенко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2022 |
Оприлюднено | 05.12.2022 |
Номер документу | 107631108 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Романенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні