Справа № 461/6166/22
Провадження № 1-кс/461/5260/22
УХВАЛА
Іменем України
23.11.2022 року м. Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1
з участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши погоджене з прокурором клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12022141390000241, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.199 КК України про арешт майна,-
ВСТАНОВИВ:
До Галицького районного суду м.Львова надійшло погоджене з прокурором клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 ,в якомупросить слідчогосуддю накластиарешт на майно (незаконно виготовлену підакцизна продукцію (сигарети), шляхом заборони його відчуження, користування та розпорядження ним, а саме: 1500 пачок цигарок з фільтром марки «Bond. Street. Blue selection», забезпечив зберігання тимчасово вилученого під час обшуку майна у відповідності до вимог, передбачених ст. 100 КПК України та пунктом 18 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1104 від 19.11.2012.
Клопотання мотивоване наступним. В провадженні відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області перебуває кримінальне провадження № 12022141390000241 від 08.04.2022, за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 199 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб на території Львівської області здійснює незаконно виробництво підакцизних товарів, використовуючи при цьому підроблені марки акцизного податку.
Так, 17.09.2022 о 12:20, екіпажом УПП №253 зупинено транспортний засіб марки «Тарвія» р.н. НОМЕР_1 , в якому виявлено блоки сигарет та ящик горілки з підробленими марками акцизного податку.
В ході огляду місця події з автомобіля марки «Таврія» р.н. НОМЕР_1 вилучено 50 блоків сигарет марки «LD» червоні, 50 блоків сигарет марки «Rothmans Royls», 50 блоків сигарет марки «Прима Оптіма», та 20 пляшок ємністю 0,5 л. горілки марки «Пшенична», які були промарковані підробленими марками акцизного податку, що підтверджено у подальшому судово-технічною експертизою друкарських форм.
На виконання доручення слідчого у даному кримінальному провадженні УСР у Львівській області ДСР НП України здобуто інформацію про те, що група осіб здійснює незаконне виробництво підакцизних товарів (тютюнових виробів), які промарковуються підробленими марками акцизного податку та в подальшому збуваються на території Львівської та суміжних областей.
Встановлено, що до виготовлення та збуту фальсифікованих підакцизних товарів з підробленими марками акцизного податку можуть бути причетні:
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 .
Незаконне виробництво (цех) тютюнових виробів, яке включає повний цикл виробництва, вказані особи облаштували в нежитлових приміщеннях, які розташовані на земельних ділянках з кадастровими номерами: 0720580800:07:001:1109 та 0720580800:07:001:1046, за адресою: Волинська область, Володимирський (Володимир-Волинський) район, с. Бегета.
В подальшому незаконно виготовлену тютюнову продукцію вказані особи транспортують за допомогою автомобіля марки Opel Movano, д.н.з. НОМЕР_2 . Вказаним автомобілем також здійснюється перевезення сировини для виробництва.
Разом з тим встановлено, що до своєї протиправної діяльності вказані вище особи залучили ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_4 , який здійснював перевезення готової фальсифікованої продукції за допомогою автомобіля марки Opel Movano, д.н.з. НОМЕР_2 та вивантажував її в гаражі, який розташований поблизу житлового будинку АДРЕСА_5 .
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що в автомобільному гаражі, який розташований біля житлового будинку за адресою: АДРЕСА_5 за координатами: 495027.2N 235750.9E, здійснюється зберігання фальсифікованих тютюнових виробів з підробленими марками акцизного податку для їх подальшого збуту на території м. Львова та області.
16.11.2022 проведено санкціонований слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова обшук в даному автомобільному гаражі в ході якого відшукано та вилучено 1500 пачок цигарок з фільтром маркованих «Bond. Street. Blue selection».
При цьому, нежитлове приміщення автомобільного гаражу в якому проведено обшук не включений до відповідного державного реєстру у відповідності до вимог наказу ДПА України № 251 від 28.05.2002 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру», зареєстрованого Міністерством юстиції України 15.08.2002 за № 670/6958.
З огляду на викладене, вилучена незаконно виготовлена підакцизна продукція (сигарети) слідчим у кримінальному провадженні № 12022141390000241 від 08.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 199 КК України, визнана 17.11.2022 речовими доказами.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги те, що вказані предмети містять всі ознаки предметів та засобів вчинення кримінального правопорушення і мають суттєве значення для проведення досудового розслідування, можуть бути використані як докази вчиненого кримінального правопорушення, у тому числі в якості речових доказів, слідчий просить клопотання задоволити.
Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання. Просив задоволити клопотання з мотивів наведених у ньому.
Перевіривши наданні матеріали та дослідивши докази по цих матеріалах, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
08.04.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022141390000241 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.199 КК України.
Відповідно до ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.
16.11.2022 на підставі ухвали Галицького районного суду м.Львова проведено обшук в автомобільному гаражі, який розташований біля житлового будинку за адресою: АДРЕСА_5 за координатами: 495027.2N 235750.9E, в ході якого відшукано та вилучено 1500 пачок цигарок з фільтром маркованих «Bond. Street. Blue selection».
17.11.2022 року старшим слідчим в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 винесено постанову про визнання і прилучення в якості речових доказів у кримінальному провадженні за №12022141390000241 від 08.04.2022, вилучені під час обшуку 1500 пачок цигарок з фільтром маркованих ««Bond. Street. Blue selection», без марок акцизного податку.
Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Ч. 7 ст. 236 КПК України передбачено, що при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Згідно з ч.1 ст.167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Відповідно до ч.2 ст.167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:
1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;
2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;
3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;
4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Ч.2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодоюридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої в наслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Тому слідчий суддя вважає за необхідне накласти арешт з метою збереження речових доказів на тимчасово вилучене майно, а саме на 1500 пачок цигарок з фільтром марки «Bond. Street. Blue selection».
Вищеперелічені цигарки постановою старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 від 17.11.2022 року визнані речовими доказами та можуть мати доказове значення під час судового розгляду кримінального провадження. Дані цигарки можуть мати доказове значення для підтвердження причетності особи до вчинення кримінального правопорушення. Крім цього, вилучені цигарки зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення.
Зі змісту клопотання вбачається, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням може бути виконане.
Оцінюючи надані стороною обвинувачення докази слідчий суддя вважає їх належними та допустимими, їх сукупність та взаємозв`язок між ними достатній для прийняття процессуального рішення про арешт майна.
Незастосування арешту майна може привести до настання наслідків, що перешкоджатимуть збереженню речових доказів.
Враховуючи вищевикладене, а також правову підставу для арешту майна, достатність доказів, що вказують на вчинення особами кримінального правопорушення, наслідки арешту майна, розумність та спів розмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, з метою збереження речових доказів, вважаю, що клопотання слідчого підлягає до частково задоволення.
При цьому, слідчий суддя відмовляє в задоволенні клопотанні в частині забезпечення зберігання тимчасово вилученого під час обшуку майна у відповідності до вимог, передбачених ст. 100 КПК України та пунктом 18 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1104 від 19.11.2012 з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.100 КПК України зберігання речових доказів стороною обвинувачення здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Таким чином на органи досудового розслідування покладено обов"язок щодо зберігання речових доказів. До компетенції слідчого судді не входить вирішення питання про зберігання речових доказів.
Керуючись ст.ст. 107, 131, 132, 168, 170- 173, 309, 392 -395 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12022141390000241, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.199 КК України про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт, шляхом тимчасового, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення права відчужувати, користуватись та розпоряджатись 1500 пачок цигарок з фільтром марки «Bond. Street. Blue selection».
Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особами, які не викликались до судупротягом п`яти днів з дня її отримання.
Слідчий суддя ОСОБА_7 ОСОБА_8
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2022 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 107640144 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Радченко В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні