ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність
16 листопада 2022 року м. ТернопільСправа № 921/466/22 Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Боровця Я.Я.
за участю секретаря судового засідання Сиротюк К.В.
розглянувши матеріали
за заявою боржника ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства
В судове засідання учасники судового процесу не з`явились.
Відповідно до частини 3 статті 222 ГПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється.
Встановив:
27.09.2022 фізична особа ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Тернопільської області з заявою про відкриття провадження у справі про її неплатоспроможність, відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.09.2022, для розгляду справи визначено суддю Боровця Я.Я.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 04.10.2022 заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, прийнято до розгляду та підготовче засідання призначено на 03.11.2022.
Ухвалою суду від 03.11.2022 підготовче засідання відкладено на 16.11.2022 з підстав, викладених в ній.
Заявниця в підготовче засідання не з"явилася, однак надіслала клопотання про проведення підготовчого засідання без її участі з підстав, викладених в ньому ( вх. №7652 від 16.11.2022).
Розглянувши матеріали заяви, дослідивши подані документами, суд у підготовчому засіданні, встановив наступне:
Кодекс України з процедур банкрутства встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом (стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до статті 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Статтею 115 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи може бути відкрито лише за заявою боржника (ч.1).
Одночасно, частиною 2 статті 115 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо: 1) розмір прострочених зобов`язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців; 3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення; 4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
Відповідно до частини 1 статті 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви.
Так, ОСОБА_1 , як фізична особа звернулася до Господарського суду Тернопільської області про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства.
В обґрунтування заяви заявниця зазначає, що у неї відсутні фінансові можливості погашати вимоги у розмірі 665 299,12 грн.
Згідно копії паспорту серії НОМЕР_2 , виданий Шумським РВ УМВС України в Тернопільській області, ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Тетильківці Шумського району Тернопільської області , зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 .
Як вбачається із картки фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 отримано ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .
Судом встановлено та як зазначає заявниця, що користувалася послугами банків та фінансових установ, з метою отримання грошових коштів, шляхом укладення кредитних договорів та електронних договорів, у зв"язку з скрутним фінансовим становищем.
Відповідно до умов кредитних договорів, ОСОБА_1 здійснювала оплати, однак великий розмір відсотків за користування кредитами та важке фінансове становище призвело до несплати кредитів.
Таким чином, загальна заборгованість по кредитних договорах становить 665 299,12 грн.
Із змісту конкретизованого списку кредиторів та боржників ОСОБА_1 вбачається, що у останньої наявна заборгованість перед кредиторами:
АТ "ТАСКОМБАНК" становить 337 776,73 грн,
АТ "ІДЕЯ БАНК" 61 547,03 грн,
АТ "ПУМБ" 62 758,80 грн,
АТ "Банк Форвард" 78 248,66 грн,
ТОВ "Фінансова компанія Кредіплюс" 42 927,67 грн,
ТОВ "СЛОН КРЕДИТ" 41 039,05 грн,
АТ "Акцент Банк" 41 001, 18 грн.
Дебітори у ОСОБА_1 відсутні.
Боржником подано проєкт плану реструктуризації боргів, в якому зазначено, що у зв"язку із важким матеріальним становищем, у боржника відсутня можливість для погашення грошових вимог.
Майно за рахунок якого, можна погасити вимоги кредитора відсутнє.
Протягом дії процедури реструктуризації боргів, боржником планується отримання доходів в сумі 4574,94 грн в місяць, з яких 4625,00 грн щомісяця будуть залишатися на задоволення побутових потреб. Враховуючи дані обставини боржник щомісяця зможе виділяти для погашення вимог кредиторів кошти в сумі "-50,06 грн".
Третіх осіб, які б мали бажання виконати її зобов"язання перед кредиторами (зокрема шляхом укладення договору поруки, гарантії та інших правочинів згідно цивільного законодавства) - не має.
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта за фізичною особою ОСОБА_1 на праві власності у боржника наявне нерухоме майно - земельні ділянки площею 1 га, кадастровий номер 6125882400:01:001:2043 та площею 0,4992 га, кадастровий номер 6125882400:01:001:1559.
Згідно Довідки Територіального сервісного центру МВС №6143 РСЦ МВС в Тернопільській області від 15.09.2022 за фізичною особою ОСОБА_1 транспортні засоби не зареєстровані, відповідно інформації , яка наявна у ЄДР МВС України.
Відповідно до трудової книжки серії НОМЕР_3 ОСОБА_1 перебуває в трудових відносинах з ТОВ "Укрмолпродукт" на посаді приймач с/г молока.
Також, з Відомостей з Державного реєстру фізичних осіб платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків відповідь на запит у електронному вигляді від 22.09.2022 вбачається , що ОСОБА_1 отримувала орендну плату, сплачену орендарем Товариством з обмеженою відповідальністю "Мрія Фармінг Полісся" за користування земельних ділянок на підставі договорів оренди землі.
Згідно поданих декларацій за період 2019 -2021 роки прибутку за рахунок якого можливо погасити існуючу заборгованість перед фінансовими установами, боржник не отримував.
До членів сім"ї боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , громадянки України, відносяться наступні громадяни:
ОСОБА_2 чоловік, ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України (не працює, інвалід ІІІ групи),
ОСОБА_3 син, ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянин України (не працює),
ОСОБА_4 - мати чоловіка, ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянка України (пенсіонер),
що підтверджується довідкою про склад сім"ї виданою Шумською міською радою Тернопільської області від 10.08.2022 за №156.
ОСОБА_5 - дочка, ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , громадянка України ( не зареєстрована за адресою боржниці та не проживає з боржницею).
Відсутність статусу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.
Як зазначено заявницею, остання має відкриті рахунки в АТ "ПУМБ", АТ "А-БАНК", АТ "ТАСКОМ БАНК" та АТ КБ "Приватбанк".
Отже, наведені факти свідчать про скрутне матеріальне становище боржника.
Таким чином існують підстави вважати, що у ОСОБА_1 на час звернення із відповідною заявою до суду наявна загроза неплатоспроможності.
Водночас, як зазначено у ч. 3 статті 115 Кодексу України з процедур банкрутства, до складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" установлено у 2022 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 6500,00 грн.
Отже, враховуючи зазначені вимоги Кодексу, розмір прострочених зобов`язань боржника повинен становити не менше 195 000,00 грн.
Аналізуючи обставини викладені заявницею у заяві та надані на підтвердження докази, судом встановлено, що сума прострочень боржника становить 665 299,12 грн, тобто більше ніж 30 розмірів мінімальної заробітної плати.
Отже, суд вважає, що відкриття провадження у справі про неплатоспроможність можливе лише за умови наявності усіх підстав, визначених ч. 2 ст. 115 Кодексу.
Частиною 2 статті 6 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до боржника - фізичної особи застосовуються такі судові процедури: реструктуризація боргів боржника; погашення боргів боржника.
Реструктуризація боргів боржника - це судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов`язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника (ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства).
Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність (ч.ч. 2, 3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства).
Зважаючи на встановлені обставини з урахуванням наведених правових приписів, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 та введення процедури реструктуризації боргів боржника.
Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 119 Кодексу України з процедур банкрутства, в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника господарський суд зазначає про призначення керуючого реструктуризацією.
Суд зазначає, що з 17.10.2020 набули чинності зміни, які внесені до Кодексу України з процедур банкрутства Законом № 686-ІХ від 05.06.2020.
Згідно п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
У разі якщо заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не містить пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією або до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не додано заяви цього арбітражного керуючого про участь у справі, або з підстав, визначених частиною третьою статті 28 цього Кодексу, цього арбітражного керуючого не може бути призначено розпорядником майна або керуючим реструктуризацією, або заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство подано боржником - юридичною особою, призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією здійснюється господарським судом самостійно з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв до дня введення цього Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи.
Так, в заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність заявник просить призначити керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого Хомича Романа Володимировича, а також додано заяву арбітражного керуючого Хомич Р.В. про згоду на участь у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .
Оцінивши зазначені документи, судом встановлено, що вказаний арбітражний керуючий не відноситься до категорії осіб визначених ч. 2 ст. 11 та ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства. Доказів протилежного суду не надано.
Враховуючи зазначене, суд вважає за можливе призначити керуючим реструктуризацією у даній справі арбітражного керуючого Хомич Р.В.
Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства та ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі №921/466/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .
2. Ввести процедуру реструктуризації боргів боржника.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .
5. Призначити керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 , арбітражного керуючого Хомич Романа Володимировича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1949 від 03.01.2020 (вул.. Винниченка, 26, м. Луцьк).
6. Заборонити фізичній особі ОСОБА_1 - відчужувати майно.
7. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 16.12.2022 для подачі до суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.
8. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 16.01.2023 для підготовки та подання до суду плану реструктуризації боргів боржника.
9. Призначити попереднє засідання на "16" січня 2023 року о 15:00 год.
Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14 А, зал судових засідань № 4, 5 поверх.
10. Зобов`язати керуючого реструктуризацією у строк до 16.12.2022 провести інвентаризацію майна боржника, скласти опис майна боржника та визначити його вартість.
11. Зобов`язати контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України, надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника та членів його сім`ї і про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону.
12. Зобов`язати орган державної прикордонної служби надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про перетинання боржником та членами його сім`ї державного кордону за останні три роки.
13. Зобов`язати банківські установи, в яких відкрито рахунки боржника надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках боржника.
14. Копію ухвали надіслати:
- ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
- Арбітражному керуючому Хомич Роману Володимировичу, вул. Винниченка , 26, м. Луцьк, Волинська область.
- Головному управлінню ДПС у Тернопільській області, вул. Білецька, 1, м. Тернопіль,
- Сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції у Тернопільській області, вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль,
- Кременецькому міськрайонному відділу державної виконавчої служби південно-західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ), вул. Бориса Козубського, 4, м. Кременець, Тернопільська область,
- Кременецькому міськрайонному суду Тернопільської області, вул. Чорновола, 7, м. Кременець, Тернопільська область,
- державному реєстратору Відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб - підприємців управління державної реєстрації Тернопільської міської ради, бул. Шевченка, 3, м. Тернопіль,
- Головному управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, майдан Волі, 3, м. Тернопіль,
- Державній прикордонній службі України, вул. Володимирська, 26, м. Київ.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена.
Ухвалу підписано "02" грудня 2022 року.
Учасники справи можуть отримати інформацію на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою - https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя Я.Я. Боровець
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2022 |
Оприлюднено | 05.12.2022 |
Номер документу | 107650961 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні