ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"05" серпня 2010 р.
Справа № 3/68-1145
Господарський суд Тернопільської області
у складі
Розглянув справу
за позовом Гадинківської сільської ради, с. Гадинківці, Гусятинського району, Тернопільської області
до відповідача Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2, АДРЕСА_1
за участю представників сторін:
від позивача: Бісюк М.Д. –голова сільської ради , паспорт серії НЮ №221108 від 25.06.2010р.
від відповідача: ОСОБА_4 - представник по довіреності б/н від 29.07.2010р.
ОСОБА_5 –представник по довіреності б/н від 21.07.2010р.
Суть справи: До господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява Гадинківської сільської ради, с. Гадинківці, Гусятинського району, Тернопільської області до відповідача - Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2, АДРЕСА_1 , в якій позивач просить:
* внести зміни в договір оренди землі №9 від 31.05.2007р. укладений між Гадинківською сільською радою, с. Гадинківці, Гусятинського району, Тернопільської області та Суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2 АДРЕСА_1 такого змісту , пункт 7 викласти в такій редакції -
- «орендна плата , згідно договору №9 від 31.05.2007р. становить в місяць 2 287,59 грн. , яка сплачується рівними частинами з урахуванням індексу інфляції.»
* судові витрати, в порядку ст.49 ГПК України, покласти на відповідача.
29 липня 2010 року за вх. 15883 (н) , в порядку ст.22 ГПК України, Гадинківська сільська рада, с. Гадинківці, Гусятинського району, Тернопільської області подала заяву по справі №3/68-1145 про зміну предмету спору і просить :
* достроково розірвати договір оренди землі №9 від 31.05.2007р. укладений між Гадинківською сільською радою, с. Гадинківці, Гусятинського району, Тернопільської області та Суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2 АДРЕСА_1.
* судові витрати, в порядку ст.49 ГПК України, покласти на відповідача.
Ухвалою суду від 29.07.2010р. дану заяву прийнято до розгляду у справі №3/68-1145, як така , що відповідає правам сторони в господарському процесі.
Відповідач своїм конституційним правом на захист скористався, явку свого представника в судове засідання забезпечив, проти позову заперечує, посилаючись на те, що позовні вимоги позивача безпідставні і такі що не підлягають задоволенню , з підстав викладених у письмовому відзиві на позовну заяву за вх. №15874(н) від 29 липня 2010 року та запереченнях на змінені позовні вимоги від 05.08.2010р. за вх. №16026(н)..
В судовому засіданні представникам сторін роз‘яснено їх процесуальні права та обов’язки, передбачені статтями 20, 22, 81 –1 Господарського процесуального кодексу України.
Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу, в порядку ст. 81-1 ГПК України, не здійснюється із-за відсутності відповідного клопотання сторін.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи та заперечення представників сторін , оцінивши наявні у справі докази, суд встановив наступне:
31 травня 2007 року Гадинківська сільська рада, с. Гадинківці, Гусятинського району, Тернопільської області (надалі "Орендодавець" ) та Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_2, АДРЕСА_1 (надалі "Орендар") уклали між собою договір оренди землі №9.
Предметом даного договору є:
1. Орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення –землі водного фонду , які знаходяться в селі Гадинківці на території Гадинківської сільської ради .
Об‘єкт оренди:
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 28,7629 га.
3. На земельній ділянці знаходиться став із водним плесом 23,5061 га, заболочені землі площею 0,7830 га. прибережна захисна смуга 4,4738 га. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 772640 ,73 грн.
4. На земельній ділянці , яка передається в оренду, недоліків, які могли б перешкоджати ефективному використанню земельної ділянки за цільовим призначенням , не виявлено.
5. Інші особливості об‘єкта оренди , які можуть вплинути на орендні відносини не має.
Строк дії договору:
6. Договір укладено на 25 років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата:
7. Орендна плата загальною сумою 1230 грн. за рік вноситься орендарем у формі та розмірі - у грошовій формі.
8. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахування індексу інфляції.
Орендна плата вноситься у грошовій формі щомісячно в сумі 102,50 грн. на рахунок Гадинківської сільської ради на р/р 33217815700128 УДК у Тернопільській області , код 13050500.
9. Розмір орендної плати переглядається один раз в рік у разі:
- зміни умов господарювання , передбачених договором,
- зміни розміру земельного податку , підвищення цін , тарифів у тому числі внаслідок інфляції,
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря , що підтверджено документально,
- в інших випадках передбачених законом.
У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором , сплачується пеня у розмірі 2 відсотки несплаченої суми за кожний день прострочення.
Умови використання земельної ділянки:
10. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного с/г виробництва ( ставково-рибного господарства).
11. Цільове призначення земельної ділянки –ведення товарного с/г виробництва.
12. Умови збереження стану об‘єкта оренди - забороняється самовільне збільшення площі дзеркала ставу та самовільна реконструкція греблі.
Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду:
13. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється з розроблення проекту землеустрою щодо її відведення. Підставою розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є: заява ОСОБА_2, рішення сесії Гадинківської сільської ради . Організація розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки і витрати , пов‘язані з цим, покладаються на орендаря.
14. Інші умови передачі земельної ділянки в оренду - заборона зміни цільового призначення земельної ділянки.
15. Передача земельної ділянки орендарю здійснюється у тижневий строк після державної реєстрації договору за актом приймання - передачі.
Умови повернення земельної ділянки:
16. Після припинення дії договору оренди , орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку в стані . не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду . Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки , пов‘язаних із зміною її стану , має право на відшкодування збитків у розмірі , визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розміри відшкодування збитків , спір розв‘язується в судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки , які не можливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці , не підлягають відшкодуванню.
Інші права та обов‘язки сторін:
18. Права орендодавця –орендодавець має право вимагати від ОСОБА_2 : використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди ; дотримання екологічної безпеки землекористування , додержання державних стандартів , норм і правил , у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів ; дотримання режиму санітарно-захисних зон , зон особливого режиму використання земель та територій , які особливо охороняються ; своєчасного внесення орендної плати.
19 . Обов‘язки орендодавця - орендодавець зобов‘язаний : передати в оренду земельну ділянку у стані , що відповідає умовам цього договору; при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки ; не вчиняти дій , які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою.
20. Права орендаря. ОСОБА_2 має право:
- самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
- за письмовою згодою орендодавця обслуговувати в установленому порядку орендовану земельну ділянку.
21. Обов‘язки орендаря ОСОБА_2 зобов‘язується:
- приступати до використання земельної ділянки в терміни , встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку ,
- виконувати встановлені щодо об‘єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі , передбаченому договором оренди землі,
- не передавати право оренди водного об‘єкту іншим суб‘єктам господарювання,
- використовувати землі водного фонду за цільовим призначенням та умовами їх надання,
- дотримуватися обмеженої господарської діяльності в межах прибережної захисної смуги згідно ст. 89 Водного кодексу України,
- щоквартально звітувати про використання води по формі 2ТП (водгосп),
- встановити попереджувально-заборонені знаки по зовнішній межі орендованої земельної ділянки,
- погоджувати з облводгоспом та держуправлінням екології графік спуску та поповнення ставу,
- проводити ремонт гідротехнічних споруд,
- отримувати погодження на проведення робіт з відтворення водних живих ресурсів в порядку передбаченому природоохоронним законодавством в Тернопільській облдержрибінспекції,
- отримувати в держуправлінні екоресурсів дозволу на спеціальне водокористування із затвердженням розрахунків ГДС забруднюючих речовин,
- дотримуватися інших умов використання ділянки передбачених висновками погоджуючи служб.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об‘єкта оренди чи його частини :
22. Ризик випадкового знищення або пошкодження об‘єкта оренди чи його частини несе орендар.
Страхування об‘єкта оренди:
23. Згідно з цим договором об‘єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
Зміна умов договору і припинення його дії:
24. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв‘язується у судовому порядку.
25. Дія договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено,
- придбання орендарем земельної ділянки у власність,
- викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку , встановленому законом,
- ліквідація орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках , передбачених законом.
26. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін,
- рішення суду на вимогу однієї із сторін внаслідок невиконання другою стороною обов‘язків , передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення , пошкодження орендованої земельної ділянки , яке істотно перешкоджає її використанню , а також з інших підстав , визначених законом.
27. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
28. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а так4ож реорганізації юридичної особи - орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору :
29. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
30. Сторона , яка порушила зобов‘язання , звільняється від відповідальності у, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Прикінцеві положення :
31. Цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.
Цей договір укладено у трьох примірниках , що мають однакову юридичну силу , один з яких знаходиться в орендодавця , другий –в орендаря , третій в органі , який провів його державну реєстрацію - Гусятинський відділ Тернопільської регіональної філії центр ДЗК.
Невід‘ємними частинами договору є:
- план або схема земельної ділянки,
- кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів,
- акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості),
- акт приймання - передачі об‘єкта оренди,
- проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Даний договір зареєстрований у Гусятинському відділі Тернопільської регіональної філії центр ДЗК , про що у державному реєстрі земель вчинено запис від 19.06.2007р. за № 040765603804.
Державна податкова інспекція у Гусятинському районі Тернопільської області своїм листом №1137/17-022 від 07.10.2009р. повідомила Гадинківську сільську раду та СПД - ФО ОСОБА_2 про наступне:
«Для виконання планових завдань по надходженню платежів до місцевих бюджетів ДПІ у Гусятинському районі здійснює контроль за виконанням договорів оренди земельних ділянок , які є в користуванні суб‘єктів підприємництва та фізичних осіб.
Проведеним аналізом встановлено , що окремі договори оренди не відповідають вимогам діючого законодавства , а саме: занижений розмір орендної плати.
На території Гадинківської сільської ради заключений договір оренди земельної ділянки від 31.05.2007р. з СПД –ФО ОСОБА_2 площею 28,7629 га Орендна плата за земельну ділянку становить 0,16% грошової оцінки землі ( 1456,63 грн. в рік), що суперечить п.8 розділу ІІ Закону №107-УІ «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Вказаним пунктом внесено зміни до Закону України від 06.10.1998р. №161-ХІУ «Про оренду землі», зокрема, до ст. 21 в частині визначення розміру орендної плати за землю. Встановлено , що річна орендна плата за земельні ділянки , які перебувають у державній та комунальній власності не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку , що встановлюється Законом України від 03.07.1992р. №2535-ХІІ «Про плату за землю», для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом №2535-ХІІ.
У зв‘язку з вищенаведеним зобов‘язуємо Вас переглянути всі заключені договору оренди для приведення їх у відповідність до вимог діючого законодавства».
На виконання вказаного листа 05.06.2009р. Гадинківська сільська рада прийняла рішення №153 «Про перегляд договору орендної плати на земельну ділянку ОСОБА_2.», згідно якого вирішила:
- у відповідності до п.9 договору оренди від 19.06.2007р. за №040765603804 переглянути розмір орендної плати на земельну ділянку надану в оренду ОСОБА_2 , згідно договору №040765603804 від 19.06.2007р. , враховуючи коефіцієнт інфляції.
- встановити , що розмір орендної плати становить 3% від проіндексованої нормативно грошової оцінки , що складає 27 450, 13 грн. на рік , яка сплачується рівними частинами щомісячно.
- зобов‘язати ОСОБА_2 з‘явитись для перегляду договору оренди в 10 –денний термін . У разі його відмови буде прийнято звернення про розірвання в судовому порядку.
Вказані зміни до договору оренди землі №9 від 19.06.2007р. були направлені відповідачу, що підтверджується листом №157 від 11.11.2009р. направлений рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення ( факт отримання листа свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення за № 00000173 , вручене особисто «12.11.2009р.) , які відповідач залишив без відповідного реагування.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
У відповідності до статті 124 Земельного кодексу України (у редакції чинній на момент укладення Договору) передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Згідно ч. 2 ст. 125 вказаного Кодексу право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.
Статтею 792 Цивільного кодексу України визначено, що за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Земельна ділянка може передаватись у найм разом з насадженнями, будівлями, спорудами, водоймами, які знаходяться на ній, або без них. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Відповідно до ст.13 Закону України “ Про оренду землі ”, договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Частиною 1 ст. 15 Закону України «Про оренду землі», передбачено, що істотними умовами договору оренди землі, зокрема, є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Стаття 21 Закону України «Про оренду землі», передбачає, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України "Про плату за землю").
Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою:
для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю" ,
для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю" .
Ст. 24 Закону України «Про оренду землі», орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частиною 1 статті 530 ЦК України передбачено, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч.1 ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно зі ч.1 ст. 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено те, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до статті 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов’язання внаслідок односторонньої відмови від зобов’язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору.
Статтею 651 Цивільного кодексу України встановлено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом; договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Згідно ч. 3 ст. 653 ЦК України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов’язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Частиною 3 ст. 31 Закону України «Про оренду землі»передбачено, що договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.
Стаття 32 даного Закону передбачає, що на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов’язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об’єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.
Згідно з п. 4 ст. 24 Закону України «Про оренду землі», орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
1. Органи місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження щодо суб'єктів господарювання виключно в межах, визначених Конституцією України законами про
місцеве самоврядування та іншими законами, що передбачають особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі, іншими законами. Органи місцевого самоврядування можуть здійснювати щодо суб'єктів господарювання також окремі повноваження органів виконавчої влади, надані їм законом.
2. Відносини органів місцевого самоврядування з суб'єктами господарювання у випадках, передбачених законом, можуть здійснюватися також на договірних засадах.
3. Правові акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийняті в межах їх повноважень, є обов'язковими для виконання усіма учасниками господарських відносин, які
розташовані або здійснюють свою діяльність на відповідній території.
4. Незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб'єктів господарювання забороняється. Не допускається видання правових актів органів місцевого самоврядування, якими встановлюються не передбачені законом обмеження щодо обігу окремих видів товарів (послуг) на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
5. Органи та посадові особи місцевого самоврядування мають право звертатися до суду щодо визнання недійсними актів підприємств, інших суб'єктів господарювання, які обмежують права територіальних громад, повноваження органів місцевого самоврядування.
6. Органи, посадові та службові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед суб'єктами господарювання, підстави, види і порядок якої визначаються Конституцією України та законом
7. Спори про поновлення порушених прав суб'єктів господарювання та відшкодування завданої їм шкоди внаслідок рішень, дій чи бездіяльності органів, посадових або службових осіб місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень вирішуються в судовому порядку. (ст.23. ГК України)
Відповідно до Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, що знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України .
Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності Українського народу відповідно до закону.
Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою відповідно до Земельного кодексу України та інших законів.
Правовий режим використання окремих видів природних ресурсів (землі, вод, лісів, надр, атмосферного повітря, тваринного світу) встановлюється законами.
Природні ресурси можуть надаватися суб'єктам господарювання для використання або придбаватися ними у власність лише у випадках та порядку, передбачених законом.
1. Зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
2. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
3. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
4. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу,
заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
5. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.(ст.188ГК України).
Статтею 11 ГПК України , передбачено , підприємство чи організація, які вважають за необхідне змінити чи розірвати договір, надсилають пропозиції про це другій стороні за договором.
Підприємство, організація, які одержали пропозицію про зміну чи розірвання договору, відповідають на неї не пізніше 20 днів після одержання пропозиції. Якщо підприємства і організації не досягли згоди щодо зміни чи розірвання договору, а також у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення господарського суду.
Враховуючи, що орендна плата у відповідності договору оренди землі №9 від 31.05.2007 року становить 1230 грн. в рік і являється менше розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю" за вказану земельну ділянку, відповідач не погоджується внести зміни в договір оренди №9 від 31.09.2007 року, а тому позивач на законних підставах просить достроково розірвати даний договір .
Оцінивши матеріали справи , враховуючи викладене , суд прийшов до висновку , що позовні вимоги позивача щодо дострокового розірвання договору оренди землі, документально обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Згідно вимог ст. ст. 32, 33 ГПК України, доказами у справі є будь –які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Судові витрати, в порядку ст.49 ГПК України , покладаються на відповідача і стягуються в дохід державного бюджету, оскільки позивач , згідно ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України „ Про державне мито ” від сплати судових витрат звільнений.
Керуючись ст.ст. 11, 32, 33, 43, 49, 82-85 ГПК України , ст.ст.23, 188 Господарського кодексу України, ст.ст.526, 530, 611, 628, 629, 651, 653, 792 Цивільного кодексу України , ст.ст. 124, 125 Земельного кодексу України, Законом України «Про оренду землі», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», господарський суд ,-
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Достроково розірвати договір №9 від 31 травня 2007 року оренди землі укладений між Гадинківською сільською радою, с. Гадинківці, Гусятинського району, Тернопільської області та Суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2, АДРЕСА_1.
3. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2, АДРЕСА_1 ( ідентифікаційний код НОМЕР_1) - в дохід державного бюджету України - 85 грн. 00 коп. державного мита , 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Видати наказ.
4. На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення, «10» серпня 2010 року , через місцевий господарський суд.
5. Рішення направити сторонам по справі.
Суддя
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2010 |
Оприлюднено | 26.08.2010 |
Номер документу | 10766463 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Турецький І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні