Справа №438/786/22
Номер провадження 2/438/333/2022
У Х В А Л А
про перехід від спрощеного позовного провадження
до загального позовного провадження
05 грудня 2022 року м. Борислав
Бориславський міський суд Львівської області
в складі: головуючого судді Хемич О.Б.
за участю секретаря Валькович Г.К.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бориславі у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на земельну ділянку, -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про визнання права власності на земельну ділянку до відповідачів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 .
Ухвалою судді від 03.10.2022 відкрито спрощене позовне провадження у справі та постановлено проводити розгляд справи з викликом сторін.
Позивач в судове засідання не з`явився, про участь у судовому засіданні був повідомлений належним чином.
Відповідачі в судове засідання не з`явилися, про участь у судовому засіданні були повідомлені належним чином.
Оскільки сторони в судове засідання не з`явились, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксація судового засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи що позовна вимог позивача є визнання права власності на земельну ділянку успадковану після смерті його матері, тому, враховуючи положення п. 2 ч. 4ст. 274 ЦПК України, відповідно до якого, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, зокрема, щодо спадкування. Суд вважає, за необхідне здійснити перехід від спрощеного позовного провадження з викликом сторін до загального позовного провадження, з огляду на таке.
За ч. 2 ст.274 ЦПК Україниу порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. Питання про перехід у процедуру загального позовного провадження може вирішуватися за ініціативою відповідача або за власною ініціативою суду.
Частиною 6 статті 277 ЦПК України передбачено, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод(далі F Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, при визначенні цивільних прав і обов`язків особи чи при розгляді будь-якого кримінального обвинувачення, що пред`являється особі. У справі Bellet v. France, Суд зазначив, що Fстаття 6 § 1 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві.
Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права". Ключовими принципами статті 6 є верховенство права та належне здійснення правосуддя. Ці принципи також є основоположними елементами права на справедливий суд.
Зважаючи на наявність спору щодо визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, суд вважає за необхідне здійснити перехід від розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження до розгляду за правилами загального позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. 277ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
Здійснити перехід від розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спрощеного провадження з викликом сторін до розгляду в порядку загального позовного провадження.
Підготовче засідання у справі призначити на 29 грудня 2022 року о 11 год 00 хв.
Викликати у підготовче засідання учасників справи.
Відповідач має право протягом п`ятнадцяти календарних днів з дня отримання цієї ухвали надіслати суду письмовий відзив на позовну заяву і всі наявні письмові докази, що підтверджують заперечення проти позову, одночасно надавши докази надсилання копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу.
У разі ненадання відзиву відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу заперечення, протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов та відповіді на відзив, відповідно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя О.Б.Хемич
Суд | Бориславський міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2022 |
Оприлюднено | 07.12.2022 |
Номер документу | 107667430 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Бориславський міський суд Львівської області
Хемич О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні