ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05 грудня 2022 року ЛуцькСправа № 140/7854/22 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Смокович В.І., вивчивши позовну заяву Головного управління ДПС у Вінницькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелена Країна-2000» про накладення арешту на кошти та інші цінності,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Вінницькій області (далі ГУ ДПС у Вінницькій області, позивач) звернулося до суду із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Зелена Країна-2000» (далі ТзОВ «Зелена Країна-2000», товариство, відповідач) про накладення арешту на кошти та інші цінності ТОВ «Зелена Країна-2000», що відкриті в установах банків, на суму 92232,32 грн.
Відповідно до пунктів 3, 5, 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України та містить такі недоліки.
Відповідно до частини першої статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Статтею 94 КАС України визначено порядок подання письмових доказів та вимоги до них.
Відповідно до частини другої вказаної статті письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Частинами четвертою, п`ятою статті 94 КАС України визначено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до пункту 5.26 Національного стандарту України «Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163-2020», затвердженого наказом Державного підприємства «Український науководослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01 липня 2020 року №144 (в редакції, яка діє з 01 вересня 2021 року), відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Оскільки під засвідченням копії документа слід розуміти саме засвідчення відповідності копії оригіналу відповідного документу, відсутність на копії належної відмітки про її засвідчення дає підстави вважати її такою, що не посвідчена в установленому порядку.
Позивач до позовної заяви додав копії документів, які належно не засвідчені (не містять відміток про їх відповідність оригіналу).
Частиною шостою статті 161 КАС України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно частини першої, другої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.
Позивач, як суб`єкт владних повноважень, звернувся до суду з посиланням на підпункт 20.1.33 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, відповідно до якого контролюючий орган має право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
У позовній заяві зазначено, що за відповідачем рахується податкова заборгованість у загальній сумі 92232,32 грн. Вказана заборгованість підтверджується картками особового рахунку та рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 04.12.2020 у справі №120/970/20-а (водночас до позовної заяви долучено копію рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 10.04.2020 у справі №120/970/20-а), яким задоволено позов ГУ ДПС у Вінницькій області до ТОВ «Зелена Країна-2000» про стягнення податкового боргу. ГУ ДПС у Вінницькій області здійснено ряд заходів з метою встановлення наявності майна ТОВ «Зелена Країна-2000», за результатами яких встановлено його відсутність, а саме: відповідно до інформації наданої листом №29512/5 від 19.11.2021 ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області транспортні засоби за ТОВ «Зелена Країна-2000» не зареєстровані; відповідно до інформації наданої службовою запискою №29262/5 від 11.02.2022 за ТОВ «Зелена Країна-2000» не зареєстровано транспортних засобів; відповідно до інформаційної довідки №295086427 від 18.01.2022 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, реєстру прав власності на нерухоме майно, реєстру іпотек, реєстру заборони відчужень нерухомого майна у ТОВ «Зелена Країна-2000» відсутні права власності на будь-яке нерухоме майно.
Таким чином, зі змісту позовної заяви слідує, що позивач обґрунтовує підстави для звернення до суду з даним позовом саме у зв`язку з відсутністю майна у відповідача, яке можливо було б реалізувати з метою погашення податкового боргу.
Разом з тим, із цим позовом до суду Головне управління ДПС у Вінницькій області звернулось лише 24 листопада 2022 (дата на конверті, у якому позовну заяву було надіслано до суду), тобто з пропуском тримісячного строку звернення до суду, встановленого частиною другою статті 122 КАС України.
При цьому позивачем не подано заяву про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважності його пропуску.
Згідно із частиною першою статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Частиною третьою статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2022 рік від 02 грудня 2021 року №1928-IX установлено у 2022 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 01 січня 2022 року 2481,00 грн.
Таким чином, за подання до адміністративного суду суб`єктом владних повноважень Головним управління ДПС у Волинській області даного адміністративного позову майнового характеру слід сплатити судовий збір у розмірі 2481,00 грн. (7000,00 грн. х 1,5 %, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Однак, в порушення вимог частини третьої статті 161 КАС України, частини другої статті 4, частини третьої статті 6 Закону України Про судовий збір, до позовної заяви подано документ про сплату судового збору за подання до суду іншого позову, який ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду по справі № 140/7040/22 від 22 листопада 2022 року повернутий позивачу без розгляду.
При цьому слід зазначити, що відповідно до пункту другого частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Тому податковому органу необхідно долучити до матеріалів позовної заяви докази сплати судового збору у сумі 2481,00 грн. (дві тисячі чотириста вісімдесят одна гривня 00 копійок).
Відповідно до частини першої, пункту п`ятого частини п`ятої статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування; в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить накласти арешт на кошти та інші цінності ТзОВ «Зелена Країна - 2000», що відкриті в установах банків на суму боргу 92232,32 грн., при цьому не вказує реквізити банківських рахунків та не конкретизує на які саме інші цінності просить накласти арешт.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам статей 123, 160, 161 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у зазначений строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду доказів сплати судового збору (оригіналу платіжного доручення, квитанції, тощо) у сумі 2481,00 грн. (дві тисячі чотириста вісімдесят одна гривня 00 копійок), належно засвідчених копій документів, доданих до позовної заяви; заяви про поновлення строку звернення до суду, у якій вказати підстави для поновлення строку, надати докази поважності причин пропуску цього строку, або ж навести обгрунтування дотримання строку звернення до суду із позовом та вказати реквізити банківських рахунків і конкретизувати на які саме інші цінності позивач просить накласти арешт.
Перерахування судового збору необхідно здійснювати за платіжними реквізитами Волинського окружного адміністративного суду, зазначеними на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Головного управління ДПС у Вінницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «Зелена Країна-2000» про накладення арешту на кошти та інші цінності залишити без руху.
Встановити Головному управлінню ДПС у Вінницькій області строк для усунення недоліків позовної заяви, а саме: сплатити судовий збір у сумі 2 481 грн. (дві тисячі чотириста вісімдесят одна гривня 00 копійок) та надати суду оригінал відповідного розрахункового документу (квитанцію, платіжне доручення тощо), надати суду належно засвідчені копії документів, доданих до позовної заяви; надати суду заяву про поновлення строку звернення до суду, у якій вказати підстави для поновлення строку, надати докази поважності причин пропуску цього строку, або ж навести обгрунтування дотримання строку звернення до суду із позовом та вказати реквізити банківських рахунків і конкретизувати на які саме інші цінності позивач просить накласти арешт десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя В.І.Смокович
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2022 |
Оприлюднено | 07.12.2022 |
Номер документу | 107669279 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них застосування адміністративного арешту коштів та/або майна |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Смокович Віра Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні