Справа № 573/1681/22
Номер провадження 2/573/345/22
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
02 грудня 2022 року м. Білопілля
Суддя Білопільського районного суду Сумської області Черкашина М.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Фермерського Господарства "Шайденко Тетяна Олександрівна" про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою,
в с т а н о в и л а :
До Білопільського районного суду Сумської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Фермерського Господарства "Шайденко Тетяна Олександрівна" про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою.
Відповідно до ст.13ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін.
Вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що пред`явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 175, 177 ЦПК України, якими регламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до п. 7 Постанови ПленумуВСУ від12червня 2009р.№ 2«Про застосуваннянорм цивільногопроцесуального законодавствапри розглядісправ усуді першоїінстанції» суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститись позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Позивач ОСОБА_1 висуваючи вимогу про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, не надає доказів звернення до відповідача - Фермерського Господарства "Шайденко Тетяна Олександрівна" в разі існування спору між ними з приводу користування земельною ділянкою.
При цьому позивачем у поданій позовній заяві не вказано яким чином відповідачем створюються перешкоди у користуванні ним земельною ділянкою та не надано підтверджуючтих документів.
Таким чином, суд позбавлений можливості перевірити наявність порушених прав позивача, та неможливість їх вирішення в позасудовому порядку.
Від змісту позовної заяви залежать дії судді при вирішенні питання про відкриття провадження у справі і проведення подальших підготовчих дій для розгляду справи у судовому засіданні та при її розгляді по суті, у тому числі і про її судову юрисдикцію та підсудність, про визначення обставин, що мають значення для її вирішення, про залучення в процес інших осіб, дослідження доказів тощо.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасник цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. У зв`язку з наведеним, залишення позову без руху з підстав, передбачених законом (невідповідність позовної заяви вимогам щодо її змісту, несплата судового збору тощо), не є порушенням права на справедливий судовий захист.
Таким чином, приходжу до висновку про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху, надавши строк для усунення недоліків та роз`яснивши, що в разі невиконання викладених в ухвалі вимог, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260-261 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Фермерського Господарства "Шайденко Тетяна Олександрівна" про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали усунути зазначені в ній недоліки і роз`яснити, що в іншому випадку позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Білопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2022 |
Оприлюднено | 07.12.2022 |
Номер документу | 107684391 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Білопільський районний суд Сумської області
Черкашина М. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні