У х в а л а
Справа №377/573/22
Провадження №2/377/260/22
06 грудня 2022 року суддя Славутицького міського суду Київської області Бабич Н.С., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» (код ЄДРПОУ 35625014, місцезнаходження: вул. Симона Петлюри, буд.30, м. Київ) до ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за договором позики,
У С Т А Н О В И Л А :
21 листопада 2022 року до суду від Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» надійшла позовна заява, підписана від його імені представником Петрушенком Владиславом Миколайовичем, в якій позивач просить стягнути з відповідача на користь Товариства суму заборгованості за договором позики №1875592 в розмірі 20228,00 гривень та понесені судові витрати.
21 листопада 2022 року суд відповідно до частини 6 статті 187 ЦПК України звернувся до Управління адміністративних послуг виконавчого комітету Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання відповідача.
Як вбачається з інформації Управління адміністративних послуг виконавчого комітету Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області, яка надійшла до суду 06 грудня 2022 року, за даними Реєстру Славутицької територіальної громади ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , з 27.12.2003 по теперішній час.
Справа підсудна цьому суду, проте позовну заяву необхідно залишити без руху з таких підстав.
Відповідно до частини 2 статті 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Частиною 1 статті 56 ЦПК України визначено, що у випадках, встановлених законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до суду із заявами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб або державних чи суспільних інтересів та брати участь у цих справах.
Частиною 1 статті 58 ЦПК України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто ( самопредставництво) та (або ) через представника.
Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника ( частина 3 статті 58 ЦПК України).
Відповідно до частин 1, 2 статті 60 ЦПК України представником усуді можебути адвокатабо законнийпредставник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.
Згідно зпунктом 1частини1статті 62ЦПК Україниповноваження представниківсторін таінших учасниківсправи маютьбути підтверджені,зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.
Позовна заява, з якою Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» звернулося до суду, підписана представником Петрушенком Владиславом Миколайовичем.
Підписант позовної заяви подав до суду для підтвердження його повноважень копію довіреності від 19.09.2022, видану Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» в особі генерального директора Ревунова Романа Олеговича, який діє на підставі Статуту. Проте до позовної заяви не додано документів на підтвердження повноважень Ревунова Р.О. як генерального директора вказаного Товариства на видання та підписання вказаної довіреності від імені Товариства.
Таким чином,позивачу необхідно надати відповідний документ/документи на підтвердження повноважень генерального директора Товариства з обмеженою відповідальністю « Європейська агенція з повернення боргів» Ревунова Р.О. на підписання довіреності від 19.09.2022, згідно з якою Петрушенка В.М. уповноважено представляти інтереси вказаного Товариства.
Крім того, позовна заява не відповідає вимогам пункту 5 частини частини 3 статті 175 ЦПК України, яким передбачено, що вона повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, у позовній заяві вказано про те, що 11 березня 2021 року між ТОВ «Фінансова компанія «1 БЕЗПЕЧНЕ АГЕНСТВО НЕОБХІДНИХ КРЕДИТІВ», первісним кредитором, та ОСОБА_1 було укладено договір позики №1875592. Проте, всупереч пункту 5 частини 3 статті 175 ЦПК України не зазначено доказів, якими ці обставини підтверджуються. Зокрема, не вказано якими доказами підтверджується передання відповідачу первісним кредитором грошових коштів за цим договором.
Тому позивачу необхідно усунути вказаний недолік шляхом надання до суду позовної заяви у новій редакції із зазначенням доказів, якими підтверджується факт передання ТОВ «Фінансова компанія «1 БЕЗПЕЧНЕ АГЕНСТВО НЕОБХІДНИХ КРЕДИТІВ» відповідачу грошових коштів відповідно до договору позики №1875592.
Згідно з частиною 1 статті 185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Як зазначено у частині 2 цієї статті, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 3 статті 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначенні статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики необхідно залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись статтею 185 ЦПК України,
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики залишити без руху та надати позивачу строк десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення зазначених недоліків.
Попередити позивача, якщо недоліки будуть усунуті в установлений строк, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду, інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу для виконання.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала підписана 06 грудня 2022 року.
Суддя Н. С. Бабич
Суд | Славутицький міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2022 |
Оприлюднено | 08.12.2022 |
Номер документу | 107693262 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Славутицький міський суд Київської області
Бабич Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні