Рішення
від 01.02.2022 по справі 536/1370/21
КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 536/1370/21

Провадження № 2/536/78/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2022 року м. Кременчук

Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі:

Головуючого судді - Колотієвського О.О.

при секретарі - Пасєчнікова В.О.,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Кременчуці цивільнусправу запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 провизнання права власності за набувальної давності,-

ВСТАНОВИВ:

Позовобґрунтований тим, що у грудні 2009 року між ОСОБА_3 та позивачем ОСОБА_1 був укладений усний договір купівлі продажу належного ОСОБА_3 Ѕ частини житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою АДРЕСА_1 . Позивач повністю розрахувалася за придбаний будинок, але оформити вищевказаний договір письмово та нотаріально посвідчити його на той час сторони договору не могли, оскільки Ѕ частина житлового будинку, який належав ОСОБА_3 , не була оформлена на неї, так як ОСОБА_3 прийняла Ѕ частину житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 після смерті свого чоловіка ОСОБА_4 , але не оформила своїх спадкових прав.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла. Спадщину після її смерті прийняла відповідач ОСОБА_2 .

Позивач зазначає, що відповідачу відомі обставини укладання договору купівлі - продажу будинку та факт проживання ОСОБА_1 в даному будинку. Вона ніколи не висловлювала заперечень щодо вказаних обставин та не заперечувала проти проживання ОСОБА_1 в будинку. Відповідач в будинку не проживає та нотаріально оформили договір з нею не має можливості.

Позивач вказує, що на момент укладання нею договору з ОСОБА_3 , іншим співвласником будинку була її баба ОСОБА_5 , яка ІНФОРМАЦІЯ_2 померла і спадщину після її смерті прийняла позивач ОСОБА_1 .

Позивач зазначає, що починаючи з 2009 року постійно та безперервно проживає в житловому будинку за адресою АДРЕСА_1 , повністю утримує будинок в належному стані, окрім неї та її баби ОСОБА_5 в будинку з 2009 року не проживав.

На підставі викладеного позивач просила суд ухвалити рішення, яким визнати за нею право власності на Ѕ частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою АДРЕСА_1 , за набувальною давністю.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилися. На адресу суду надали заяву про розгляд справи без її участі, позовну заяву підтримала, просила її задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явились. ЇЇ представник адвокат Пінчук Ю.В подала до суду заяву про визнання позову, просила справу розглядати без їх участі.

Згідно ст.206ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд. Суд не приймає визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Суд вважає, що визнання позову відповідачем не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов задовольняє повністю.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, враховуючи заяву відповідача про визнання позову, суд дійшов наступного висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено та підтверджується наявними у справі доказами, що у 2009 році між ОСОБА_3 та позивачем ОСОБА_1 був укладений усний договір купівлі продажу належного ОСОБА_3 Ѕ частини житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою АДРЕСА_1 . ОСОБА_3 продала ОСОБА_1 належну їй Ѕ частину вищевказаного житлового будинку. ОСОБА_1 повністю розрахувалась з ОСОБА_3 . З грудня 2009 року ОСОБА_1 переїхала на проживання до частини житлового будинку, який належав ОСОБА_3 .

Сторони не оформили письмово та нотаріально його не посвідчили.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла. На підставі рішення Кременчуцького районного суду Полтавської області від 06.06.2018 року по цивільній справі № 536/2302/17 за позовом ОСОБА_2 до Потоківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, третя особи Третя кременчуцька державна нотаріально контора, Центр надання адміністративних послуг сектору з питань державної реєстрації Кременчуцької районної державної адміністрації про визнання права власності на спадкове майно, за відповідачем ОСОБА_2 було визнано в порядку спадкування за заповітом після померлої ОСОБА_3 право власності на спадкове майно, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та складається з Ѕ частини будинку.

Позивач ОСОБА_1 починаючи з грудня 2009 року і по даний час продовжує проживати в Ѕ частині житлового будинку, який належав ОСОБА_3 , в подальшому належить ОСОБА_2 .

ОСОБА_2 відомі обставини укладання договору купівлі - продажу будинку та факт проживання ОСОБА_1 в даному будинку. Вона ніколи не виражала заперечень щодо вказаних обставин та не заперечувала проти проживання ОСОБА_1 в будинку.

Співвласником житлового будинку являлась ОСОБА_5 , яка ІНФОРМАЦІЯ_2 померла, що підтверджується свідоцтвом про Смерть серія НОМЕР_1 , видане Кременчуцьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Північно Східного міжрегіонального управління управління Міністерства юстиції (м. Суми).

Позивач ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 на Ѕ частину житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 , видане 09.11.2021 року нотаріусом Третьої кременчуцької державної нотаріальної контори Горбенко Л.В., зареєстровано в реєстрі за 1-657 та на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 на земельну ділянку, за адресою АДРЕСА_1 , кадастровий номер 5322484403:03:001:0089, площею 0,0785 га, видане 09.11.2021 року нотаріусом Третьої кременчуцької державної нотаріальної контори Горбенко Л.В., зареєстровано в реєстрі за 1-655, являється співвласником спірного житлового будинку та власником земельної ділянки під частиною будинку.

Позивачем доведено факт постійного та безперервного проживання в спірному будинку починаючи з 2009 року.

Стаття 15ЦК України закріплює право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до частини першої статті 16цього Кодексу кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. У частині другій цієї статті визначається перелік основних способів захисту цивільних прав та інтересів.

Застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту суб`єктивного права, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення.

Частиною 1 ст.13ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненнямособи, поданими відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимогі на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених у цим Кодексом випадках.

Згіднозчастинами 1,5,6 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставі своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

У відповідності до ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову, якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права свободи чи інтереси інших осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.

Згідно ст.344ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.

Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.

Згідно Постанови пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014 № 5 «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав» відповідно до частини першої статті 344ЦК особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено ЦК.

Аналізуючи зазначені норми права та встановлені в судовому засіданніобставини,суд приходить до висновку про законність та обґрунтованість заявлених позовних вимог, які знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і томуїх задовольняє.

Керуючись ст.ст.13, 81, 259, 263-265 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 провизнанняправа власностіза набувальноїдавності - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер обілкової картки платника податків НОМЕР_2 , право власності на Ѕ частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою АДРЕСА_1 , за набувальною давністю.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Полтавського апеляційного суду через Кременчуцький районний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги на рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяО. О. Колотієвський

СудКременчуцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення01.02.2022
Оприлюднено08.12.2022
Номер документу107693570
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:

Судовий реєстр по справі —536/1370/21

Ухвала від 03.11.2023

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Колотієвський О. О.

Рішення від 01.02.2022

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Колотієвський О. О.

Ухвала від 03.09.2021

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Колотієвський О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні