УХВАЛА
05 грудня 2022 року
м. Київ
справа № 500/3478/20
адміністративне провадження № К/990/32165/22
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Хохуляка В.В., перевіривши касаційну скаргу Фермерського господарства «Любава» на рішення Тернопільського окружного адміністративного від 11.07.2022 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.10.2022 у справі №500/3478/20 за позовом Фермерського господарства «Любава» до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправними і скасування податкового повідомлення-рішення,
УСТАНОВИВ:
Фермерське господарство «Любава» звернулося до суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Тернопільській області в якому просило:
визнати неправомірними дії Головного управління ДПС у Тернопільській області щодо призначення та проведення фактичної перевірки Фермерського господарства «Любава» на підставі наказу №1256 від 04.09.2020;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 25.09.2020 №0000860704 про застосування до Фермерського господарства «Любава» штрафної санкції у розмірі 500000,00грн за порушення частини 1 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробі та пального».
Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 11.07.2022, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.10.2022, відмовлено в задоволенні адміністративного позову.
Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, Фермерське господарство «Любава» 14.11.2022, тобто в межах строку на касаційне оскарження звернулось з касаційною скаргою до Верховного Суду.
При вирішенні питання про відповідність касаційної скарги вимогам Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судом встановлено наступне.
Статтею 328 КАС України передбачено право на касаційне оскарження.
Частиною першою статті 328 КАС України визначено, що учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 2 частини п`ятої статті 328 КАС України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:
а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;
б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;
в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;
г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.
Частиною шостою статті 12 КАС України передбачено перелік категорій справ, які відносяться до справ незначної складності.
Такий перелік не є вичерпним.
Зі змісту пункту 10 частини шостої статті 12 КАС України можна зробити висновок про те, що суд має право віднести до категорії справ незначної складності справу, яка не передбачена у вищезазначеному переліку, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи, що справа №500/3478/20 розглянута судами першої та апеляційної інстанцій за правилами спрощеного позовного провадження у касаційній скарзі позивач вказує, що оскільки суди першої та апеляційної інстанцій продовжують ухвалювати рішення всупереч правовій позиції Верховного Суду, що у свою чергу сприяє створенню правозастосовчої практики та є порушенням частини п`ятої статті 242 КАС України.
Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття касаційного провадження суд встановив, що наведене позивачем у касаційній скарзі обґрунтування не відповідає пункту 2 частини п`ятої статті 328 КАС України, оскільки лише виокремлене з окремих підпунктів.
Таким чином, суд касаційної інстанції не вбачає наявність підстав для відкриття касаційного провадження, оскільки скарга позивача не містить посилання на підпункт а-г пункту 2 частини п`ятої статті 328 КАС України, а також відповідного обґрунтування.
З урахуванням змін до КАС України, внесених Законом України від 15.01.2020 №460-IX, які набрали чинності 08.02.2020, суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги, які стали підставою для відкриття касаційного провадження, а тому відсутність у касаційній скарзі визначених законом підстав касаційного оскарження унеможливлює її прийняття до розгляду і відкриття касаційного провадження.
Враховуючи те, що скаржником у касаційній скарзі не зазначено передбачених Кодексом адміністративного судочинства України підстав для оскарження судових рішень в касаційному порядку, суд дійшов висновку, що така скарга не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню особі, яка її подала.
Відповідно до пункту 4 частини п`ятої статті 332 КАС України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається суддею-доповідачем також, якщо у касаційній скарзі не викладені передбачені цим Кодексом підстави для оскарження судового рішення в касаційному порядку.
Керуючись пунктом 4 частини п`ятої статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Фермерського господарства «Любава» на рішення Тернопільського окружного адміністративного від 11.07.2022 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.10.2022 у справі №500/3478/20 за позовом Фермерського господарства «Любава» до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправними і скасування податкового повідомлення-рішення повернути особі, яка її подала.
Надіслати копію ухвали про повернення касаційної скарги учасникам справи, а касаційну скаргу з доданими до неї матеріалами скаржнику.
Роз`яснити, що повернення касаційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду касаційної інстанції в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
СуддяВ.В. Хохуляк
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2022 |
Оприлюднено | 07.12.2022 |
Номер документу | 107706258 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них акцизного податку, крім акцизного податку із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Хохуляк В.В.
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Онишкевич Тарас Володимирович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Онишкевич Тарас Володимирович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Онишкевич Тарас Володимирович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Онишкевич Тарас Володимирович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Онишкевич Тарас Володимирович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Онишкевич Тарас Володимирович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Онишкевич Тарас Володимирович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Онишкевич Тарас Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні