Справа №930/1120/22
Провадження № 2/930/591/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К РА Ї Н И
09.12.2022
Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Алєксєєнко В.М. розглянувши без повідомлення сторін заяву представника відповідача ФГ "Лемешівка Агро" - адвоката Аваєвої Наталії Валеріївни про відвід головуючого судді по цивільній справі №930/1120/22 за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Лаптєва Леонтія Артемовича, Фермерського господарства "Лемешівка Агро" про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою шляхом витребування земельної ділянки, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно автоматичного перерозподілу в провадження судді Алєксєєнка В.М. надійшла вищевказана цивільна справа.
09.12.2022 представник відповідача ФГ "Лемешівка Агро" - адвокат Аваєва Наталія Валеріївна подала до суду заяву про відвід головуючого судді, мотивуючи його тим, що у неї є сумніви в неупередженості та об`єктивності головуючого судді у зв`язку з тим, що суддя начебто не забезпечив реальної можливості у реалізації процесуального права сторони заявника на подання заперечень на подане представником Позивача клопотання в засіданні 06.12.2022 року, допустив порушення стороною Позивача процесуальних строків на подання доказів, надавши стороні Позивача привілеї, допустив проведення судового засідання з порушенням ст.247, ст.248 ЦПК України та з порушенням Наказу ДСА України від 06.06.2022 № 156 «Про затвердження Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання», що виданий відповідно до статей 152 і 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", з метою забезпечення реалізації норм процесуального законодавства України в частині фіксування судового засідання технічними засобами, начебто допустив грубі висловлювання в адресу заявника між судовими засіданнями, а в процесі судових засідань допускав тиск на представника Відповідача шляхом зобов`язання висловити свою позицію односкладно та призначив на один і той же час розгляд різних справ.
Дослідивши зміст заяви, оглянувши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що заяву представника Відповідача про відвід судді у даній справі слід визнати необгрунтованою.
Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.
Відповідно до ст. 40 ЦПК України, питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленного відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід. Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.
Питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.
За результатами вирішення заяви про відвід суд постановляє ухвалу.
Відповідно дост. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:1) він є членом сім`ї або близьким родичем сторонни або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розглядусправи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (SERYAVINANDOTHERSv. UKRAINE, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
Згідно з частиною 1ст. 36 ЦПК України наведені заявником обставини не можуть бути підставою для відводу.
Суд не вправі, за відсутності підстав, передбачених ст.36 ЦПК України задоволювати не обгрунтовану, безпідставну, голослівну заяву про відвід, оскільки наведене суперечитиме основним засадам цивільно-процесуального законодавства, вимогам, встановленим у Законі України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексу суддівської етики, Бангалорських принципах поведінки судді.
Окрім того, як вбачається зі змісту заяви про відвід судді, остання побудована на міркуваннях та припущеннях представника Відповідача щодо упередженості судді, які не підтверджені нормами закону.
В поданій заяві про відвід не обгрунтовано наявність підстав для відводу і які б вказували на можливу упередженість та необ`єктивність судді при прийнятті рішення, заява зводиться до незгоди представника Відповідача із зауваженнями головуючого судді на дії, вчинені представником Відповідача, спрямовані на затягування розгляду справи (оскільки ще до початку судового засідання, не знаючи які учасники з`являться в судове засідання, представником Відповідача були подані клопотання про відкладення справи з причин неявки позивача).
Заявлений відвід повинен бути вмотивований, містити відповідні аргументи та докази, які б підтверджували наявність підстав для відводу однак, подана заява зводиться до незгоди із прийнятими суддею процесуальними рішеннями, є суб`єктивною думкою представника Відповідача та жодним чином не свідчить про наявність обставин, які можуть викликати сумніви в неупередженості та об`єктивності судді Алєксєєнка В.М. чи можливості ухвалення ним об`єктивного рішення у справі, що не є підставою для відводу судді.
Враховуючи, що заява про відвід судді надійшла до суду 09.12.2022, а судове засідання відкладене на 09:00 год. 31.01.2023, обґрунтованих підстав для відводу судді у заяві про відвід не вбачається, а тому питання про відвід вирішується суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, визначеному у порядку, встановленому ч. 1 ст. 33 ЦПК України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 33, 36 - 41, 260, 353 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву представника відповідачаФГ "ЛемешівкаАгро"-адвоката АваєвоїНаталії Валеріївнипро відвідголовуючого суддіпо цивільнійсправі №930/1120/22 - визнати необгрунтованою.
Заяву про відвід судді передати до канцелярії Немирівського районного суду для визначення судді, який буде вирішувати питання про відвід, у порядку, встановленому частиною першоюст.33 ЦПК України.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: В.М. Алєксєєнко
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2022 |
Оприлюднено | 12.12.2022 |
Номер документу | 107763757 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Алєксєєнко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні