18.11.2022
Справа № 331/4285/22
Провадження № 1-кс/331/1229/2022
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2022 року місто Запоріжжя
Слідчий суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні Жовтневого районного суду міста Запоріжжя клопотання старшого слідчого слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Мелітопольської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, подане у кримінальному провадженні № 42022082070000050, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 липня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,
В С Т А Н О В И В:
14 листопада 2022 року старший слідчий слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітан поліції ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В обґрунтування поданого клопотання слідчий зазначає, що у провадженні слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області перебуває кримінальне провадження № 42022082070000050 від 28 липня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за фактом розтрати бюджетних коштів керівництвом Комунального Підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на території тимчасово окупованого Мелітопольського району Запорізької області, вчинене в період воєнного стану.
Досудовим розслідуванням встановлено, що КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Мелітопольської міської ради Запорізької області при здійсненні своєї діяльності використовує розрахунковий рахунок НОМЕР_2 , відкритий у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». При цьому, керівництво КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Мелітопольської міської ради Запорізької області, перебуваючи на тимчасово окупованій території Мелітопольського району Запорізької області, 18 квітня 2022 року перерахувало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), яке не має ліцензії на виготовлення та реалізацію медикаментів та здійснює виготовлення і ремонт турбін, грошові кошти у сумі більше 1000000 грн. за придбання медикаментів, що вказує на розтрату грошових коштів Комунального Підприємства.
Крім того, керівництво КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Мелітопольської міської ради Запорізької області, перебуваючи на тимчасово окупованій території Мелітопольського району Запорізької області, 17 травня 2022 року виплатило заробітну плату 10 працівникам Комунального Підприємства у розмірі 950000 грн., що значно перевищує заробітну плату працівників та вказує на розтрату грошових коштів Комунального Підприємства.
Таким чином, в ході досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо працівників Комунального Підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Мелітопольської міської ради Запорізької області (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , з метою документального підтвердження проведених операцій, встановлення осіб, які здійснювали візування даних операцій, та проведення, на підставі вилучених документів, відповідних судових експертиз.
Вказані відомості самі по собі та у сукупності з іншими документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Так, зазначені відомості мають суттєве значення для встановлення події кримінального правопорушення, розміру шкоди, яку було завдано кримінальним правопорушенням (через встановлення шляхом дослідження цих відомостей сум грошових коштів Комунального Підприємства, що були безпідставно нараховані та виплачені працівникам Комунального Підприємства), а також винуватості конкретних осіб у вчиненні кримінального правопорушення.
Враховуючи, що відповідно до вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» реєстр застрахованих осіб формує та веде ІНФОРМАЦІЯ_6 , іншими способами, ніж шляхом зняття копії інформації, що міститься у реєстрі застрахованих осіб, у ході тимчасового доступу до цього реєстру, що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , довести вищевказані обставини неможливо.
Посилаючись на викладене, старший слідчий просить надати прокурорам Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , заступнику начальника слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітану поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області майору поліції ОСОБА_8 , старшому слідчому слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітану поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітану поліції ОСОБА_9 , слідчому слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , а також за дорученням слідчого підрозділам ВКП Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, а саме: заступнику начальника управління начальнику ВКП Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковнику поліції ОСОБА_11 , оперуповноваженому ВКП Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області молодшому лейтенанту поліції ОСОБА_12 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю ознайомлення та отримання необхідних копій з документів, що знаходяться у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до: інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо працівників Комунального Підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Мелітопольської міської ради Запорізької області (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) - персональні електронні облікові картки наступних працівників: ОСОБА_13 (ІПН НОМЕР_4 ), ОСОБА_14 (ІПН НОМЕР_5 ), ОСОБА_15 (ІПН НОМЕР_6 ), ОСОБА_16 (ІПН НОМЕР_7 ), ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_8 ), ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_9 ), ОСОБА_19 (ІПН НОМЕР_10 ), ОСОБА_20 (ІПН НОМЕР_11 ), ОСОБА_21 (ІПН НОМЕР_12 ), ОСОБА_22 (ІПН НОМЕР_13 ).
У судове засідання старший слідчий Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітан поліції ОСОБА_3 не з`явилася, про час і місце розгляду клопотання була повідомлена судом своєчасно та належним чином. Між тим, начальник СВ ВП № 2 Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_23 надав до суду письмову заяву, в якій просить розглянути клопотання у його відсутність. Клопотання підтримує та просить задовольнити його з підстав, викладених у ньому (а.с.12).
Враховуючи, що ініціатор клопотання довів наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза знищення документів, тимчасовий доступ до яких просить старший слідчий, слідчий суддя прийшов до висновку про розгляд клопотання без виклику юридичної особи, у володінні якої знаходяться матеріали.
Відповідно до ч. 4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень КПК України судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя,дослідивши клопотаннята доданідо клопотанняматеріали,зокрема,копію витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження № 42022082070000050 від 28.07.2022 року (а.с.5); копію постанови про здійснення досудового розслідування слідчою групою від 16.08.2022 року (а.с.6); копію постанови про призначення групи прокурорів у кримінальному провадження від 28.07.2022 року (а.с.7); копію повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_8 про вчинення кримінального правопорушення вх. № 4009 від 29.07.2022 року (а.с.8); копію заключної виписки за період 01.01.2010 року по2 9.06.2022 року по рахункам (а.с.9); копію фільтрованої виписки за період з 01.01.2022 року по 26.07.2022 року (а.с.10) приходить до висновку, що клопотання є доведеним і підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статей 1, 20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» реєстр застрахованих осіб - автоматизований банк відомостей, створений для ведення єдиного обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню відповідно до закону.
Реєстр застрахованих осіб складається з електронних облікових карток застрахованих осіб, до яких включаються відомості про застрахованих осіб, інформація про набуття прав на одержання страхових виплат за всіма видами загальнообов`язкового державного соціального страхування та інформація про виплати за всіма видами загальнообов`язкового державного соціального страхування і соціальними та іншими виплатами, передбаченими законодавством, та електронного реєстру листків непрацездатності, порядок організації ведення та надання інформації з якого встановлюється Кабінетом Міністрів України. Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд, користувачами цього реєстру є податкові органи та фонди загальнообов`язкового державного соціального страхування. На кожну застраховану особу заводиться персональна електронна облікова картка, до якої, зокрема, включаються такі відомості: прізвище, ім`я та по батькові застрахованої особи; ідентифікаційний номер платника; рік, за який внесено відомості; професійна назва роботи; посада; сума виплат (доходу), з якої сплачено страхові внески за відповідний місяць; розмір єдиного внеску за відповідний місяць; сума сплаченого єдиного внеску за відповідний місяць; кількість відпрацьованих застрахованою особою календарних днів (годин) за відповідний місяць; інша інформація, необхідна для обчислення та призначення страхових виплат.
Виходячи із змісту статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним з яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
За змістом ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Внесене старшим слідчим клопотання відповідає вимогам статті 160 КПК України, матеріали клопотання, які містять достатні дані про проведення слідчим відділом Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, а також про те, що інформація, про тимчасовий доступ до якої просить старший слідчий, знаходиться у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , і зазначена інформація має суттєве значення для встановлення об`єктивних та повних даних про вчинене кримінальне правопорушення та, згідно з положеннями п. 8) ч. 1 ст. 162 КПК України, містить охоронювану законом таємницю, проте дані відомості неможливо встановити в інший спосіб, крім як шляхом ознайомлення та отримання копій вказаних документів, для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація, про тимчасовий доступ до якої просить старший слідчий, знаходиться у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , та зазначена у клопотанні інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає за необхідне надати прокурорам Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , які входять до групи прокурорів у даному кримінальному провадженні, відповідно до постанови про призначення групи прокурорів у кримінальному провадженні від 28 липня 2022 року, а також заступнику начальника слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітану поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , які входять до складу групи слідчих у даному кримінальному провадженні, відповідно до постанови про здійснення досудового розслідування слідчою групою від 16 серпня 2022 року, дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка вказана у клопотанні слідчого.
Разом з тим, відсутні підстави для надання тимчасового доступу за дорученням слідчого оперуповноваженому ВКП, оскільки тимчасовий доступ не є слідчою дією, а, відповідно до п. 5) ч. 2 ст.131 КПК України, є заходом забезпечення кримінального провадження.
Враховуючи вищезазначене, дозвіл на проведення тимчасового доступу до речей і документів не може надаватися оперативним підрозділам, а тому клопотання слідчого в цій частині не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 107, 132, 159, 160, 163-165, 309, 372, 532 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого слідчого слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Мелітопольської окружної прокуратури ОСОБА_4 , подане у кримінальному провадженні № 42022082070000050, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 липня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, задовольнити частково.
Надати прокурорам Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , заступнику начальника слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітану поліції капітану поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому слідчого відділу Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області лейтенанту поліції ОСОБА_10 дозвіл на тимчасовий доступ до інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо працівників Комунального Підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Мелітопольської міської ради Запорізької області (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: - персональні електронні облікові картки наступних працівників: ОСОБА_13 (ІПН НОМЕР_4 ), ОСОБА_14 (ІПН НОМЕР_5 ), ОСОБА_15 (ІПН НОМЕР_6 ), ОСОБА_16 (ІПН НОМЕР_7 ), ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_8 ), ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_9 ), ОСОБА_19 (ІПН НОМЕР_10 ), ОСОБА_20 (ІПН НОМЕР_11 ), ОСОБА_21 (ІПН НОМЕР_12 ), ОСОБА_22 (ІПН НОМЕР_13 ), які знаходяться у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомлення та вилучення копій документів.
У задоволенні решти вимог відмовити.
Роз`яснити керівнику ІНФОРМАЦІЯ_9 , що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення - до 17 січня 2023 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_24 ОСОБА_25
Суд | Жовтневий районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2022 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 107790903 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
Яцун О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні