ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12.12.2022м. ДніпроСправа № 904/4634/22Суддя Дупляк С.А., розглянувши матеріали
за позовом ОСОБА_1
до
1. ОСОБА_2 ,
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Меркурій-Миропіль"
про визнання рішення загальних зборів недійсним, про скасування запису
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до господарського суду з позовною заявою від 05.12.2022 за вих. № б/н до ОСОБА_2 (далі - відповідач-1) та до Товариства з обмеженою відповідальністю "Меркурій-Миропіль" (далі - відповідач-2) в якій просить суд:
- визнати недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства відповідача-2 від 09.11.2017, оформлене протоколом № 0911 від 09.11.2017;
- скасувати запис про державну реєстрацію змін до установчих документів відповідача-2 вчиненого приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Мошковською Н.М. 13.11.2017, 09:42:30, 12151050009000965;
- скасувати запис про державну реєстрацію змін до відомостей про відповідача-2, 09.10.2021, 11:40:08, 1002151070010000965, Зміна кінцевого бенефіціарного власника (контролера) або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера), вчиненого приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Мошковською Н.М.
Судові витрати позивач просить суд покласти на відповідачів.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи №904/4634/22 визначено суддю ДУПЛЯКА Степана Анатолійовича, що підтверджується протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.12.2022.
Перевіривши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з огляду на таке.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. Позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (частина 1 статті 172 ГПК України).
В якості доказів відправлення відповідачам копії позовної заяви та доданих до неї документів позивач надав накладні та описи вкладень (без поіменного переліку додатків).
Оцінивши надані позивачем докази направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів, суд дійшов таких висновків.
По-перше, саме позивач у позовній заяві вказав, що місцем проживання відповідача-1 є російська федерація, місто москва, вулиця рубльовське шосе, будинок 20, корпус 3, квартира 142-143, проте відправлення здійснено за адресою АДРЕСА_1 . Такі дії позивача не вмотивовані останнім у позовній заяві. Так, суд доходить висновку, що обов`язок (а не право) до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення позивач станом на 12.12.2022 не виконав.
По-друге, на адресу відповідача-2 було направлено позовну заяву з додатками, що вбачається з опису вкладення до цінного листа (без поіменного переліку додатків). Оцінюючи вказаний позивачем перелік предметів, суд вказує на таке. Основною метою використання опису вкладення є одержання відправником (і судом) офіційних доказів направлення адресату конкретного переліку документів. Вказаний позивачем перелік документів /"додатки"/, долучених до позовної заяви, не дає змоги суду перевірити вміст відправлення і фактично нівелює суть обов`язку, закріпленого ГПК України, в частині направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладень на адреси учасників процесу. Таким чином, позивач не надав суду належних доказів направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладень на адреси відповідачів.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 ст. 123 ГПК України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому відношенні до ціни позову та у фіксовану розмірі.
Частиною 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що ставки судового збору встановлюються в таких розмірах: із позовної заяви майнового характеру сплачується 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; із позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З 01.01.2022 набрав чинності Закон України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", статтею 7 якого встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2022 року становить 2.481,00 грн.
Так, позовна заява містить три вимоги немайнового характеру, а тому сплаті підлягає судовий збір у розмірі 7.443,00 грн (2.481,00 грн х 3). Фактично сплачено позивачем судовий збір у розмірі 4.962,00 грн, що підтверджується квитанцією № 0.0.2612136510.1 від 18.07.2022. Так, недоплата судового збору становить 2.481,00 грн. Отже, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Також у п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивач у вступній частині позовної заяви визначив ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в якості третіх осіб, хоча клопотання про її залучення позивач не заявив.
Господарський суд вважає за потрібне вказати, що питання допущення або залучення третьої(іх) особи(іб), яка(і) не заявляє самостійних вимог на предмет спору, до участі у справі вирішується ухвалою суду під час прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду, з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес у даній справі. Саме лише зазначення в позовній заяві та/або у вступній частині судового рішення певного підприємства чи організації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їм відповідного процесуального статусу.
Що ж до наявності юридичного інтересу у третьої особи, то у вирішенні відповідного питання суд має з`ясовувати, чи буде у зв`язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов`язки, або змінено її наявні права та/або обов`язки, або позбавлено певних прав та/або обов`язків у майбутньому.
Таким чином, позивачу рекомендовано подати належним чином обґрунтоване клопотання про залучення третьої(іх) особи(іб), із зазначенням наявності у неї(их) юридичного інтересу та вказати, яким саме чином рішення у цій справі вплине на її(їх) права та обов`язки і на боці якої сторони вона(и) виступає(ють).
Більш того, усуваючи недоліки позовної заяви, суд вказує на необхідність позивачу зазначити і реєстраційні номери облікової(их) картки(ок) платника(ів) податків (для фізичних осіб), зокрема, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .
Суд звертається до рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Науменко проти України" (заява № 41984/98, п. 52), в якому суд визначав, що правова певність (визначеність) передбачає дотримання принципу res judicata, тобто принципу остаточності рішення, недопустимості повторного розгляду вже раз вирішеної справи; цей принцип наполягає на тому, що жодна сторона не має права домагатися перегляду кінцевого і обов`язкового рішення тільки з метою нового слухання і вирішення справи; повноваження судів вищої ланки переглядати рішення повинні використовуватися для виправлення судових помилок, помилок у здійсненні правосуддя, а не заміни рішень; перегляд в порядку нагляду не може розглядатися як прихована апеляція, і сама можливість двох поглядів на один предмет не є підставою для повторного розгляду; відхилення від цього принципу можливе тільки, коли воно спричинене незалежними і непереборними обставинами. Так, позивач вже звертався до суду з даним позовом і суд у справі № 904/4040/22 (суддя ЄВСТИГНЕЄВА Надія Михайлівна) вказував на аналогічні недоліки позовної заяви, які не усуваються позивачем.
Керуючись ст. ст. 164, 172, 174, 234, 235 ГПК України, господарський суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву залишити без руху.
Позивачу надати до господарського суду докази доплати судового збору у розмірі 2.481,00 грн та документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. Позивач вправі подати належним чином обґрунтоване клопотання про залучення третьої(іх) осоюи(іб) із зазначенням наявності у неї(их) юридичного інтересу та вказати, яким саме чином рішення у цій справі вплине на її(їх) права та обов`язки і на боці якої сторони вона(и) бере(уть) участь. Зазначити реєстраційні номери облікової(их) картки(ок) платника(ів) податків (для фізичних осіб) ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.А. Дупляк
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2022 |
Оприлюднено | 13.12.2022 |
Номер документу | 107801253 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні