Ухвала
від 13.12.2022 по справі 926/4983/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у

13 грудня 2022 року Справа № 926/4983/22

Суддя Господарського суду Чернівецької області Тинок Олександр Сергійович, розглянувши матеріали справи

за позовом Громадської спілки "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Реал ТБ"

про зобов`язання виконати умови договору

ВСТАНОВИВ:

Громадська спілка "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" звернулась до Господарського суду Чернівецької області з позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Реал ТБ", в якому просить суд зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Реал ТБ" виконати вимоги пункту 3.1. договору № 08-12/07/21 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення від 20.11.2021, укладеного з Громадською спілкою "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" в частині наступного:

- надати Громадській спілці "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються відповідачем, станом на 20.12.2021;

- надати Громадській спілці "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються відповідачем, та інформацію про кількість абонентів за четвертий квартал 2021 року, перший квартал 2022 року, другий квартал 2022 року, третій квартал 2022 року, якщо у звітному кварталі відбулися зміни;

- сплатити за надання дозволу за четвертий квартал 2021 року, перший квартал 2022 року, другий квартал 2022 року, третій квартал 2022 року на поточний рахунок Громадської спілки "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" суму винагороди (відрахування), розрахованої у відповідності до договору.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12 грудня 2022 року, позовну заяву № 926/4983/22 передано судді Тинку О.С.

Так, розглянувши матеріали поданої позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Положеннями статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, визначено вимоги щодо форми та змісту позовної заяви.

Встановлюючи вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ГПК України покладає на суд обов`язок перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до змісту позовної заяви, що надсилається (передається) до господарського суду.

Як вбачається із прохальної частини позовної заяви, позивачем у позовній заяві заявлено немайнові (надати інформацію) та майнові вимоги (сплатити суму винагороди/відрахування).

Оскільки задоволення судом заявленої вимоги позивача про зобов`язання виконати умови договору у частині сплатити за надання дозволу за четвертий квартал 2021 року, перший квартал 2022 року, другий квартал 2022 року, третій квартал 2022 року на поточний рахунок Громадської спілки "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" суму винагороди (відрахування), розрахованої у відповідності до договору і яка ґрунтується на наявності грошової вимоги позивача, то наслідком задоволення таких вимог та виконання судового рішення буде стягнення з відповідача на користь позивача грошових вимог.

Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 162, пунктами 1, 2, 3 частини 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці. Ціна позову визначається:

-у позовах про стягнення коштів сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться в безспірному (безакцептному) порядку;

-у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю майна;

-у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, загальною сумою всіх вимог.

Майновий позов (позовна вимога майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої є благо, що підлягає грошовій оцінці. Будь-який майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання.

До позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці. Подібна правова позиція викладена в постанові Верховної Палати Верховного Суду від 25 серпня 2020 року у справі №910/13737/19.

З огляду на те, що позовна вимога включає перерахунок на користь позивача винагороди (відрахування), то ця дія піддається грошовій (вартісній) оцінці, у зв`язку із чим, судовий збір визначається з урахуванням розрахованої суми винагороди (відрахування).

Згідно з вимогами пункту 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатись у ціні заявленого позову.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховної Палати Верховного Суду від 26 лютого 2019 року у справі №907/9/17.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Однак, позивачем не зазначено розмір позовних вимог.

При цьому, до матеріалів справи позивачем додано докази сплати судового збору у розмірі 2481,00 грн.

За таких обставин, подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вимог пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України та не додано до позову доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною першою статті 174 Господарського процесуального кодексу України унормовано: "Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху."

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити)," - частина друга статті 174 ГПК України.

Однак, з огляду на те, що позивачем не здійснено розрахунку суми яка підлягає до сплати, то означене позбавляє можливості суд визначити суму судового збору, яку необхідно позивачу доплатити для усунення недоліків позовної заяви.

При цьому, суд звертає увагу позивача, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

Також, суд звертає увагу позивача на те, що згідно частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву Громадської спілки "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Реал ТБ" про про зобов`язання виконати умови договору, яка надійшла до Господарського суду Чернівецької області 12 грудня 2022 року за вх. № 4983 - залишити без руху.

2. Для усунення вищезазначених недоліків позивачу слід:

- уточнити зміст позовних вимог, конкретизувати вимоги;

- зазначити ціну позову із урахуванням позовних вимог (майнового та немайнового характеру);

- надати суду докази сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі за вимогу майнового характеру.

3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви у десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.С. Тинок

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення13.12.2022
Оприлюднено15.12.2022
Номер документу107831617
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності

Судовий реєстр по справі —926/4983/22

Судовий наказ від 29.03.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Повістка від 02.03.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 24.02.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 20.02.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 19.01.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 16.01.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 16.12.2022

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 13.12.2022

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні