Справа № 188/1399/22
Провадження № 2/188/606/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2022 року Суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області Бурда П.О., вивчивши в приміщенні суду в смт Петропавлівка матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 , який проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , до Української сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області, юридична адреса: 52720, вул. Миру, буд. 22, с. Українське, Синельниківський район, Дніпропетровська область, про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області з позовом до Української сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області (далі відповідач), в якому просить визнати за ним, як спадкоємцем за законом, право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_2 , та нежитлову будівлю складу 1976 року побудови, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 . обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що власником житлового будинку по АДРЕСА_2 є спадкодавець ОСОБА_2 , за яким зареєстроване право власності на вказаний житловий будинок.
Крім того, спадкодавець ОСОБА_2 був членом КСП «Дніпропетровське» та був включений до списку громадян на отримання майнового та земельного паїв і йому було передано нежитлову будівлю колишнього складу для цементу №46 1976 року побудови в якості майнового паю члену КСП в розмірі 51 660,00 грн, та погашення заборгованості по заробітній платі в розмірі 11 340,00 грн.
Ухвалою від 30 листопада 2022 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Української сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області про визнання права власності на спадкове майно та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження і призначено підготовче засідання на 09 годину 30 хвилин 22 грудня 2022 року.
Після відкриття провадження у справі суддя встановив, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, оскільки її подано з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України, а саме: не сплачено судовий збір.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 257 Цивільного процесуального кодексу (далі ЦПК) України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, та не було сплачено судовий збір і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем не додано до позовної заяви документів, що підтверджували б сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розмір судового збору, який підлягає сплаті, визначається відповідно до положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та становить 1% від ціни позову, яка визначається за правилами ст. 176 ЦПК України, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року. З 1 січня 2022 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 481 грн.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1% від ціни позову, яка вказана в позові в розмірі 200 030 грн, тобто 2000, 30 грн, та надати суду докази сплати судового збору.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, надасть суду підтверджуючий документ про сплату судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 257 ЦПК України залишається без розгляду.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним надати строк позивачу для усунення вказаного недоліку.
Керуючись ст.ст. 175-177, 185, 260-261, 353 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Української сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області про визнання права власності на спадкове майно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків шляхом подання документу, що підтверджує сплату позивачем судового збору, п`ять днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремому від рішення суду оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя П. О. Бурда
Суд | Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2022 |
Оприлюднено | 15.12.2022 |
Номер документу | 107850275 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
Бурда П. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні