КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/8242/22
Провадження № 1-кп/552/835/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.12.2022 року Київський районний суд м.Полтави
у складі: головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря- ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Полтаві кримінальне провадженню за № 12022221220001163 з обвинувальним актом відносно ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ст.28 ч.3, ст.204 ч.1, ст.28 ч.3 , ст.204 ч.2 КК України,
за участю: прокурора - ОСОБА_5 ,
захисника - адвоката ОСОБА_6 ,
обвинувачених - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Київського районного суду м.Полтави знаходиться кримінальне провадження з обвинувальним актом відносно ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ст.28 ч.3 ст.204 ч.1, ст.28 ч.3 ст.204 ч.2 КК України.
В судовому засіданні обвинуваченим ОСОБА_4 заявлене клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв`язку з дієвим каяттям, так як злочини скоїв вперше, задовільно характеризується. Просить суд закрити кримінальне провадження.
В судовому засіданні прокурор заперечував проти задоволення заявленого клопотання.
З`ясувавши думку інших учасників процесу, судом встановлено наступне.
Так, відповідно дост. 45 КК України, особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Таким чином звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям можливе за наявності передумовивчинення особою вперше кримінального проступку або необережного нетяжкого злочину, крім корупційних кримінальних правопорушень; а також підставидійового каяття, яке полягає у щирому розкаянні особи у вчиненому кримінальному правопорушенні, активному сприянні нею у розкритті цього злочину та повному відшкодуванні завданих збитків або усуненням заподіяної шкоди.
Відсутність хоча б однієї із зазначених складових дійового каяття виключає звільнення особи від кримінальної відповідальності заст. 45 КК України. Виняток можуть становити лише випадки вчинення кримінального правопорушення чи замаху на нього, внаслідок яких не заподіяно шкоду або не завдано збитки.
В судовому засіданні встановлено, що обвинувачений ОСОБА_4 в період часу з квітня 2021 до 01.06.2022 отримував дохід від незаконного зберігання з метою збуту, транспортування з метою збуту та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, спирту етилового, вчиненому у складі організованої групи.
Дії ОСОБА_4 кваліфіковані за ст.28 ч.3, ст.204 ч.1 КК України.
Крім того, 01.06.2022, органом досудового розслідування було виявлено незаконне виготовлення алкогольних напоїв, вчинене у складі організованої групи.
Дії ОСОБА_4 кваліфіковані за ст.28 ч.3, ст.204 ч.2 КК України.
Статтями 284-289 КПК Українипередбачено, що кримінальне провадження закривається судом зокрема у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності. Особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність. Звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання. Суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Так в судовому засіданні знайшло своє підтвердження, що ОСОБА_4 вперше вчинив два кримінальних правопорушення, раніше судимим не був.
Також в судовому засіданні встановлено, що обвинувачений свою провину без заперечливо визнав в повному обсязі, щиро кається у скоєному, висловлює жаль з приводу вчиненого, та бажання виправити ситуацію, що склалася.
При таких обставинах, аналізуючи вищевикладене, суд вважає, що обвинувачений, у відповідності дост. 45 КК Українита ст.ст. 284-289 КПК Українине підлягає звільненню від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям.
Керуючись ст.ст.284-289,369-372,376,395КПК України ст.ст.12,45 КК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про звільнення його від кримінальної відповідальності за вчинення інкримінованих кримінальних правопорушень та закриття кримінального провадження у зв`язку із з дійовим каяттям залишити без задоволення.
Продовжити судове провадження в судовому порядку.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2022 |
Оприлюднено | 17.01.2023 |
Номер документу | 107873017 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Клімова С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні