154/4117/21
2/154/195/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2022 року м. Володимир
Володимир-Волинський міський суд Волинської області у складі:
головуючого-судді Кусік І.В.
за участю:
секретаря судового засідання Баскакової К.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності, поділ спільного майна подружжя, визнання договорів удаваними,
ВСТАНОВИВ:
24.11.2021року Володимир-Волинськимміським судомВолинської областіу вказанійсправі буловідкрито провадження,призначено їїдо розглядуза правиламизагального позовногопровадженнята розпочато підготовче провадження у справі.
На підставі протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.05.2022 року головуючим суддею у справі визначено Кусік І.В.
В судове засідання вчергове учасники судового розгляду не з`явилися, про час, дату та місце розгляду справи були повідомлені у встановленому законодавством порядку.
11.10.2022 року представник відповідача адвокат Лавринів М.Я. звернулася до суду з клопотанням про передачу цивільної справи на розгляд іншому суду за підсудністю в порядку п.1.ч.1, 3 ст. 31 ЦПК України. Своє клопотання мотивувала тим, що позови, які виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини, а якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою. Зважаючи на те, що позов ОСОБА_1 було прийнято до розгляду Володимир-Волинським міським судом Волинської області з порушенням прави підсудності, оскільки місцезнаходженням спірного майна, вартість якого найвища, є Шевченківський район міста Львова, тож справа підлягає передачі на розгляд за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Львова.
14.12.2022 року представник відповідача адвокат Лавринів М.Я. подала суду клопотання, яким наголосила, що згідно практики Європейського суду, не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але й реальним, просила суд передати справу до Шевченківського районного суду м. Львова.
Положеннями ст. 30 ч.1 ЦПК України визначено, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду в постанові від 16 травня 2018 року у справі № 640/16548/16-ц, від висновку в якій вважає за необхідне відступити Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду, указав на те, що до позовів, які виникають з приводу нерухомого майна, належать, зокрема, позови про: право власності на таке майно; право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК України); поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності, та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 цього Кодексу); поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності, та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 цього Кодексу); право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди, тощо; визнання правочину з нерухомістю недійсним; звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
У іншій постанові від 27 березня 2019 року у справі № 646/8916/17 (спір про визнання недійсним договору дарування квартири) Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду зазначив про те, що позови, які виникають з приводу нерухомого майна, - це позови, пов`язані з нерухомим майном, нерухомістю, нерухомою річчю, а тому всі позови у спорах, які є наслідком правовідносин, пов`язаних з обігом нерухомого майна повинні бути пред`явлені до суду за місцем знаходження цього майна.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем зазначено перелік нерухомого майна: ряд земельних ділянок, об`єктів нерухомого майна, об`єктів незавершеного будівництва, нежитлових приміщень, щодо яких позивач просить здійснити поділ спільного майна подружжя. Згідно офіційних даних щодо визначення вартості спірних об`єктів та їх ринкової вартості, вартість спірного нерухомого майна, яке розташоване на території м. Дубляни Львівської області, є найвищою.
Таким чином, з урахуванням ст. 30 ч.1 ЦПК України підсудність вказаного позову має визначатися за місцезнаходженням найдорожчого нерухомого майна сторін, яке розташоване на території м. Дубляни Львівської області.
При цьому, суд бере до уваги, що сторони по справ зареєстровані в АДРЕСА_1 .
Згідно п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною 3ст. 31 ЦПК Українипередбачено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Вивчивши матеріали справи, зважаючи на клопотання представника відповідача про передачу справи за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Львова, подану ним в підготовчому судовому засіданні до початку розгляду справи по суті, приймаючи до уваги те, що місцем реєстрації всіх учасників процесу є м. Львів, а позов ОСОБА_1 виник із приводу нерухомого майна, пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, найвищу вартість серед якого має нерухоме майно, яке розташоване на території м. Дубляни Львівської області, що виключає підсудність вказаної справи Володимир-Волинському суду Волинської області, тож з метою забезпечення дотримання вчасного, повного та неупередженого судового розгляду, суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника відповідача про передачу справи за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Львова.
Керуючись ст. 30 ч.1, 31 ч.3 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу № 154/4117/21 за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) до ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) про визнанняправа власності,поділ спільногомайна подружжя,визнання договорівудаваними- передати на розгляд до Шевченківського районногосуду м.Львова (вулиця Січових Стрільців, 12, Львів, Львівська область, 79000) за підсудністю.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду шляхом подачі в 15-ти денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
Суддя Ірина КУСІК
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2022 |
Оприлюднено | 19.12.2022 |
Номер документу | 107881488 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Кусік І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні